Boskie Spotkania
Wczytuję dane...
KOD: 83-86096-67-5
Autor: Zecharia Sitchin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Prokop

Sumer (biblijny Synear a dzisiejszy Irak) był krajem, gdzie po potopie narodziła się pierwsza znana i w pełni udokumentowana cywilizacja, pojawiając się nagle i nieoczekiwanie jakieś sześć tysięcy lat temu. Kraj ten dał ludzkości pierwociny wszystkich dziedzin, które stanowią o rozwiniętej cywilizacji - nie tylko pierwsze cegły i pierwsze piece, lecz także pierwsze wyniosłe świątynie i pałace, pierwszych kapłanów i królów; pierwsze koło, medycynę i farmakologię; pierwszych muzyków i tancerzy, artystów i rzemieślników, kupców i przewodników karawan, pierwsze kodeksy praw i pierwszych sędziów, pierwsze systemy miar i wag. Stamtąd pochodzili pierwsi matematycy i astronomowie, tam również powstały pierwsze obserwatoria astronomiczne. I, co bodaj najważniejsze: tam właśnie, już 3800 lat prz. Chr., pojawiło się pismo, czyniące z Sumeru kraj pierwszych skrybów, którzy na glinianych tabliczkach zapisywali pismem klinowym zdumiewające opowieści o bogach i ludziach. Większość uczonych uznaje te starożytne teksty za mity. My jednak traktujemy je jako zapisy rzeczywistych zdarzeń.

     Odkrycia archeologiczne potwierdziły nie tylko istnienie Synearu/Sumeru. Dzięki nim ujrzały też światło dzienne starożytne teksty mezopotamskie, które znajdują odpowiednik w biblijnych opowieściach o stworzeniu i potopie. W 1876 roku George Smith z British Museum, złożywszy połamane tabliczki odnalezione w królewskiej bibliotece Niniwy (stolicy Asyrii), opublikował Chaldejską Księgę Rodzaju i wykazał ponad wszelką wątpliwość, że biblijną historię stworzenia zapisano najpierw w Mezopotamii - tysiące lat wcześniej niż hebrajską...

      Boskie spotkania stanowią pułap ludzkiego doświadczenia. Maksymalnego, sięgającego granic życiowych możliwości - jak podczas spotkania Mojżesza z Panem na górze Synaj. Rozstrzygającego i ostatecznego -jak » przypadku egipskich faraonów, którzy umierając osiągali życie wieczne i mogli zamieszkać pośród bogów w ich siedzibie.

       Ludzkie doświadczenie boskich spotkań, utrwalone w tekstach starożytnego Bliskiego Wschodu, jest opowieścią nader fascynującą i zadziwiającą. Jawi się jako spinający niebo i ziemię potężny dramat, w którym kult i oddanie, wieczność i moralność z jednej strony przeplatają się z miłością, grą płci, zazdrością! zbrodnią z drugiej. Dramat ów, sięgający przestrzeni kosmicznej i świata pozagrobowego, zakreśla scenę, na której aktorami są bogowie i boginie, aniołowie i półbogowie, śmiertelnicy i antropoidy. Odsłaniany w proroctwach i wizjach, w snach i we wróżbach, w przepowiedniach i objawieniach, jest historią człowieka - odłączonego od Stwórcy i starającego się odbudować pierwotny związek, a przez to dosięgnąć gwiazd.

Boskie Spotkania

Zecharia Sitchin

Spis treści

1. pierwsze spotkania 7

2. raj utracony 31

3. trzej, któ

rzy wznieśli się do nieba 49

4. nefilim: płeć i półbogowie 71

5. potop 83

6. bramy niebios 101

7. w poszukiwaniu nieśmiertelności 121

8. spotkania w gigunu 149

9. wizje ze strefy mroku 171

10. królewskie sny, prorocze wyrocznie 195

11. aniołowie i inni wysłannicy 227

12. największe objawienie 260

13. prorocy niewidzialnego boga 285

EPILOG: Bóg, istota pozaziemska 315

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Zecharia Sitchin

 • Liczba stron: 

  342

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-86096-67-5