Superskuteczne Strategie Opanowania Języków Obcych
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-4713-2
Autor: Ewa Zaremba
EAN: 9788324647132
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Superskuteczne strategie opanowania języków obcych

   Aby móc coś robić sprawnie, dobrze jest najpierw zrozumieć, o co w tym chodzi. Tak uczą się mózgi dorosłych ludzi. Dlatego teraz chcę przedstawić ogólny obraz tego. o czym będziesz czytać i o czym będziesz się z tej książki uczyć.
   Składa się ona z trzech części poświęconych trzem etapom uczenia się. Odpowiednio:

  • część pierwsza poświęcona jest etapowi przygotowania się do nauki; dowiesz się, jakiego typu uczniem jesteś, co pomaga ci w nauce, a co przeszkadza, i tego, jak organizować sobie czas, by swoje 24 godziny wykorzystać najefektywniej;
  • część druga doładuje i „podkręci” twoją psychikę oraz podejście do nauki za pomocą bardzo konkretnych narzędzi;
  • część trzecia dotyczy podtrzymania nauki przez dłuższy czas, czyłi podaje sposoby na wytrwałość w nauce, nawet przez całe życie.

   Jednym z najbardziej niedocenianych elementów w procesie nauki jest samo przygotowanie się do niej. Jeden z autorów porównuje proces przygotowywania się do nauki do zagruntowania płótna przed malowaniem. Jeśli malarz tego nie zrobi, żadna farba nie będzie się dobrze trzymać i warstwa szybko odpadnie. Dlatego zanim malarz przystąpi do naniesienia na płótno pierwszej warstwy farby, najpierw poświęca sporo czasu na jego przygotowanie. Dopiero po ukończeniu tego procesu chwyta za pędzle. Dzięki temu mamy obrazy, które istnieją na tym świecie już setki lat.
   W części pierwszej dowiesz się, jakim dominującym rodzajem inteligencji dysponujesz. Rozpoznasz także, na jakim kanale zmysłowym odbierasz najskuteczniej. Podpowiem ci, jaki w związku z tym styl uczenia najlepiej się sprawdzi w twoim indywidualnym przypadku. Zapoznasz się też z poszerzonym modelem inteligencji wielorakiej i odkryjesz swoje silne strony, by móc popracować także nad tymi słabszymi.
   Stworzysz również osobisty plan aktywnej nauki — po to, byś mógł być ciągle gotowy do pracy. By samo hasło nauka przez całe życie (ang. łife-łong łeaming) wywoływało w tobie... odruch ciekawości, radości, gotowości na doświadczanie nowego. © Być może zechcesz nauczyć się jeszcze kilku innych języków albo jakiejś zupełnie nowej umiejętności. Kto wie...
   Z reguły uczniowie niepotrafiący opanować języka w stopniu, który by ich satysfakcjonował, najczęściej uskarżają się na brak czasu. W tej części zapoznasz się także z najnowszymi teoriami dotyczącymi organizacji czasu.
W części drugiej natomiast znajdziesz mistrzowskie strategie motywacyjne, pracy z celem i zmianą własnego sposobu myślenia, po to, by wreszcie opanować drugi język raz na zawsze, zamiast odkładać to na później. W tej części wykonasz kilka prostych i dość zaskakujących ćwiczeń praktycznych o potężnej sile, zaczerpniętych między innymi z dziedziny programowania neurolingwistycznego. Znajdziesz w sobie cechy najbardziej przydatne podczas uczenia się, wykorzenisz szkodliwe nawyki, nauczysz się panować nad nastrojem i emocjami, by móc się wprowadzać w optymalny stan sprzyjający uczeniu się.
   Ćwiczenia te wskażą ci drogę i pokażą, jak możesz je wykorzystać nie tylko do przyspieszenia nauki języka, ale też w wielu innych dziedzinach związanych z twoim rozwojem. Nie tylko poznasz konkretne elementy swojej psychiki, ale także poprzez praktyczne ćwiczenia zamienisz te, które cię wstrzymują i osłabiają, na takie, które z wielką siłą popchną twoją naukę naprzód.
Część trzecia pomoże ci w osiągnięciu wytrwałości w nauce. To etap podtrzymania procesu uczenia się. Poznasz najnowszą wiedzę na temat dwóch najważniejszych elementów umożliwiających naukę: wytrwałości i pamięci. Poznasz procedury powtarzania — sposoby i cykle — co sprawi, że przy dużo mniejszym wysiłku i nakładzie czasu będziesz w stanie zapamiętać słówka, frazy, całe zwroty i gramatykę raz na zawsze.
   Jeśli nie wiesz, jak — chociaż na najbardziej podstawowym poziomie — działają twój umysł i pamięć, nie jesteś w stanie nauczyć się drugiego języka w sposób dla nich przyjazny. A sposób przyjazny dla mózgu i pamięci oznacza dla ciebie szybkie efekty, a także łatwość i przyjemność w trakcie nauki. Wolisz chyba to niż tradycyjne bezproduktywne wkuwanie słówek, zarywanie nocy i drżenie, by nie trzeba było się odzywać w języku obcym?
    Poznasz ciekawe informacje na temat pozytywnych stron uczenia się w starszym wieku, aby już nigdy więcej twój wiek nie był dla ciebie wymówką. I dostaniesz niezwykły bonus — najlepszy lek przeciwdziałający starzeniu się mózgu, w którym pomocny będzie zaktualizowany plan poprawy pamięci.
   Na samym końcu książki umieściłam, podobnie jak w instrukcji obsługi wideo czy aparatu fotograficznego — najpowszechniejsze kłopoty i sposoby, by im zaradzić. Rady w pigułce. Obyś nigdy nie musiał z nich korzystać.
   Powszechny u przeciętnego człowieka kompletny brak wiedzy o procesach psychologicznych towarzyszących uczeniu się, funkcjach pamięci i nas samych jako istotach uczących się powoduje, że wiele osób zupełnie nie z własnej winy nie jest w stanie nauczyć się języka w krótkim czasie. Mało tego, nie są w stanie odczuwać przy tym radości z uczenia się ani przyjemności z uczestniczenia w wielkiej przygodzie, jaką jest własny rozwój i spełnianie własnych marzeń.
   Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki zmienisz swoje podejście do własnej nauki, a za przeszłe niepowodzenia przestaniesz obwiniać siebie, kiepskie geny, nudnych nauczycieli, szkoły publiczne i prywatne, podręczniki i miliony innych elementów, które do tej pory stały na drodze do twojego sukcesu. Stań oko w oko z nową wiedzą o sobie i wykorzystaj ją, by nauczyć się wreszcie angielskiego, niemieckiego czy jeszcze czegoś innego. Raz na zawsze.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Ewa Zaremba

  • Liczba stron: 

    224

  • Wymiary: 

    168x237

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-246-4713-2

  • Rok wydania: 

    2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...