Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-549-7
Autor: Lynne McTaggart
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373775497
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Eksperyment intencjonalny

   Eksperyment intencjonalny stanowi część niedokończonej sprawy, którą rozpoczęłam w 2001 roku, kiedy to wydawałam książkę pt. Pole. Podczas poszukiwania naukowych wyjaśnień homeopatii i duchowego uzdrawiania nieumyślnie odkryłam zadatki na nową naukę.
    Podczas moich badań natknęłam się na grupę naukowców, którzy spędzili wiele lat nad badaniami z zakresu fizyki kwantowej i jej niezwykłych implikacji.   Niektórzy z nich wskrzeszali pewne równania, uznane powszechnie za całkowicie zbędne w fizyce kwantowej. Owe równania, odnoszące się do Pola Punktu Zerowego, dotyczyły nadzwyczajnego pola kwantowego generowanego przez niekończący się ruch energii, przemieszczającej się wte i wewte pomiędzy cząstkami subatomowymi. Istnienie Pola oznacza, że cała materia we wszechświecie jest połączona na poziomie subatomowym poprzez ciągły taniec i wymianę energii kwantowej.
    Inny dowód pokazuje, że na najbardziej podstawowym poziomie, każdy z nas posiada pakiet pulsującej energii stale reagującej z tym przeogromnym morzem energii.
     Ale najbardziej hermetycznym z dowodów jest ten związany z rolą świadomości. Odpowiednio zaprojektowane eksperymenty przeprowadzone przez owych naukowców pozwalają stwierdzić, że świadomość jest substancją poza granicami naszych ciał – wysoce uporządkowaną energią ze zdolnością do zmiany materii fizycznej. Kierowanie myśli ku konkretnym celom wydaje się być możliwe w przypadku dokonywania zmian w maszynach, komórkach, a nawet wielokomórkowych organizmach, takich jak istoty ludzkie. Ów triumf ducha nad materią zdaje się nawet przekraczać czas oraz przestrzeń.
   W książce Pole starałam się oddać sens idei wynikających z owych przeróżnych eksperymentów i zsyntetyzować je w jedną ogólną teorię. Pole stworzyło obraz połączonego wszechświata oraz naukowych wyjaśnień dla wielu spośród najgłębszych tajemnic ludzkości, począwszy od medycyny niekonwencjonalnej i duchowego uzdrawiania, poprzez percepcję pozazmysłową, aż po nieświadomość kolektywną.
     Pole najwyraźniej trafiło w sedno. Otrzymałam setki listów od czytelników, którzy pisali, że książka ta zmieniła ich życie. Pewien pisarz chciał umieścić mnie w swojej powieści jako jedną z postaci. Dwóch kompozytorów skomponowało muzykę inspirowaną książką, z czego jeden cieszy się międzynarodowym poważaniem. Wystąpiłam w produkcjach filmowych What the Bleep!? Down the Rabbit Hole oraz w What the Bleep Do We Know!? Calendar. Cytaty z Pola stały się ozdobą kartek świątecznych.
    Zadowolona z tej reakcji czułam, że moja podróż z odkryciami dopiero się zaczyna, jakbym właśnie odjechała z peronu. Naukowe dowody, jakie zgromadziłam podczas pracy nad Polem, sugerowały coś nadzwyczajnego, a wręcz niepokojącego: skierowana myśl odgrywa znaczną rolę w tworzeniu rzeczywistości.
    Skupianie swoich myśli – lub co naukowcy niezgrabnie określają mianem „intencji” lub „intencjonalności” – wydaje się produkować energię wystarczająco silną, by zmieniać fizyczną rzeczywistość. Prosta myśl wydaje się mieć moc, aby zmieniać świat.
     Po napisaniu Pola zastanawiałam się nad rozmiarami i zakresem owej mocy i zaczęły pojawiać się liczne pytania. Przykładowo, jak mogę przełożyć to, co potwierdziłam w laboratorium, na zastosowanie w świecie, w którym żyję? Czy mogę stanąć na torach i w stylu Supermana zatrzymać pociąg metra jedynie siłą woli? Czy mogę unieść się w powietrze, by naprawić dach, jedynie za sprawą skupionej myśli? Czy możliwe będzie teraz wykreślenie lekarzy i uzdrowicieli z listy moich kontaktów, wiedząc, że mogę się uleczyć myślą? Czy mogę pomóc moim dzieciom zdać testy z matematyki, jedynie o tym myśląc?    Jeżeli czas linearny i trójwymiarowa przestrzeń naprawdę nie istnieją, to czy mogę się cofnąć i wymazać z życia te momenty, których żałuję? I czy ów drobny wysiłek mojego umysłu może sprawić cokolwiek, by zmienić ogrom nieszczęść i cierpień na tej planecie?

Implikacje wynikające z tego dowodu były nierozstrzygnięte.
Czy powinniśmy pilnować każdej myśli, jaka nam się lęgnie w danej chwili?
Czy pesymistyczne spojrzenie na świat może stać się samospełniającą się przepowiednią?
Czy wszystkie te negatywne myśli – wewnętrzny dialog pełen osądów i krytycyzmu – mogą wywierać wpływ także poza naszymi głowami?
Czy istnieją jakieś warunki, które polepszą twoje szanse na silniejszy efekt, jaki mogą wywrzeć twoje myśli?
Czy z powodu myśli ty, twój zamierzony cel i rzecz jasna cały wszechświat musicie popaść w zły nastrój?
Jeśli wszystko wpływa na wszystko w każdej chwili, to czy nie przeciwdziałają sobie wzajemnie, neutralizując w ten sposób rzeczywiste rezultaty?
Co się dzieje, gdy pewna grupa ludzi myśli tę samą myśl w tym samym czasie?
Czy będzie to miało większy efekt niż pojedyncza myśl?
Czy jest jakiś próg rozmiaru takiej grupy o wspólnych zamiarach, w kontekście osiągania bardziej spektakularnych efektów?
Czy intencje zależą od „dawki” – w myśl zasady: im większa grupa, tym większy efekt?

