Wczytuję dane...
KOD: 978-83-240-1818-5
Autor: Krzysztof Składowski
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Znak

   Najpierw jest osłupienie. Pustka w głowie, poczucie absurdu. I niedowierzanie. Jeszcze rozpaczliwe pytania-zaprzeczenia. Panie doktorze, na pewno...? To musi być pomyłka! Może jednak potrzebne nowe badanie...? Potem strach. Dojmujący, wszechobecny, paraliżujący. A później już tylko przekonanie o wielkiej niesprawiedliwości, jaką jest przedwczesne żegnanie się z życiem. Tak jakby światem rządziła sprawiedliwość...
   Każdy, kto usłyszał, że w jego ciele zalągł się ten twór-nowo-twór, wie, o czym piszę. I każdy, kto potem przez wiele miesięcy, a czasem lat walczył z rakiem, przyzna, że wielu dramatycznych chwil i cierpienia można było uniknąć, wiedząc to wszystko, czego dowiadujemy się w trakcie ciężkiego i długotrwałego leczenia. Wiedza. Trudna, czasem niemiła, czasem bolesna, lecz zawsze cenna.
   Zwykle przychodzi z czasem. Pierwsza prawda, którą rzadko przyjmujemy „na wiarę" już na początku, zawarta jest w nieco banalnym, a jakże ważnym haśle: rak to nie wyrok. To ciężka choroba, z którą musimy walczyć. Ale w tej walce nie jesteśmy bez szans. A przede wszystkim nie jesteśmy sami. Toczymy ją na wielu frontach, przy wsparciu wielu sojuszników. Lekarzy, bliskich, nowoczesnej farmakologii i osiągnięć kosmicznej chwilami techniki, z których strzela się do wroga. To nasza armia i nasza broń. Im więcej o niej wiemy, tym łatwiej nam uwierzyć w zwycięstwo.
   Kolejne porcje wiedzy dawkują nam stratedzy tej wojny. Lekarze. To oni mówią, jaka będzie taktyka, co skierujemy na front i jakie mogą być straty własne. Bo one zawsze są - trudno sobie wyobrazić, że coś może aż tak boleć albo aż tak doskwierać. Ale na końcu drogi jest zwycięstwo. Czyli życie. A o taką stawkę warto walczyć. Z całych sił. Bo mamy dla kogo żyć. Czasem nawet przeciw komuś i przeciw czemuś. Ale zawsze jest powód do mobilizacji. I walki.
   Czytelniku - trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia. Możesz z niej czerpać, bez względu na to, czy los zmusił Cię do przejścia nowotworowej golgoty, czy - także dzięki radom zawartym w tej książce - życie oszczędzi Ci tego doświadczenia.

Kamil Durczok

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Krzysztof Składowski

 • Liczba stron: 

  253

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-240-1818-5

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...