Zdrowy Sen
Wczytuję dane...
KOD: 83-89384-09-4
Autor: Herbert Rhein
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Interspar

Wprowadzenie do książki

Zdrowy sen

   Sen jest cudownym stanem. Niestety doceniamy jego wartość dopiero wówczas, kiedy nie możemy spać. A przecież zdrowy sen jest ważny nie tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim także dla naszego zdrowia. Bez jedzenia możemy wytrzymać kilka tygodni, bez picia kilka dni, bez snu natomiast bardzo krótko. Choć wiemy o tym, dbamy o jedzenie i o picie, o sen jednakże nie. Wprost przeciwnie, zaniedbujemy sen w sposób karygodny. Zamiast szukać przyczyn zaburzeń snu, sięgamy po środki nasenne. Potężne obroty przemysłu farmaceutycznego w tym zakresie mówią same za siebie. Sytuacja ta powinna nam dać wiele do myślenia, sięganie bowiem po tabletkę jest najgorszą drogą w poszukiwaniu zdrowego snu. Chemiczne środki nasenne mamią nas tylko złudną perspektywą snu. W rzeczywistości zaś skracają tylko odprężające fazy snu. Łagodzą przyczyny zaburzeń, ale nie leczą.
   Nie zamierzam generalnie potępiać środków nasennych. Również one bywają potrzebne, ale powinien je zapisywać lekarz. Nie wolno ich stosować na własną rękę. Ale skoro nie zaleca się leków nasennych, co należy robić, aby zapewnić sobie zdrowy sen? Odpowiedź na do pytanie jest tylko jedna: Zaburzenia snu należy leczyć metodami naturalnymi.
   Łatwiej powiedzieć, niż wykonać. Wymaga to Twojego aktywnego współdziałania. Jeśli jednak potrafisz podejść do swoich problemów związanych ze snem cierpliwie, z fantazją, konsekwentnie i wytrwale, wówczas możesz być pewien sukcesu.
   W poradniku przedstawiamy bogatą paletę działań, które pomogą Ci przywrócić zdrowy sen. Wybierz z tej oferty program najbardziej odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb.
   I jeszcze jedno wydaje mi się ważne: To Twój sen. To Twoje zdrowie, które cierpi wskutek zaburzeń snu. I tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swój sen. Przejmij więc inicjatywę i nie daj się zwieść z raz obranej drogi, nawet jeśli przyjaciele i krewni będą wyśmiewać Twoje poczynania.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Herbert Rhein

 • Tytuł oryginału: 

  Neue Wege zum gesunden Schlaf

 • Liczba stron: 

  96

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-89384-09-4

 • Tłumacz: 

  Barbara Tarnas

 • Rok wydania: 

  2002

Polecamy