Drzewa Przyjazne Drzewa Lecznicze
Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-252-9
Autor: Zbigniew Ogrodnik
EAN: 8373772529
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Drzewa przyjazne drzewa lecznicze

    Najprostszym sposobem czerpania energii z drzew jest spacer po lesie. Podczas takiej przechadzki wystarczy się zrelaksować, głęboko oddychać i napawać się widokami i kolorami. To już będzie bardzo wiele znaczyło dla naszego organizmu. Możemy także usiąść przy drzewie lub objąć pień rękami. Z pewnością będzie lepiej, gdy będzie to drzewo dorodne, wysokie i nie będzie rosło na terenach podmokłych, skażonych i ciekach wodnych. Możemy też z takiego drzewa zerwać parę gałązek, zabrać je do domu - by nasz kontakt z tym drzewem był przedłużony.
    Te wszystkie uwagi są ważne zarówno dla osób z dolegliwościami, jak i zupełnie zdrowych. W przypadku jednak tych pierwszych warto sprecyzować metodę przytulania się do drzew w zależności od dolegliwości towarzyszących danej osobie.
   Przy stanach przed i pozawałowych, chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego, zaburzeniach rytmu serca i innych chorobach serca najbardziej pożądane drzewa to: dąb, brzoza, topola. Do takich drzew przytulamy się piersiami, nie ściskając ich przy tym zbyt mocno. Należy robić to łagodnie i z czułością. Dla wzmocnienia efektu dobrze jest zawiesić na klatce piersiowej małe złote kółko, np. obrączkę. Takiego przedmiotu nie zdejmujemy przez pewien czas. Taką metodę możemy stosować dowolnie długo.
   Przy chorobach układu oddechowego, w tym asiuę i gruźlicy, szukamy przede wszystkim drzew iglastych.
   Różnica w stosunku do leczenia chorób układu krążenia polega tylko na tym, że zamiast obejmować drzewo - opieramy się o nie plecami. Dla wzmocnienia efektu można w tym przypadku zastosować małą stalową płytkę lub krążek.
   Nie zawsze jednak mamy możliwość wyjazdu do lasu i znalezienia odpowiedniego drzewa. Możemy zatem zastępczo nosić na klatce piersiowej nasiona drzew, które jednak muszą być zmieniane co kilka tygodni.
Inną metodą przedłużenia leśnej wycieczki jest zakup łatwo dostępnych olejków eterycznych, które można rozpylać w pomieszczeniu, dodawać do kąpieli łub stosować do nacierania i inhalacji. W zapasach domowych przyda się nam zatem olejek z drzewa eukaliptusowego, który wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, działa przeciwzapalnie, obniża gorączkę i rozjaśnia umysł. Olejek z drzewa cedrowego oczyszcza i odkaża skórę, działa ściągająco, koi nerwy i wzmacnia siły organizmu. Z drzewa cyprysowego reguluje funkcjonowanie narządów kobiecych i układu krążenia. Działa także rozkurczowo i moczopędnie.
   Wypada w tym miejscu napisać jeszcze parę zdań o tym, jak działają na nas niektóre z bardziej nam znanych drzew.
  Warto z całą pewnością przytulić się do brzozy. Energia tego drzewa jest wyjątkowo silna, poprawi naszą zdolność koncentracji i doda sił witalnych.
  Jodła dodaje otuchy i odwagi. Z kolei przebywanie w lesie sosnowym to najlepsze lekarstwo na dolegliwości gardła, przeziębienie, reumatyzm i oskrzele.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Zbigniew Ogrodnik

  • Liczba stron: 

    282

  • Wymiary: 

    145x205

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    83-7377-252-9

  • Rok wydania: 

    2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...