Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-3005-9
Autor: Rintu Basu
EAN: 9788324630059
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Czarna księga perswazji

  Witam w przewodniku, dzięki któremu szybko nauczysz się wzorców językowych NLP.

  Wspaniale, że tu jesteś, czytasz te słowa i chcesz udoskonalić swoje umiejętności perswazji. Jestem naprawdę podekscytowany, gdy myślę o efektach, które masz szansę osiągnąć, korzystając z tych materiałów. Jeżeli spędzisz parę minut na zastanowieniu się nad tym, w jakich sytuacjach i kiedy chcesz uzyskać rezultaty, a także nad tym, jakie mają one być, zapewne i Ty będziesz podekscytowany.

  Nie chcę obiecywać Ci żadnych rezultatów... chcę Ci przyrzec najlepsze informacje o języku NLP, psychologii i hipnotycznej perswazji. Chcę Ci zaoferować mnóstwo przykładów, dzięki którym wpadniesz na pomysły twórczego wykorzystania przedstawionych materiałów. Chcę Ci obiecać wiele świadomych i nieświadomych sposobów zdobywania umiejętności i rozwijania ich. Jeżeli postanowisz uzyskać rezultaty, na których Ci zależy, jestem pewny, że te materiały Ci pomogą.

  Wydaje mi się, że w miarę wzrostu zainteresowania NLP, ukrytą perswazją, hipnozą konwersacyjną i perswazyjnymi wzorcami językowymi zarówno w książkach, jak i w internecie zwiększa się chaos, w którym giną wartościowe informacje.

  Nauka hipnotycznych wzorców językowych jest łatwa, jeżeli ma się do niej odpowiednie podejście. Książka Czarna księga perswazji ma być podręcznikiem, który pozwoli Ci na osiąganie pewnych niewiarygodnie szybkich rezultatów, jednocześnie budując solidne fundamenty dla dalszego zdobywania wiedzy. Nie jest to pozycja akademicka — nie warto jej też po przeczytaniu odkładać na półkę.

  Ponieważ podjąłeś decyzję o kupieniu książki Czarna księga perswazji, teraz podejmij kolejną — zobowiąż się wobec samego siebie, że zaczniesz bawić się przedstawionymi tu wzorcami w codziennych sytuacjach.

  Muszę zwrócić uwagę na to, że nie jest to kompletny kurs języka NLP. Mimo że można tu znaleźć znaczną ilość wiedzy na temat języka perswazji nieznanej nawet wielu absolwentom kursów NLP Practitioner i Master Practitioner, niniejsza pozycja nie rości sobie pretensji do kompletności.

  Celem książki Czarna księga perswazji jest natomiast umożliwienie uzyskiwania szybkich rezultatów dzięki krótkim, chwytliwym i praktycznym wzorcom, które można zacząć stosować od razu i w dowolnym miejscu.

 Prezentowany tu materiał miał być pierwotnie kursem przesyłanym pocztą elektroniczną co dwa tygodnie w krótkich fragmentach. Zachowałem ten sam format, wprowadzając jedynie niewielkie zmiany edycyjne w celu przystosowania tekstu na potrzeby książki. Często wprowadzenie do wzorca zajmuje więcej miejsca niż sam wzorzec. Dzieje się tak, ponieważ we wszystkich rozdziałach staram się nieustannie demonstrować omawiane wzorce. Przyjrzyj się tekstowi i sprawdź, czy uda Ci się znaleźć wzorce jeszcze zanim dokładnie je objaśnię...

  Przyjrzymy się wzorcom zaprojektowanym z myślą o radzeniu sobie z oporem, koncentrowaniu uwagi odbiorcy na pożądanych rezultatach, osadzaniu poleceń hipnotycznych, a także na sprawianiu, by rozmówcy zaczynali zmierzać w kierunku, na którym nam zależy. Żaden ze wzorców, których będziesz się uczyć, pozornie nie powinien niczym się różnić od „normalnych” wypowiedzi, a jego zastosowanie ma być w zamierzeniu metodą szybką i łatwą. Aby jednak poznać prawdziwą, wyjątkową moc przedstawionych wzorców, musisz ćwiczyć ich użycie i często myśleć nad tym, co robisz. Ważne jest zatem, by omówić, jak będziesz wykorzystywać je w codziennym życiu.

