Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-966-4
Autor: Harmon Hartzell Bro
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788371919664
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

'

Fragment książki Edgar Cayce o snach i prekognicji

    Edgar Cayce twierdził, że każdy z nas może nauczyć się badać swoje sny i wydobywać z nich cenne informacje. Zdaniem Cayce''a kluczem do wnikliwej interpretacji snów jest autoanaliza. Dzięki niej badanie snów dostarcza psychologicznej wiedzy pomagającej zrozumieć samego siebie, a także osiągnąć szczęście i powodzenie w codziennym życiu.
    Przeglądy zawarte w tej książce prezentują techniki, dzięki którym wasze sny staną się bardziej zrozumiałe. Umożliwią wam one trafną interpretację snów, odkrycie w nich parapsychologicznych możliwości oraz zrozumienia ukrytych informacji. Sny mogą stać się trwałą podstawą waszego duchowego, fizycznego i umysłowego rozwoju na jawie.

    Książka Edgar Cayce o snach i prekognicji powstała na podstawie ponad sześciuset niezwykłych Przeglądów Snów Edgara Cayce''a. Zawiera ona rewolucyjne poglądy wielkiego medium na temat snów, ich znaczenia i możliwości wykorzystania. Fascynujące przypadki ukazują, jak świadome spojrzenie na sny oddziaływuje na wszystkie istotne sprawy w życiu człowieka. Jest to pouczająca i stymulująca książka, która pomaga przekształcić swoje wnętrze oraz poszerzyć wiedzę na temat podstaw życia.

    Dzięki swym odkryciom w dziedzinie uzdrawiania, postrzegania pozazmysłowego, odżywiania, zdrowia, reinkarnacji, religii oraz snów Edgar Cayce stał się najbardziej poważanym jasnowidzem swoich czasów. Doktor Harmon Bro jest jedynym socjologiem, który osobiście pracował z Edgarem Cayce''em. Hugh Lynn Cayce, syn jasnowidza, był dyrektorem Association for Research and Enlightenment (A.R.E.) -organizacji, której zadaniem jest praktyczne wykorzystanie odkryć jego ojca.

Dlaczego sny?

   Przedstawiając sny jako sposób rozwiązywania problemów, Cayce wyprzedził wiele późniejszych odkryć dokonanych w laboratoriach snu. Odkrycia te miały zyskać uznanie dopiero w ćwierć wieku później od momentu, kiedy Cayce pomagał Frances.
    Nie uważał, że sny Frances stanowiły spełnienie jej ukrytych pragnień seksualnych, chociaż dostrzegł, iż niektóre z nich wyrażały fizyczne napięcie. W jej snach było dużo seksu i agresji, powiązanych jednakże z fabułami usprawiedliwiającymi ich obecność. Cayce twierdził jednak, że takie sny zawierały coś więcej. Sugerowały, jak należy oceniać te podstawowe popędy i jak nimi kierować. Zwracał uwagę na fakt, że sny Frances zajmowały się jej prymitywnymi popędami tylko wtedy, gdy te stawały się dla niej problemem. Podobnie jak wszystkie inne problemy przedostawały się wówczas do snów, a wraz z nimi pojawiały się tam możliwe rozwiązania, zarówno realne, jak i nierealne. Wszystko to zostało udramatyzowane i ocenione w snach.
    Chociaż Cayce nie używał określenia, jakim posługują się współcześni badacze snów pracujący ze zdrowymi pacjentami, opisał proces nazywany dziś „efektem ochronnym". Pojawia się on, gdy człowiek staje przed , jakimś problemem lub zadaniem. Człowiek ów zajmuje się nim uporczywie, dopóki problem lub zadanie nie zostaną rozwiązane. Współczesne badania snów wykazują, że normalni ludzie także w nocy zajmują się pytaniami, które absorbują ich uwagę za dnia. Pytania te nie dotyczą tylko ich roli i statusu w społeczeństwie. Są to także praktyczne zagadnienia związane z pieniędzmi, nauką, podróżami, odżywianiem, zdolnościami, a nawet z problemem, jakim jest należyte przespanie nocy.
     Uznając znaczną część snów za sny służące rozwiązywaniu problemów, Cayce wyróżnił pewien ich rodzaj, którym od dawna interesują się artyści i wynalazcy. Są to „sny inkubacyjne". Pojawia się w nich zaskakujące rozwiązanie dotyczące jakiegoś problemu lub dzieła, nad którym pracuje osoba śniąca. Sen inkubacyjny może też wprowadzić osobę śniącą w stan, w którym potrzebne rozwiązanie z łatwością rodzi się w jej" umyśle.
    I w tym przypadku osiągnięcia Cayce''a są zbieżne z osiągnięciami współczesnych laboratoriów, w których bada się nie tylko zdolność umysłu do pracy twórczej we śnie, ale nawet zdolność pogrążonego we śnie umysłu do posługiwania się postrzeganiem pozazmysłowym w celu rozwiązania jakiegoś problemu.
    Z drugiej strony przypisując snom jeszcze innego rodzaju rolę — ożywiania w osobie śniącej jej ludzkich, potencjalnych możliwości, Cayce zbliżył się do stanowiska zajmowanego przez różne szkoły psychoanalizy.
    Wielokrotnie wskazywał na to, że sny sygnalizują człowiekowi, iż nadszedł czas, by wziąć na siebie nowe zobowiązania, odkryć nowe wartości albo poszerzyć światopogląd. Mówił, że takie sny służą nie tylko rozwiązywaniu praktycznych problemów. Pomagają one w rozwoju człowieka.
    Cayce opisał serie snów poświęconych odkrywaniu w człowieku nowych zalet: cierpliwości, równowagi umysłu, odwagi, altruizmu, poczucia humoru, rozwagi i pobożności. Uważał, że niektóre z tych snów wywołane są wysiłkami osobowości śniącego próbującej odzyskać równowagę po okresie załamania. Do podobnego poglądu przychylają się dziś psychoanalitycy badający sny swoich pacjentów. Inne sny z tej grupy Cayce uważał za spontaniczne, zdrowe projekcje pojawiające się wtedy, gdy w życiu danej osoby nadchodzi czas na nową fazę rozwoju.

'

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Harmon Hartzell Bro

  • Tytuł oryginału: 

    Edgar Cayce on dreams

  • Liczba stron: 

    262

  • Wymiary: 

    125x195

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-7191-966-4

  • Tłumacz: 

    Wiktoria Reich

  • Rok wydania: 

    2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...