Ars Magica
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7359-835-5
Autor: Nerea Riesco
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Albatros

Wprowadzenie do książki

Ars magica

  W 1610 roku przed trybunałem hiszpańskiej inkwizycji w Logrono stanęło ponad 50 osób oskarżonych o czary. Jedenaścioro z nich spłonęło na stosie podczas wielkiego autodafe. Wydarzenia te są osnową pełnej dramatycznych zwrotów akcji powieści Nerei Riesco Ars Magica, w której nierozerwalnie splatają się ze sobą historia, magia i fikcja literacka.
  Książki, dzięki której poznamy zaklęcia z różnych dziedzin życia, dowiemy się jak sporządzić "filtr miłości", jak się odkochać, jak odczyniać złe uroki. Hiszpania, początek XVII wieku. W jednym z hiszpańskich miast, Navarrze, zamordowana zostaje młoda kobieta.
  Rok wcześniej zeznawała jako świadek podczas procesu czarowników przed trybunałem inkwizycji w Logrono. Wszystkie znaki wskazują, że w zbrodnię zamieszane są siły piekielne. Podejrzenia padają na czwórkę rzekomych czarowników. By uspokoić przerażonych mieszkańców, Święte Oficjum deklaruje gotowość ułaskawienia tych wszystkich, którzy wyrzekną się magii i ukorzą się przed Bogiem. Sprawę ma zbadać Alonso de Salazar, kształcony w Rzymie doświadczony Inkwizytor.
  Człowiek, który nie wierzy ani w Diabła, ani w Boga, jedynie w rozum. Nikt nie wie, że wytężone studia nad dziełami Leonarda da Vinci i umiłowanie dla logiki obudziły w nim zwątpienie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Nerea Riesco

 • Liczba stron: 

  464

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7359-835-5

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy