Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-507-7
Autor: Angelika Lenartowicz, Manuela Klara Olszewska
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Jak odczytać przyszłość z kart klasycznych

    Angelika Lenartowicz – wróżka, kartami klasycznymi zajmuje się zawodowo od 20 lat. Jest to jej pasja, styl życia, ale przede wszystkim chęć pomagania innym w trudnych chwilach. Prowadzi konsultacje wróżbiarskie, podczas których symbole kart klasycznych „ubrane w szaty współczesności” dają poradę i drogowskaz na rozstaju dróg.

   Manuela Klara Olszewska – tarocistka, astrolog, doradca życiowy, artysta plastyk, autorka książek i kart, m.in.: Tarot lekarz duszy, Tarot terapia słowem, Tarot archetypowy. Prowadzi indywidualne lekcje Tarota i tworzy wiele prac artystycznych: gobeliny, portrety, obrazy, a także ilustracje do książek dla dzieci.

    Wróżenie wymaga m.in. ogromnej wiedzy astrologicznej, psychologicznej, parapsychologicznej, znajomości kart tradycyjnych i Tarota. Horoskopy, na przykład, mają uzasadnienie w astrologii, która jest bardzo konkretną dyscypliną nauki. W Ameryce astrologia jest przedmiotem wykładowym na uniwersytetach. Bazuje na przekonaniu, że z układu planet w momencie narodzin człowieka, niemal jak w matematyce, można wyliczyć, kiedy nastąpią złe i dobre chwile. Karty obrazują koleje losu, pokazują, jaką drogę warto wybrać, i przynoszą odpowiedzi na proste pytania. Trzeba jednak doskonale je znać i wiedzieć, jak się nimi posługiwać.
     Uważam, że decyzje o zmianach w naszym życiu to osobista chęć każdego z nas. Decyduje o tym coraz większa popularność zawodu doradców życiowych. Wiele znanych osób oficjalnie przyznaje się do nauki oraz korzystania z pomocy wróżbitów i opowiada o sukcesach, jakie im zawdzięcza. Sama nieraz prze konałam się, że poznanie przyszłości naprawdę może ułatwić życie.
     Do wróżki zgłaszają się zwykle ludzie zagubieni, nieszczęśliwi, potrzebujący życiowej porady. Wróżka powinna dodać otuchy, podpowiedzieć, jak wykorzystać indywidualne biorytmy, dać nadzieję na przyszłość lub ostrzec swoich klientów przed grożącym im niebezpieczeństwem.
    W przepowiadaniu przyszłości bardzo ważne jest odpowiednie skupienie i właściwa koncentracja. Wróżbiarstwo określa to, co nieznane, nieuchwytne. Ocenia rzeczywistość wykraczającą poza granice naszego ciała. Ta niezwykła zdolność jest wyrazem szczególnej wrażliwości niektórych osób, o których się powiada, że mają dar...
    Wróżbiarstwo jest umiejętnością wymagającą doskonalenia. Człowiek uzdolniony, który rezygnuje z pracy nad swoim talentem, ryzykuje jego osłabienie lub utratę.
    Proces odczytywania kart nie ma nic wspólnego z magią. Pracujemy tu wyłącznie na wykorzystaniu przeczucia oraz wzmocnieniu jego siły na etapie naszej świadomości. Wszyscy zadajemy sobie wiele pytań, szczególnie dotyczących naszego istnienia oraz sytuacji losowych, jakie nas spotykają w życiu. Dla większości z nas ta potrzeba wiedzy zostaje niezaspokojona. Człowiek potrzebuje odpowiedzi natychmiast, chcąc zawsze zrozumieć problem w szybkiej perspektywie czasowej. Chcielibyśmy poznać naszą przyszłość, istotę naszej najgłębszej natury, sens życia. W tym znaczeniu wróżba odpowiada na potrzeby człowieka, zaspokaja jego pragnienie tego, co nieuchwytne, pozwalając mu dotrzeć do tajemnic.

