Wczytuję dane...
KOD: 978-83-08-05523-6
Autor: Anna Kamińska
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Literackie

Wprowadzenie do książki

Simona Opowieść o Niezwyczajnym Życiu

   Simona. Buntowniczka z Białowieży Miała być czwartym Kossakiem i przejąć paletę po pradziadku Juliuszu, dziadku Wojciechu oraz ojcu Jerzym. Wybrała własną niezależną drogę. Nieakceptowana przez najbliższych, świadoma swej odrębności - krakowską Kossakówkę zamieniła na leśniczówkę w środku Puszczy Białowieskiej. Mówili o niej „czarownica” - bo gadała ze zwierzętami, miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów, mieszkała z oswojonym dzikiem, przyjaźniła się z sarnami.
Simona Kossak (1943-2007) - profesor nauk leśnych, biolog, zapisała nową, rewolucyjną kartę nie tylko w dziejach swojej rodziny, ale przede wszystkim w rozwoju zoopsychologii. Naukowiec pasjonat. Kobieta, która wśród zwierząt znalazła to, czego nigdy nie otrzymała od ludzi. Oto porywająca historia jej życia.

  „Żałuję, że nie zdążyłem poznać Simony Kossak. Ale ten żal koi nieco niezwykle interesująca książka Anny Kamińskiej, opowieść o wyjątkowej osobowości i fascynującym życiu. Proszę dać się zabrać do Dziedzinki, to podróż, jakich mało!” - MICHAŁ NOGAŚ, PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

  Wiedziona atawizmem zamieszkałam w puszczy. W pewnej chwili zrozumiałam, że przekroczyłam kordon i znalazłam się po stronie drzew i zwierząt. Występuję więc w ich imieniu. Skończyłam studia biologiczne, lecz dopiero lata życia w lesie nauczyły mnie rozumieć mowę zwierząt. I znam ją tak dobrze, że należałoby mnie spalić na stosie jako czarownicę.
SIMONA KOSSAK

Szczegóły

 • Autor: 

  Anna Kamińska

 • Objętość: 

  336

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-08-05523-6

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy