Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-437-7
Autor: Ewa Kulejewska
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373774377
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Autoterapia Sposoby i metody leczenia duszy i ciała

    Pokaż język, a powiem, co Ci dolega. Już sam wygląd skóry wiele mi zdradzi o Twoim stanie zdrowia. Ta książka umożliwi Ci zgłębienie zagadnień takich jak:
• działanie stresu na Twój organizm,
• choroby psychosomatyczne i sposoby zapobiegania im,
• sprawdzone ćwiczenia relaksacyjne,
• widoczne dla każdego objawy wielu groźnych chorób,
• leczenie narządów wewnętrznych za pomocą łatwo dostępnych ziół, owoców i warzyw ... i wielu innych.

   Wiele schorzeń ma podłoże psychosomatyczne. Są powodowane psychiką, a manifestują się poprzez dolegliwości fizyczne. Autorka nauczyła się je rozpoznawać i leczyć w pełni naturalny sposób.

   Organizm składa się z wielu pojedynczych komórek zorganizowanych w poszczególne układy, narządy czy części, tworzące całe ciało. Najważniejszym układem jest nerwowy, ale badania wielu naukowców z tej dziedziny dowiodły, że życie może się toczyć dalej nawet wtedy, gdy ten układ jest upośledzony. Kiedy ten lub inne układy są upośledzone, zmienia się jednak jakość życia.
   Życie jako takie nie istnieje bez energii lub jest ono energią, którą można zobaczyć lub wyczuć w postaci aury wytwarzanej w podstawowej jednostce, z której zbudowany jest organizm, czyli w komórce. Żywa komórka stanowi mieszaninę zwykłych składników mineralnych i związków organicznych, jakie występują w przyrodzie zwanej nieożywioną. Organizmy żywe różnią się znacznie od materii martwej, między innymi najbardziej uniwersalnym, stałym i zorganizowanym metabolizmem. Od funkcji tej zależy również myślenie. Do podtrzymania wszystkich procesów życiowych konieczny jest stały dopływ pokarmu, wody oraz tlenu. Aby pokarm mógł być wchłonięty przez jelita i włączony do krwiobiegu, musi zostać strawiony, czyli odpowiednio przetworzony na materiał potrzebny do budowy i odnowy własnych tkanek.    Trawienie, owo przetwarzanie, polega na rozdrobnieniu pokarmu na najmniejsze cząstki i uwolnieniu substancji energetycznych podtrzymujących wszystkie procesy życiowe. Inaczej mówiąc, powiedz co jesz, a powiem Ci, jaki jesteś i czego brakuje w twoim organizmie, a nawet jak myślisz – bardziej pozytywnie czy negatywnie.
   Oprócz funkcji, jaką spełnia układ trawienny, łatwo sprawdzić można działanie całego organizmu, połączonego na wielu poziomach i zależnego nie tylko od jednego układu, ale od wszystkich, sprzężonych we wspólną całość.
   Żołądek to główny zbiornik gromadzący pokarm. jego nadrzędną funkcją jest rozdrobnienie go na konsystencję przyswajalną przez dalsze odcinki przewodu pokarmowego. Cały ten proces odbywa się nieomal bez udziału naszej świadomości, wewnątrz organizmu. z chwilą gdy przełykamy pokarm, zostają kaskadowo uruchomione wszystkie pozostałe reakcje, angażując w to cały organizm – wszystkie systemy i zmysły.
gdyby prześledzić proces oddychania, patrzenia, mówienia czy poruszania się, można by zauważyć, że reakcje odbywają się w podobny sposób jak w wyżej przedstawionym układzie trawiennym – jedne uruchamiają, następne ponownie angażują cały organizm. Brak lub nadmiar pokarmu, np. w postaci głodu czy przejedzenia, są sygnałem alarmowym – stresowym, czego objawem jest ból lub silny lęk prowokujące do działania oraz zwrócenia uwagi nie tylko na dany organ, lecz i obszar zewnętrzny.
   Reakcje te, widoczne poprzez ból, mają na celu zainteresowanie, skupienie uwagi na sobie, zastosowanie odpowiedniego działania i szukanie sposobu, by uniknąć dyskomfortu. Bez bólu, a więc bodźca płynącego z ciała, nasze zdrowie, a nawet życie, byłoby ciągle zagrożone. W tym momencie należałoby wyciągnąć pierwsze wnioski odnośnie do tego, o czym mówi dany organ, jakim szyfrem do nas przemawia, czy działamy, a raczej, czy myślimy właściwie.
   Organizm człowieka to nie pojedyncze układy, organy, narządy czy funkcje; to zespół połączony ze wszystkim, co nas otacza na wielu poziomach. jeżeli zakłócony zostanie którykolwiek element zespołu, efektem będzie choroba, a kiedy zakłócenia potrwają już jakiś czas, powstanie stan trudny do wyleczenia.

   Na temat tak zwanych trudnych chorób napisano już wiele prac i przeprowadzono wiele badań.
   Te trudne choroby, do których zalicza się chorobę wrzodową czy chorobę nowotworową, wyłączają człowieka dotkniętego nimi z aktywności twórczej, pozbawiają możliwości realizowania wyznaczonych celów i zadań.
   Choroba jednostki dotyczy nie tylko pojedynczego człowieka, ale również całego społeczeństwa, bowiem pozbawia społeczeństwo bardzo często ludzi dla niego znaczących.

Co przyczynia się do wystąpienia tych trudnych chorób?
Jakie czynniki osłabiają układ immunologiczny?
Czy takie czynniki istnieją?
Czy zachodzi korelacja między bodźcami a sposobem reagowania na nie?
Dlaczego powstają choroby?
Co to jest ogólnie choroba?
Jak to się dzieje, że jeżeli już choroba wystąpi, to jedni chorują dłużej, inni krócej, jedni zdrowieją, a inni umierają?

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Ewa Kulejewska

  • Tytuł oryginału: 

    Autoterapia Sposoby i metody leczenia duszy i ciała

  • Liczba stron: 

    120

  • Wymiary: 

    148x210

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-7377-437-7

  • Rok wydania: 

    2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...