2012 Gniew Ojca Tom 2 Dzieci Boga
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7590-043-9
Autor: Tadeusz Meszko
EAN: 9788375900439
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: solaris

Wprowadzenie do książki

2012 Gniew ojca tom 2 Dzieci Boga

   Na dacie 21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów. Zostało do niej 5 miesięcy.

  Daniel Bates i Maria Valevsky pracują prezydenckiej kampanii wyborczej, regulując i sterując pogodą w trakcie wieców. Lecz ich głównym zmartwieniem jest zbliżający się termin słonecznego ataku. Próbują ostrzec wszelkie instytucje, które mogłyby zminimalizować skutki furii słońca. Dochodzi do serii wybuchów na Słońcu. Dla wielu do dopiero początek prawdziwych kłopotów, gdy słońce oszaleje i zaniknie pole magnetyczne Ziemi.

  Prezydent Barack Obama waha się, czy przerwać wyścig do Białego Domu i ogłosić stan klęski żywiołowej na terenie USA.
  W debatach wyborczych jego kontrkandydat zarzuca mu brak działań.

  Fundacja „Survive 2012” otrzymuje zezwolenie na wykopaliska pod piramidami. Lecz do przepowiedzianej przez Majów daty końca świata zostały jedynie dwa miesiące. Czy Adam Envisage zdąży odnaleźć labirynt, w którym ukryta jest tajemnica jak uchronić się przed Apokalipsą?

  Czy rok 2012 to rzeczywiście ostatni rok naszej cywilizacji?

„2012 - Gniew Ojca” Tadeusza Meszko jest pozycją unikalną o tyle, że dosyć trudno zakwalifikować ją do konkretnego nurtu. Niby jest to książka akcji, w której występują terroryści, agenci, a nawet prezydent USA, w której opisane są ciekawe miejsca, jednak nie jest nastawiona tylko na akcję. Niby jest to książka katastroficzna, bo już sam tytuł to.sugeruje, ale nie jest to przedstawianie wyłącznie futurystycznych i pełnych dynamizmu wizji katastrof.
Leszek Błaszkiewicz, astronom

Wizja zagłady spowodowanej wybuchem na Słońcu wydaje się być przerażająca, ale jednocześnie całkowicie zmyślona i fikcyjna. Trudno jest uwierzyć, że wyrzucona z odległej gwiazdy porcja materii mogłaby sparaliżować całkowicie ziemskie życie. Jednak wszystkie podane liczby i dane odpowiadają najnowszemu stanowi wiedzy, jaką dysponują m.in. heliofizyka, fizyka kosmiczna, geofizyka czy geologia. Atutem książki jest wspominanie także o mniej znanych sposobach badania Słońca, takich jak heliosejsmologia. Ogromna ilość naukowych informacji zawartych w książce nie powinna nikogo odstraszać, a wręcz przeciwnie, zachęcać do przeczytania.
Maria Bojanowska, geofizyk

Szczegóły

 • Autor: 

  Tadeusz Meszko

 • Objętość: 

  486

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-7590-043-9

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...