  Ponieważ trzymasz w rękach kompletną książkę, możesz oczywiście czytać poszczególne fragmenty w dowolnej kolejności, pomijać lekcje i zasadniczo wykorzystywać ją tak, jak chcesz. Uważam jednak, że mimo iż możesz łatwo przyspieszyć tempo, najlepsze rezultaty osiągniesz, gdy przeczytasz rozdziały po kolei i będziesz na bieżąco wykonywać zawarte w każdym z nich ćwiczenia.

  Każdy z rozdziałów nawiązuje do poprzednich, a zatem książkę warto czytać i wykorzystywać zgodnie z układem treści. Mimo że wybieganie w przyszłość może Cię pociągać, sugeruję, byś nauczył się każdego ze wzorców, wypróbował go, a następnie przeszedł do kolejnego.

  Jeżeli chodzi o ćwiczenia, trzeba zauważyć, że istnieje różnica między mówieniem w myślach a mówieniem na głos. Powiedzenie czegoś na głos różni się od mówienia w myślach zarówno wtedy, kiedy jesteś sam, jak i wówczas, gdy ćwiczysz z kimś. Dla jasności:

  1. Dokładnie przemyśl kolejne etapy wzorca.
  2. Ponownie przeczytaj lekcję, poszukując ukrytych przykładów.
  3. Sprawdź przykłady i zastosowania omówione pod koniec części teoretycznej.
  4. Wypisz kilka przykładów sytuacji, w których możesz zastosować wzorzec.
  5. Wypowiedz właściwe kwestie w samotności.
  6. Znajdź towarzysza ćwiczeń i odegraj z nim zaplanowaną konwersację w „bezpiecznym” otoczeniu.
  7. Zastosuj wzorzec w realnym życiu w kontaktach z możliwie największą liczbą osób.
  8. Nagle zdaj sobie sprawę z tego, że używasz wzorców w sytuacjach, w których ich rezultaty naprawdę mogą mieć znaczenie.

 Jeżeli sądzisz, że nie potrzebujesz uczyć się któregoś ze wzorców, po prostu przejdź do kolejnego. Pamiętaj, że podstawowym celem jest uporczywe ćwiczenie do momentu, w którym wzorce staną się naturalne i instynktowne, a Ty będziesz w stanie posługiwać się nimi bez zastanowienia.

  Pomiędzy używaniem a ćwiczeniem również występuje istotna różnica. Zbliżanie się do drzwi pokoju, w którym za chwilę odbędziesz najważniejsze spotkanie życia, nie jest dobrym czasem na ćwiczenie nowych wzorców — to moment na to, by użyć tego, czego już się nauczyłeś i z czym się dobrze czujesz.
  Wszelki wzrost, nauka i rozwój znajdują się poza Twoimi normalnymi, codziennymi zajęciami. Oznacza to, że musisz próbować nowych rzeczy, żeby się rozwijać. Nieuniknioną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że nie zawsze będziesz doskonały i nie zawsze będziesz uzyskiwać rezultaty od razu. Sugerowałbym, żebyś wypracował w sobie umiejętność śmiania się z samego siebie — pozwól ludziom, by przyłapywali Cię na stosowaniu wzorców, a także ciesz się z niepowodzeń tak samo jak z sukcesów. Zaufaj mi — dzięki temu będziesz się szybciej rozwijać. Pamiętając zatem o tym, znajduj Bogu ducha winnych rozmówców i przypuszczaj na nich ataki za pomocą swoich ultracelnych wzorców językowych.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Rintu Basu

  • Tytuł oryginału: 

    Persuasion Skills Black Book: Practical NLP Language Patterns for Getting The Response You Want

  • Liczba stron: 

    200

  • Wymiary: 

    140x208

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-246-3005-9

  • Tłumacz: 

    Wojciech Sztukowski

  • Rok wydania: 

    2011

Polecamy