Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62476-58-9
Autor: William W. Hewitt
EAN: 9788362476589
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Hipnoza dla początkujących

   Procedury hipnotyczne w tej książce są tymi, które ja stosuję. Są dobre i działają, ale istnieje mnóstwo innych procedur, które działają równie dobrze. Każdy hipnotyzer tworzy własne procedury i ustawia ich kolejność.
  Stosuj procedury z książki, żeby nauczyć się hipnozy i udoskonalić swoje umiejętności, ale to nie jest dla ciebie wiążące. Możesz przerabiać, zmieniać czy wykreślać to, co ci nie odpowiada, wraz z pogłębianiem własnej wiedzy i doświadczenia.
   Granice improwizacji wyznacza tylko twoja wyobraźnia - stosuj autohipnozę, by rozwijać własną wyobraźnię.
Stosuj wizualizację do osiągnięcia wyników. W Rozdziale 10 opisuję małą dziewczynkę, której kazałem stworzyć trzecie oko i zajrzeć nim sobie od środka do ucha. Potem oświetliła swoje ucho, jakby zapalała światło w jaskini. Często im bardziej niezwykłe czy dziwaczne są techniki wizualizacyjne, tym skuteczniejsze jest ich działanie. Nie ograniczaj się konwencjonalnym myśleniem. Odrzuć pęta swojego umysłu.

   Niemal każdy może szybko i z łatwością nauczyć się technik hipnotycznych i zostać hipnotyzerem. Bycie dobrym hipnotyzerem to jednak co innego. Aby stać się dobrym hipnotyzerem, trzeba odznaczać się uczciwością, rzetelnością i zaangażowaniem. Trzeba troszczyć się o ludzkość. Jeśli przyjmiemy, że masz takie cechy, wystarczy ci tylko nauczyć się na pamięć wszystkich technik. Apotem ćwiczyć, trenować, stosować w praktyce i uczyć się na każdym przypadku. Po długiej praktyce i nauce zasłużysz na miano hipnotyzera.

CO TO JEST HIPNOZA?
   Hipnoza to stan podobny do snu. W tym stanie świadomy umysł człowieka ucisza się lub staje się pasywny. Hipnotyzer wprowadza wtedy sugestie wprost do potężnego podświadomego umysłu.
  Przyjrzyjmy się pokrótce od strony technicznej temu, jak działa mózg. Operuje on na dających się zmierzyć zakresach częstotliwości. Częstotliwości te odpowiadają konkretnym rodzajom aktywności.
   W1929 roku Hans Berger przy użyciu elektroencefalografu dokonał odkrycia, że gdy człowiek ma zamknięte oczy, mózg generuje regularne fale w zakresie 8 do 12 cykli na sekundę (cps). Nazwał te fale mózgowe falami alfa. Inne, później odkryte rodzaje fal mózgowych nazwano falami theta, beta i delta. Dowiedziono, że fale te mają związek z różnymi funkcjami umysłowymi, w tym z hipnozą i doświadczeniami parapsychicznymi. Eksperci przeważnie zgadzają się co do fal mózgowych i ich działania, ale nie są zgodni co do dokładnych granic zakresu każdego rodzaju fal. Jeden ekspert zdefiniuje fale alfa jako te w zakresie 8 do 12cps,inny-7 do 14cps i tak dalej. Poniższe cztery akapity przedstawiają ogólne ustalenia dotyczące tych rodzajów fal mózgowych.

  DELTA. Częstotliwość tej aktywności mózgu to 0 do 4 cps. To stan nieprzytomności. Niewiele wiadomo o zakresie fal delta.

  THETA. Zakres częstotliwości fał theta to 4 do 7 cps. Theta to zakres podświadomości i hipnoza może czasem wprowadzić mózg w taki stan. Wszystkie nasze doświadczenia emocjonalne odbierane są za pomocą fal theta. To wyjątkowy zakres częstotliwości, który otwiera drzwi świadomości do stanów pozahipnotycznych, do świata zjawisk parapsychicznych. To w tym zakresie fal najczęściej zdarzają się doświadczenia parapsychiczne (patrz: Rozdział 15).

  ALFA. Zakres fal alfa to 7 do 15 cps. Zwykle uznaje się je za zakres podświadomości. Powstają podczas marzeń sennych (we śnie), marzeń na jawie i niemal zawsze podczas hipnozy. Medytacje też zwykle odbywają się w zakresie fal alfa (choć czasem mogą być głębsze i przejść w zakres theta). Nieraz doświadczenia parapsychiczne również mają miejsce w zakresie alfa. Alfa jest najważniejszym zakresem fal, jeżeli chodzi o hipnozę.

  BETA To zakres fal świadomego umysłu, od 14 cps wzwyż. W tym zakresie fal myślimy i działamy w stanie dziennej aktywności. Przeważnie, gdy nie śpimy, nasz mózg produkuje fale około 20 cps. Produkując fale w zakresie 60 cps, człowiek przeżywałby stan ostrej histerii. Powyżej 60 cps nie wiem, co by się stało. Podejrzewam, że nic miłego.
  Gdy zasypiamy, nasz mózg automatycznie schodzi z zakresu fol beta do zakresu alfa, a potem na krótkie cykliczne okresy do zakresu fal theta i delta. Większość snu to fale alfa. Hipnoza korzysta z tego naturalnego zjawiska - powoduje, że mózg obniża zakres fal do fal alfa bez zasypiania. W stanie alfa mózg jest podatny na przedstawiane mu sugestie.
  Świadomy umysł nie najlepiej znosi sugestie. Przydaje się to przy myśleniu, rozumowaniu i praktycznym wykorzystywaniu tego, co już wie. Umysł podświadomy jest jednak posłusznym niewolnikiem. Nie myśli ani nie rozumuje. Reaguje na to, co mu się mówi. Na tym polega wartość i siła hipnozy. Hipnotyzując, możesz wpompować potężne sugestie bezpośrednio do podświadomości. Podświadomość akceptuje je i powoduje, że stają się rzeczywistością. Można powiedzieć, że umysł podświadomy informuje umysł świadomy, że są nowe informacje, w zgodzie z którymi trzeba działać. Umysł świadomy lubi działać w zgodzie z tym, co już wie, więc wykorzystuje te nowe informacje.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    William W. Hewitt

  • Tytuł oryginału: 

    Hypnosis For Beginners: Reach New Levels of Awareness & Achievement

  • Liczba stron: 

    272

  • Wymiary: 

    145x205

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-62476-58-9

  • Tłumacz: 

    Zuzanna Kaszkur

  • Rok wydania: 

    2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...