   Tajemnicza pomoc
     W wielu przypadkach środek pomocniczy może zastąpić osobę, dla której chcemy postawić karty. Wróżba na osobę nieobecną jest bowiem możliwa, jeśli wykorzystamy „coś”, co do niej należy. Fotografa, list lub przedmiot tej osoby działają jako tzw. katalizator energii, wywołujący i odbierający przekazy. Poprzez wykorzystanie takiej techniki możemy zobaczyć, co w danej chwili dzieje się u osoby dawno przez nas niewidzianej.

    Modny temat
     We wróżeniu są mody tak jak w innych dziedzinach. Kilka lat temu ludzi interesowało głównie zdrowie, uczucia, spokój, dziś chcą wiedzieć, czy uda im się znaleźć pracę, jak zainwestować pieniądze, jakiego wspólnika wybrać do interesów.
     Do gabinetu wróżki przychodzą zarówno ludzie dobrze sytuowani, którzy poszukują konkretnych życiowych wskazówek, jak i ludzie ubodzy, zagubieni, którzy znaleźli się w skomplikowanej sytuacji, ale szukają prostych rozwiązań.
     Jeśli akurat dysponuję czasem, chętnie udzielam porad wraz z moimi doświadczonymi asystentkami. Ostatnio pani, która poprosiła mnie o poradę, miała nie lada dylemat. Sama zastanawiałam się, jakie techniki zastosować, aby udzielić najwłaściwszej odpowiedzi.
     Pomogło jej to w podjęciu decyzji, choć sprawa okazała się dość skomplikowana, a chciałam być pewna, gdyż moja decyzja mogłaby zaważyć na losach tej pani. Po dokładnym przeanalizowaniu konsultowałam spostrzeżenia ze swoimi asystentkami. Ich kompleksowa wiedza wróżbiarska nabyta w Studium Doradztwa Życiowego bardzo pomaga, szczególnie przy horoskopach numerologicznych i kartach Tarota.
    Problem udało się rozwiązać i przynajmniej w sprawie dotyczącej tej pani byłyśmy pewne, że osiągnie ona obrany cel...
    Sposób posługiwania się kartami dla wielu moich koleżanek jest pilnie strzeżoną tajemnicą, ale ja nie widzę przeszkód, aby poznali go również inni. Nauczę tej wiedzy wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, a jednocześnie w pełni wykorzystać wszystkie możliwości.

Poznać każdą kartę
    Pierwszym krokiem do opanowania tej sztuki jest dokładna znajomość i łatwość opisywania każdej karty z osobna. Następny krok – to umiejętność kojarzenia znaczenia jednej karty ze znaczeniem innej, leżącej po prawej lub lewej stronie tej pierwszej. Te konfiguracje tworzą obrazy, których dostrzeganie i odczytywanie zależy od wiedzy wróżącego. By opanować tę sztukę, jak zwykle w życiu, niezbędna jest wytrwałość i przekonanie o słuszności tego, co robimy. Teraz pora zająć się poszczególnymi kartami.
    Figury w kartach są bardzo istotne, ponieważ każda osoba na karcie musi mieć odwróconą twarz lub postać w lewo albo w prawo, chociaż półprofilem. Figury, które patrzą na wprost, nie mają miary wartościowania przestrzeni i czasu, są to fgury nieme. Szczególnie karty Damy i Króle, w których obieramy osoby, którym wróżymy, to – świadome i nieświadome, patrzenie na problem, to, co człowiek ma przed sobą. Odwrócenie twarzy jest istotne, bo mówi o sposobie patrzenia na daną sprawę – co ma przed oczyma lub za sobą, albo o tym nie wie. Odwrócenie w prawo czy w lewo twarzy lub postaci sygnalizuje też, co jest poza nim, a co przed nim i jak podchodzi do faktu, który zaistniał, czy jest to tylko fakt i sprawa do załatwienia, czy już problem. Tylko Walety mogą patrzeć na wprost, bo są to, między innymi, myśli Króli.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Angelika Lenartowicz, Manuela Klara Olszewska

 • Liczba stron: 

  128

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-507-7

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...