Wczytuję dane...
KOD: 464600
EAN: 9788324176618
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Amber
"Porywająca, odkrywcza, wnikliwa. Czyta się jak thriller, ale to starannie udokumentowana praca naukowa. Znakomita!" - "Tribune"
W czasie II wojny światowej Hitler, Churchill, Roosevelt i Stalin toczyli pomiędzy sobą psychologiczną wojnę. A ich osobiste decyzje zaważyły na przebiegu konfliktu.
To Hitler postanowił napaść na Polskę i rozpętać wojnę. To Stalin zawarł pakt z Hitlerem, uznając, że nie grozi mu atak ze strony Niemiec i tym samym fatalnie osłabił potencjał obronny Związku Radzieckiego. Gdyby Churchill nie został brytyjskim premierem, być może latem 1940 roku Wielka Brytania podjęłaby rokowania z Niemcami. Gdyby nie Roosevelt, Stany Zjednoczone prawdopodobnie nie uznałyby Niemiec za swojego głównego wroga
Ta książka ujawnia ich prywatne batalie - osobiste pojedynki, w których zwyciężali nieraz dzięki oszustwu, pochlebstwu, podstępowi. W stylu najlepszego filmowego thrillera dzień po dniu, godzina po godzinie rozwija równoległą dynamiczną akcję, przeskakując od Kancelarii Rzeszy i Wilczego Szańca na Kreml, od Białego Domu na Downing Street. Na podstawie oficjalnych dokumentów, korespondencji prywatnej, osobistych relacji i niepublikowanych dzienników widzimy siłę i ludzkie słabości czterech tytanów konfliktu, sportretowanych w nowatorski i fascynujący sposób.

Detale

 • Autor: 

  Joanna Potts, Simon Berthon

 • Format: 

  205x135 mm

 • Ilość stron: 

  402

 • ISBN: 

  9788324176618

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy