Geomancja dla początkujących
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62476-24-4
Autor: Richard Webster
EAN: 9788362476244
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Geomancja dla początkujących

   Dopiero około trzystu lat temu przestano uważać geomancję za tak samo ważną jak pozostałe formy wróżenia. Dobrze ilustruje to rycina, która zdobi drugi tom Utriusąue Cosmi, Maioris scilicet et Minoris, metaphysica, physica, atque technica Historia (1619) autorstwa Roberta Fludda. Wewnątrz okręgu znajdują się przedstawienia siedmiu najważniejszych sztuk wróżebnych tego okresu. Są to proroctwo, geomancja, Sztuka Pamięci Lulla, horoskop urodzinowy, fizjonomika, chiromancja oraz nauka o piramidach. Widać zatem, że geomancja cieszyła się poważaniem w siedemnastym stuleciu. Jednak w ciągu wielu wieków wieków z jakiegoś powodu niemal zniknęła z pola widzenia.
   Nie można wskazać jednej przyczyny, dlaczego taksie stało, ale musiała się do tego przyczynić popularność Księgi Losu Napoleona oraz podobnych jej tekstów. Teksty te redukowały geomancję do roli zabawy salonowej, w której konstruowało się figurę, a potem sprawdzało odpowiedź. Metoda, której nauczał Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, nie była wiele lepsza. Owo symplicy-styczne podejście w żaden sposób nie wzmaga zainteresowania poważną geomancją.
   Geomancja, jeśli korzystać z niej prawidłowo, może dostarczyć pomocnych, pożytecznych i szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich dziedzin życia. Potrzeba na to jednak więcej czasu niż na wyszukanie odpowiedzi z listy.
   Na szczęście pewna grupa ludzi nie pozwoliła geomancji zaniknąć i dzisiaj sztuka ta odzyskuje swą utraconą popularność. Mam nadzieję, że stworzyłeś już dla siebie różne wykresy i odkryłeś, jak przydatna i praktyczna może być geomancją. Jeśli będziesz ćwiczył, eksperymentował i prowadził dokładne zapiski, przyczynisz się do rozwoju tej sztuki i pomożesz geomancji odzyskać należne jej miejsce wśród najważniejszych metod wróżenia na świecie.
  Odkryjesz, że geomancją przydaje się w każdej sferze życia. Poszerza zakres twoich pytań i odpowiedzi na nie, podsuwa ci pod rozwagę nowe pomysły oraz idee oraz doradza w każdym temacie. Jeśli zawodowo zajmujesz się wróżeniem, geomancją stanie się wartościowym dodatkiem do twojego arsenału metod, ponieważ pozwoli ci udzielić odpowiedzi na nawet najbardziej szczegółowe pytania.
   Jestem pewien, że uznasz geomancję za pożyteczną i praktyczną umiejętność i życzę ci w niej wielu sukcesów.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Richard Webster

 • Tytuł oryginału: 

  Geomancy for Beginners: Simple Techniques for Earth Divination

 • Liczba stron: 

  232

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62476-24-4

 • Tłumacz: 

  Agata Staszewska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...