Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63682-02-6
Autor: Anna Lewitt
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Rodzinne

Piszę książkę Jedzenie to leczenie, bo nie chcę zatrzymywać swojej wiedzy tylko dla siebie i dla wybranej grupy ludzi. Chcę podzielić się nią takie z wami.
   Pozwólcie więc, że na początek opowiem wam pewną historię. Dotyczy ona jednego z najbardziej powszechnych problemów współczesnego życia. Łączy on kobiety i mężczyzn, młodszych i starszych. Oczywiście chodzi o nadwagę i otyłość
   Moja bohaterka, nazwijmy ją Anną, ma 35 lat, jest menedżerką w dużej firmie. Jest też żoną i matką dwójki dzieci. Odnosi sukcesy, ale ciężko na nie pracuje. Obowiązki, mnóstwo spotkań, dom, gotowanie dla rodziny, odrabianie lekcji z dziećmi - nic dziwnego, że nie ma kie dy pomyśleć o sobie. Rano brakuje jej czasu na śniadanie, w pracy w biegu łapie jakieś ciasteczko podczas konferencji. Wieczorem jest tak głodna, że podjada już w czasie gotowania kolacji, a potem oczywiście siada do stołu z całą rodziną. Tyje, ale nawet tego nie zauważa, bo jest tak zapracowana. Zresztą kilka dodatkowych kilogramów po urodzeniu dziecka to przecież normalne. Poza tym nigdy nie była wiotką blondynką, raczej kobietą o rubensowskich kształtach. Przywykła do swoich krągłości, choć niespecjalnie lubi przeglądać się w lustrze, bo widzi, jak ubrania coraz bardziej opinają jej sylwetkę.
   W końcu jednak staje na wadze i spostrzega, że wskazówka zatrzymała się na 85 kg! Dla kobiety o wzroście 168 cm to zdecydowanie za dużo. Anna postanawia się odchudzać. Wyszukuje poradniki z dietami: niskokaloryczną, wysokobiałkową, rozdzielną... Nie je kolacji, zmniejsza porcje, odmawia sobie kulinarnych przyjemności i... ciągle jest głodna. W pracy nie może się skupić, zazdrości koleżankom z apetytem jedzącym lunch, a podczas służbowych spotkań myśli tylko o tych smakowitych babeczkach do kawy. W domu jak zwykle siada z rodziną do obiadu, ale teraz na talerz nakłada sobie tylko surówkę i odrobinę ryżu. W końcu nie wytrzymuje i w tajemnicy przed wszystkimi - dręczona wyrzutami sumienia - łapie słodką bułkę, którą zostawił syn. A potem jeszcze tylko malutki kawałek sernika. Naprawdę, już ostatni. Chodzi tylko o to, żeby tak strasznie nie ssało w żołądku.
   Stop! Może ta historia coś wam przypomina? Może sami próbowaliście w ten sposób schudnąć, a jedyne, co wam pozostało z tego wysiłku, to wspomnienie straszliwego głodu i podenerwowania. Ja tę opowieść znam świetnie, bo Anna to w pewnym stopniu ja. Ale nie tylko - podobną opowieść słyszałam od wielu moich pacjentek...

   Żyjemy w czasach, kiedy nadwaga i otyłość są prawdziwą plagą. Nic w tym dziwnego. Sięgamy przecież po wysoko przetworzone jedzenie, objadając się bez opamiętania. Nasz apetyt to w dużym stopniu efekt działań producentów żywności, którzy polepszają smak potraw sztucznymi, chemicznymi substancjami.

Anna Lewitt autorka Jedzenie to leczenie, doktor nauk medycznych i dietetyczna z długoletnią praktyką, komponować posiłki, żeby jedzenie stało się leczeniem. Obala popularne mity, jak ten o rezygnowaniu z kolacji. Ostrzega, że nawet szczupła osoba może mieć nadwagę. Podpowiada, jakie psychologiczne sztuczki mogą pomóc w odchudzaniu. A na koniec wkłada czytelnikom do rąk po butelce wody i wysyła na marsz po zdrowie.


Swoją metodę żywienia oparła na badaniach naukowych, ale odwołuje się też do sprawdzonych, „babcinych" sposobów. Wśród filarów diety wymienia smaczne, zbilansowane posiłki, picie wody, a także odpowiednio ułożone treningi cardio. Jej program żywienia i odchudzania jest również świetnym antidotum na choroby cywilizacyjne. Przez kilkanaście lat istnienia Centrum Treningu Osobistego i Dietetyki - EGO Anna Lewitt pomogła setkom pacjentów, teraz - z wdziękiem i humorem, ale zdecydowanie - zabiera się do pracy nad zdrowiem i wyglądem czytelników swojej książki Jedzenie to leczenie.

Dr n. med. Anna Lewitt jest założycielką Centrum Treningu Osobistego i Dietetyki - EGO oraz autorką programu „Skuteczne Odchudzanie". Specjalizuje się w profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim takich jak nadwaga i otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, anoreksja i bulimia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  dr n.med. Anna Lewit

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63682-02-6

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...