    Ogromna część literatury, począwszy od książki Myśl i bogać się. Podręcznik człowieka biznesu i napisanej przez Napoleona Hilla, prawdopodobnie pierwszego samoulepszającego się guru, traktuje o potędze myśli. Intencja stała się ostatnio nowomodnym słowem-kluczem w New Age. Praktykujący medycynę niekonwencjonalną mówią o pomaganiu pacjentom „za pomocą intencji”. Nawet Jane Fonda pisze o wychowywaniu dzieci „z intencją”.
     Zastanawiałam się, co w zasadzie rozumiemy pod pojęciem „intencji”? I jak dokładnie osoba może stać się wydajnym człowiekiem „intencjonalnym”? Całe mnóstwo dostępnych materiałów powstało bez zastanowienia i są całkowicie wyssane z palca – tu powierzchowne liźnięcie filozof i Wschodu, tam szczypta twórczości Dale’a Carnegie – bez żadnego w zasadzie potwierdzenia naukowego.
    Aby znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania, po raz kolejny zwróciłam się ku nauce, przetrząsając dostępną literaturę naukową dotyczącą leczenia na odległość czy innych form psychokinezy, tryumfu ducha nad materią. Wyszukałam międzynarodowych naukowców, którzy eksperymentowali nad kwestiami wpływu umysłu na materię. Nauka opisana w Polu wyłoniła się głównie w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku; przebadałam więcej ostatnich odkryć z dziedziny fizyki kwantowej, aby uzyskać więcej informacji.
    Zwróciłam się także do ludzi, którzy osiągnęli mistrzostwo w intencjonalności i którzy mogli dokonywać niezwykłych rzeczy – uzdrowicieli duchowych, mnichów buddyjskich, mistrzów Qigong, szamanów – aby postarać się zrozumieć transformacyjne procesy, jakim się poddają, aby osiągnąć niesamowite efekty za pomocą myśli. Odkryłam całą masę dziedzin, w których można zastosować intencjonalność w prawdziwym życiu – w sporcie, podczas zabiegów leczniczych, takich jak biofeedback. Przyglądałam się, jak rdzenni autochtoni wcielają skupioną myśl w swoje codzienne rytuały.

„Nasze myśli i intencje pomagają kształtować świat wokół... Eksperyment intencjonalny pokazuje dlaczego”.
– Dr n. med. Larry Dosey, autor książki The Extraordinary Healing Power of Ordinary T ings

„Lynne McTaggart uzyskała idealny cel w postaci wspaniałej kolekcji doświadczeń i wydarzeń, które burzą nasze normalne, materialne postrzeganie czasu, przestrzeni i wszystkiego, co znajduje się pomiędzy nimi (jeśli faktycznie coś takiego istnieje). To całkowicie niewyobrażalne, ale takie właśnie ma być”.

– William Arntz, autor, producent, pisarz, reżyser DVD pt. What T e BLEEP Do We Know?

„Eksperyment intencjonalny powinien przeczytać każdy, po to, aby otworzyć umysł na prawdziwą naturę życia. Dzięki moim własnym doświadczeniom dotyczącym przeszłych wcieleń, z pogranicza śmierci, komunikacji ze zmarłymi członkami rodziny, pacjentami i zwierzętami, a także dzięki doświadczeniom związanym ze snami moich pacjentów, które odsłaniały przed nimi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, wiem, iż świadomość jest nielokalna. Kiedy badamy świadomość oraz nieświadomość, tak jak czyni to McTaggart, tak naprawdę eksplorujemy wewnętrzną przestrzeń, gdzie czekają na nas o wiele ciekawsze przyszłe odkrycia niż w przestrzeni kosmicznej”.
– Dr n. med. Bernie Siegel, autor książek Miłość medycyna i cuda oraz Help Me to Heal

„McTaggart obdarzona jest porażającym geniuszem, dzięki któremu umiejętnie zbiera najnowsze odkrycia w dziedzinie fizyki kwantowej, przedstawiając je w zadziwiająco przystępny sposób. Inspiruje nas, byśmy wejrzeli głęboko w tajemnice życia, by zrozumieć naturę świadomości i potężne efekty, jakie wywiera intencja na materię, manifestacje i życie samo w sobie. Eksperyment intencjonalny to nie tylko fascynująca lektura; to ekscytujące zaproszenie do tego, aby zacząć prowadzić własny eksperyment dotyczący bezpośredniego wpływu intencji na własne życie. Nie mogę się już doczekać rezultatów”.
Brandon Bays, autorka książek The Journey. Podróż, niezwykły przewodnik ku uzdrowieniu życia i osiągnięciu wolności oraz Freedom is

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Lynne McTaggart

  • Tytuł oryginału: 

    The Intention Experiment: Using Your Thoughts to Change Your Life and the World

  • Liczba stron: 

    336

  • Wymiary: 

    145 x 205

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-7377-549-7

  • Tłumacz: 

    Katarzyna Szewczuk

  • Rok wydania: 

    2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...