Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-28-4
Autor: Louise L. Hay
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361987284
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Możesz uzdrowić swoje życie

   Gdybym miał być zesłany na bezludną wyspę i mógł zabrać ze sobą tylko jedną książkę, wybrałbym z pewnością książkę Louise L. Hay Możesz uzdrowić swoje życie. Jest ona nie tylko kwintesencją poglądów znakomitej nauczycielki, ale również tchnącym wielką siłą przekonywania wyznaniem wspaniałej kobiety.
   W tej cudownej książce Możesz uzdrowić swoje życie Louise dzieli się z nami szczegółami swojej drogi życiowej, która doprowadziła ją do obecnego miejsca. Podziw i współczucie wywołała we mnie historia jej życia - może zbyt krótko przedstawiona, lecz to już chyba materiał na następną książkę.
   Moim zdaniem jest tu wszystko. Wszystko, co trzeba wiedzieć o życiu, lekcjach, jakich nam ono udziela, i o tym, jak pracować nad sobą. Możesz uzdrowić swoje życie zawiera również zestawiony przez autorkę wykaz psychicznych wzorców myślowych, będących przypuszczalnie przyczyną poszczególnych chorób, który-jeśli chodzi o moje doświadczenia-jest czymś naprawdę wyjątkowym i godnym uwagi. Człowiek, który na bezludnej wyspie znalazłby zakorkowaną butelkę z rękopisem tej książki, dowiedziałby się, jak ma pokierować swym życiem, by mógł uznać je za spełnione.
   Bezludna wyspa czy też nie, jeśli znaleźliście drogę do Louise L. Hay, być może nawet przypadkowo, jesteście na dobrej drodze. Książka Louise, nagrane przez nią znakomite terapeutyczne kasety magnetofonowe oraz jej wspaniałe warsztaty są cudownymi darami dla zmagających się z życiem ludzi.
   Do spotkania Louise i wykorzystania jej koncepcji terapeutycznych doprowadziło mnie zaangażowanie w pracę z ludźmi chorymi na AIDS. Każdy z moich pacjentów, któremu przedstawiłem nagraną przez Louise taśmę „Pozytywne podejście do AIDS", przyjmował natychmiast jej przesłanie, a dla wielu osób słuchanie nagrań stało się codziennym rytuałem. Jeden z mężczyzn, Andrew, powiedział mi: „Kładę się spać z Louise i dla niej budzę się każdego dnia".
   Moje uznanie i miłość do Louise rosły w miarę upływu czasu, gdy obserwowałem moich ukochanych pacjentów cierpiących na AIDS i umierających w spokoju i spełnieniu - przepełnionych miłością i wybaczających sobie i innym -właśnie dzięki obecności Louise w ich życiu. Umierali w spokojnym poczuciu godności, które wynikało z tego pouczającego doświadczenia.
    Zostałem obdarowany przez życie wieloma znakomitymi nauczycielami. Jestem pewien, że niektórzy z nich byli świętymi, być może nawet awatarami. Louise zaś jest wielką nauczycielką, z którą można porozmawiać i być razem, ponieważ posiada ogromną umiejętność słuchania i tworzenia atmosfery bezwarunkowej miłości, nawet gdy uczestniczy się wraz z nią w przygotowywaniu posiłków. (W podobnej atmosferze inny wielki - moim zdaniem - nauczyciel przyrządza wspaniałą sałatkę kartoflaną). Louise uczy przez własny przykład, żyjąc zgodnie z zasadami, które głosi.
   Czuję się wielce zaszczycony, mogąc Was zaprosić, żebyście tę książkę uczynili księgą Waszego życia. Wy i ta książka jesteście tego warci!

Dave Braun
VENTURES IN SELF-FULFILMENT
DANA POINT, KALIFORNIA
wrzesień 1984

   Napisałam książkę Możesz uzdrowić swoje życie, aby podzielić się z Wami, drodzy Czytelnicy, swoją wiedzą i tym, czego uczę. Moja mała niebieska książeczka ULECZ SWOJE CIAŁO została powszechnie uznana za miarodajne opracowanie na temat wzorców psychicznych, które są przyczyną chorób ciała.
   Otrzymywałam od czytelników setki listów z prośbami o dokładniejsze informacje. Wiele osób, z którymi pracowałam indywidualnie lub podczas warsztatów w Ameryce i poza jej granicami, prosiło, abym znalazła czas na napisanie tej książki.
   Ułożyłam ją w formie zbliżonej do prywatnej sesji, tak jakby ktoś przyszedł do mnie jako indywidualny pacjent lub brał udział w jednym z moich warsztatów.
   Jeżeli będziecie wykonywać ćwiczenia stopniowo, krok po kroku - tak jak są one przedstawione w książce, zauważycie istotne zmiany w swoim życiu, zanim jeszcze dotrzecie do końca. Proponuję, abyście najpierw przeczytali całą książkę. Potem jeszcze raz, powoli, starając się wykonywać każde ćwiczenie jak najdokładniej. Nie spieszcie się, pracując nad poszczególnymi ćwiczeniami.
   Jeśli to możliwe, ćwiczcie w towarzystwie przyjaciela lub kogoś z rodziny.
Każdy rozdział rozpoczyna się od afirmacji. Każda z nich nadaje się do zastosowania, gdy rozpoczynacie pracę nad konkretną dziedziną życia. Poświęćcie dwa lub trzy dni na przestudiowanie i przemyślenie każdego rozdziału. Powtarzajcie i piszcie afirmację otwierającą każdy rozdział.
   Każdy rozdział kończy się krótkim tekstem utrwalającym przerobiony materiał. Tekst ten zawiera ciąg pozytywnych myśli, których celem jest zmiana świadomości. Czytajcie go wielokrotnie w ciągu dnia.
   Na zakończenie książki przedstawiam historię mojego życia. Sądzę, iż ta opowieść udowodni, że nie ma specjalnego znaczenia, skąd jesteśmy ani też jak nisko upadliśmy, ponieważ zawsze możemy całkowicie przeobrazić swoje życie - zmienić je na lepsze.
Pamiętajcie, że podczas naszej pracy jestem zawsze duchowo z Wami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Louise L. Hay

 • Tytuł oryginału: 

  You Can Heal Your Life

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-61987-28-4

 • Tłumacz: 

  Teresa Kruszewska, Paulina Remiszewska

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...