Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-203-0
Autor: Leszek Matela
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Wyrocznia celtycka

    Zanim przejdziemy do omówienia technik wróżebnych Celtów, zastanóvmy się, czym jest w gruncie rzeczy przewidywanie przeszłości. Otóż, jak sądzę, wszelkie techniki wróżebne mają tę zaletę, iż mobilizują człowieka do zajęcia się własnymi problemami, próby określenia swojej sytuacji i podjęcia trudu przewidywania konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z konkretnych okoliczności, a także do podjęcia działania pozwalającego osiągnąć zamierzone cele. Ważne jest, aby umieć korzystać ze swojej intuicji, jak również mieć kontakt ze swoim wyższym Ja. Jak ważna jest intuicja, każdy z nas miał z pewnością okazję przekonać się o tym wielokrotnie we własnym życiu. Mantyka winna stać się próbą przewidywania przyszłości w oparciu o sygnały napływające z naszej podświadomości. Punktem wyjścia do tego jest medytacja symboli, które podsuwa nam wyrocznia celtycka. Jest to bardzo ważne, gdyż jedynie za pomocą symboli możemy zrozumieć język podświadomości.
   Celtyckie techniki wróżebne -jak rzadko które - ułatwiają w znakomity sposób kontakt z własną podświadomością, dają wgląd w sferę intuicji oraz subtelnych energii i zdarzeń wokół nas. Dzieje się tak dlatego, iż Celtowie żyli w bardzo bliskim związku z przyrodą i podporządkowywali swe życie prawom kosmicznym. Dywinacyjne techniki celtyckich druidów nie mają nic wspólnego ze znanym z wieczorów andrzejkowych wróżeniem typu: czy w tym roku wyjdę za mąż? albo dociekaniami w rodzaju: kiedy wygram w totolotka?    Korzystając z dołączonych do książki kart, należy raczej starać się uzyskać odpowiedź czy dokonany wybór okaże się słuszny lub który z możliwych sposobów postępowania będzie najkorzystniejszy.
   Odpowiedź na te pytania uzyskujemy poprzez kontakt ze swoim wyższym ego. Posługiwanie się tymi kartami, jak i innymi opisanymi technikami mantycznymi winno stać się rodzajem podróży w sferę świadomości wychodzącej poza ciasne ramy materializmu. Kontakt z wyrocznią celtycką należy potraktować również jako rodzaj medytacji skłaniającej człowieka do głębokiego zastanowienia się nad sobą. Wyrocznia pokazuje nasze położenie oraz informuje o kierunku, w którym zmierzamy. Nic nie jest w życiu do końca przesądzone.    Człowiek dzięki wolnej woli może zmieniać swoją sytuację, jeśli tylko podejmie zawczasu odpowiednie działania. Ma przecież możliwości wyboru w kreowaniu własnego losu. A pomocna w tym zakresie może okazać się właśnie wyrocznia celtycka.
   Druidzi traktowali poszukiwanie wiedzy o przyszłości z -wielką starannością i powagą. Do wróżenia używali różnych technik man-tycznych, by jak najbardziej zbliżyć się do prawdy i umieć jak najpełniej odczytać znaki wyroczni. Nigdy nie wróżono dla zabawy, a wyrocznię traktowano jako istotną pomoc w podejmowaniu różnych decyzji.
    Należy pamiętać, że odpowiedź wyroczni nie jest wyłożona w formie bezpośredniej, ale symbolicznej i wielowarstwowej. Pytający musi ją przemyśleć i „przemedytować", odnosząc ją zawsze do swojej aktualnej sytuacji. Niech nie tylko słowa wyroczni, ale i znak ogamiczny, którym posługiwali się druidzi, stanie się punktem wyjściowym do swego rodzaju medytacyjnej podróży w głąb siebie. Myślenie symboliczne prowadzi do rzeczywistości niedostępnej dla doświadczenia zmysłowego i myślenia pojęciowego. Należy pamiętać, że wyrocznia nie podejmie decyzji za osobę zwracającą się do niej i nie zdejmie z niej odpowiedzialności za własny los. Przedstawi natomiast symboliczny obraz aktualnej sytuacji i tendencje jej rozwoju w przyszłości. Jak zostaną zinterpretowane słowa wyroczni i czy zostaną podjęte odpowiednie działania, zależy tylko i wyłącznie od osoby, do której odnosi przepowiednia.
   Zagłębiając się w niezwykły świat celtyckich wróżb, podejmijmy trud rozwijania własnej intuicji i poznania magicznego świata druidów i ich symboli.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Leszek Matela

 • Liczba stron: 

  160

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7377-203-0

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy