Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7508-385-9
Autor: Hans Fallada
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Sonia Draga

Wprowadzenie do książki

Każdy umiera w samotności

  Największa sensacja literacka ostatniego dziesięciolecia! Powieść, która dopiero po sześćdziesięciu latach od premiery stała się prawdziwym, światowym bestsellerem! Pierwsza pełna edycja bez cenzury, oparta na odkrytym przypadkiem w aktach STASI autentycznym rękopisie Fallady!

  Dowiedziawszy się o śmierci syna w wojnie prowadzonej przez Hitlera, Anna i Otto Quanglowie pragną wyrazić swój sprzeciw. Piszą antywojenne wiadomości na kartach pocztowych i podkładają je w ruchliwych miejscach Berlina. Cisi, rozsądni małżonkowie marzą, by ich poczynania wywołały wielki odzew, lecz nie wiedzą, że komisarz Escherich z gestapo już jest na ich tropie.
Hans Fallada w imponujący i poruszający sposób przedstawił opór zwykłych ludzi przeciwko nazistowskiemu systemowi. Obecne wydanie to pierwsze bez skrótów redakcyjnych, oparte na oryginalnym, autorskim maszynopisie.

„Najlepsza książka o niemieckim oporze przeciwko narodowemu socjalizmowi, jaką kiedykolwiek napisano”.

Primo Levi

„Książka tak trzyma w napięciu, jak powieści Johna Le Carre; wstrząsający i głęboko poruszający obraz epoki”.

The New Yorker

    Hans Fallada - pseudonim literacki Rudolfa Ditzena (1893-1947), jednego z najwybitniejszych pisarzy niemieckich XX wieku. Autor ma na swym koncie 27 powieści, z czego 10 ukazało się w polskim przekładzie. O jego niesłabnącej popularności świadczą liczne ekranizacje, adaptacje teatralne oraz ciągłe wznowienia powieści. Pełne wznowienie Każdy umiera w samotności tylko w pierwszym tygodniu sprzedało się w Niemczech w nakładzie 80 000 egzemplarzy. Od razu ruszyły też przygotowania do międzynarodowej ekranizacji.

Szczegóły

 • Autor: 

  Hans Fallada

 • Tytuł oryginału: 

  Jeder stirbt für sich allein

 • Objętość: 

  536

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-7508-385-9

 • Tłumacz: 

  Daria Kuczyńska-Szymala

Polecamy