Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-44-1
Autor: Colin C. Tipping
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788387025441
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Radykalne Wybaczanie

   Kiedy byłem studentem Uniwersytetu Londyńskiego, miałem rzadką okazję słuchać wykładu sławnego profesora, którego dzieła na temat filozofii edukacji były wręcz legendarne. Po wykładzie jeden ze studentów wstał i zakwestionował słowa profesora, twierdząc, że coś, co powiedział on na wykładzie, jest sprzeczne z tym, co napisał w swojej książce. Byłem wielce zdumiony odpowiedzią profesora. Rzekł on: „Owszem, napisałem tak w swojej książce, ale od tamtego czasu zmieniłem zdanie i nie uważam już, że jest to prawda". O mało nie spadłem z krzesła, gdy to usłyszałem. W tym momencie uświadomiłem sobie, że do tej pory uważałem, że wszystko, co zostało wydrukowane, jest absolutną prawdą lub przynajmniej stanowczą i niezmienną opinią autora. Fakt, że tak znakomity uczony mógł nie zgadzać się z tym, co sam napisał w swojej książce, był dla mnie zarówno szokiem, jak i objawieniem.
   Mam jednak dużą przewagę nad owym profesorem, ponieważ jestem swoim własnym wydawcą i za każdym razem, kiedy wznawiam swą książkę, mogę ją uaktualniać tak, by była zgodna z moimi obecnymi poglądami. Dodaję, usuwam lub zmieniam poszczególne jej części. Ale nie martwcie się, nie zmieniłem moich poglądów na temat Radykalnego Wybaczania.
   Chociaż większość ludzi tego nie zauważyła, przy każdym prawie dodruku wprowadzałem kolejne zmiany. W 2002 roku dokonałem istotnych zmian i uzupełnień, co usprawiedliwiało wydanie tego jako drugiej edycji mojej książki. Druga edycja miała inną, znacznie lepszą okładkę, na którą wszyscy reagowali bardzo pozytywnie. Wprowadziłem zmiany w kilku rozdziałach, dodałem parę nowych i znacznie zmodyfikowałem arkusze, tak by łatwiej było z nich korzystać. Dołączyłem również epilog dotyczący wydarzeń z 11 września. Książka Radykalne Wybaczanie zwiększyła swoją objętość z 288 do 320 stron, choć cena nie uległa zmianie.
   W tym samym czasie, kiedy ukazała się druga edycja Radykalnego Wybaczania, wprowadziłem również nowe narzędzie w postaci płyty CD zatytułowanej 13 kroków Radykalnego Wybaczania. Płyta ta stanowi dopełnienie książki i jest jakby audioarkuszem. Na płycie czytane są te same rzeczy, które znajdują się na arkuszu, z tą różnicą, że mają one formę 13 pytań. Odpowiedź na każde z tych pytań brzmi: „Tak". Jest to pozornie proste, ale bardzo skuteczne narzędzie. Nie musisz w to wierzyć. Po prostu włączasz płytę, odpowiadasz 13 razy „tak" i dzieją się takie same cuda jak przy wypełnianiu arkusza. To jest niewiarygodne! A wykonanie tego zajmuje około siedmiu minut.
Przy ostatnim dodruku jedyną znaczącą zmianą, oprócz uaktualnienia dodatków i zastąpienia epilogu dotyczącego 11 września posłowiem, było zastąpienie rozdziału 30. - „Pożegnanie zranionego wewnętrznego dziecka" - rozdziałem „Radykalne Samowybaczanie".
   W drugim wydaniu zrobiłem błąd, obiecując, że napiszę książkę na temat samowybaczania. Kiedy zacząłem nad nią pracować, zdałem sobie sprawę, że byłaby ona niemal identyczna z tą, a jedyna różnica polegałaby na tym, że słowo „ofiara" zastąpiłbym słowem „sprawca". W tym roku prowadziłem jednak warsztaty na temat samowybaczania i wykorzystałem to, czego się podczas nich nauczyłem, do napisania bardzo interesującego rozdziału na temat samowybaczania. Zamiast pisać na ten temat książkę, zdecydowałem się stworzyć program on-line, który będzie bardziej efektywny.
   Epilog dotyczący 11 września był ilustracją tego, jak można zastosować proces czterech kroków Radykalnego Wybaczania do sytuacji takich jak wydarzenia z 11 września. Teraz tekst ten jest dostępny na naszej stronie internetowej www.radicalforgiveness.com (w języku angielskim). Możesz go sobie ściągnąć bez żadnych opłat. Na stronie głównej kliknij na Downloads, tam go znajdziesz. Zmieniłem również posłowie. Podczas gdy to, co teraz czytasz, dotyczy teraźniejszości, w posłowiu przedstawiłem swoją wizję tego, co chciałbym osiągnąć dzięki Radykalnym Wybaczaniu. Umieściłem to na końcu książki, ponieważ kiedy ją przeczytasz i wypełnisz kilka arkuszy, nabierze to dla ciebie większego znaczenia.
   (Uwaga. Przeczytanie książki Radykalne Wybaczanie i niewypełnienie arkuszy jest kompletnym nieporozumieniem. Radykalnego Wybaczania trzeba doświadczyć i docenić je. Nie jest to ćwiczenie intelektualne, a arkusz jest najważniejszą częścią książki. Nie próbuj iść na skróty. Wypełnij arkusz przynajmniej kilka razy - po to, by odkryć, co sprawia, że twoja energia jest zablokowana. Twoje życie stanie się wtedy lepsze, możesz nawet doświadczyć cudów. Z pewnością na nie zasługujesz).
   Napisałem i wydałem również książkę zatytułowaną A Radical Incarnation (niewydana po polsku - przyp. tłum.). Jest to bardzo niezwykła książka. Staram się w niej wyjaśnić, w kategoriach duchowych, to, co dzieje się dzisiaj na świecie. Podtytuł tej książki brzmi: The President ofthe U.S. Becomes Enlightened, Heals America and Awakens Humanity - A Spiritual Fantasy (Prezydent USA zostaje oświecony, uzdrawia Amerykę i budzi świadomość ludzkości - duchowe fantasy).
   Tak, książka jest całkiem zabawna, ale ma również swoje poważne oblicze. W roku 1999 przedstawiłem swoją misję w ten sposób: Moją misją jest podniesienie świadomości planety dzięki Radykalnemu Wybaczaniu i stworzenie świata wybaczenia do roku 2012. Książka Radical Incamation i związany z nią program on-line są dowodami na to, że uwierzyłem, iż nie jest to tylko marzenie, ale rzecz całkiem możliwa do zrealizowania. Ta książka nie tylko wskazuje, w jaki sposób może się to stać, ale również zachęca czytelników do tego, by pomogli w urzeczywistnieniu tej wizji.
   Tyle, jeśli chodzi o uaktualnienia. Wkrótce ukaże się moja nowa książka o tym, jak można wykorzystać Radykalne Wybaczanie w pracy. Na razie jednak przeczytaj tę książkę, wypełnij kilka arkuszy, a potem przeczytaj posłowie, by dowiedzieć się, co dalej. Do tego czasu możesz odkryć, że rozpocząłeś podróż swego życia! Mam nadzieję, że tak będzie, bo nie mogę tego zrobić sam. Potrzebuję ciebie i jeszcze wielu ludzi takich jak ty, by zrealizować marzenie o uzdrowieniu świata.

Namaste

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Colin Tipping

 • Tytuł oryginału: 

  Radical Forgiveness

 • Liczba stron: 

  282

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-44-1

 • Tłumacz: 

  Irena Stąpor

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...