Wczytuję dane...
KOD: 978-83-922561-9-9
Autor: Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: IPE

Książka Przepowiednia bogatego ojca  nie powstała po to, by potwierdzić, że przepowiednia bogatego ojca się spełni. Napisałem jaz sześciu powodów.

  1. Aby obudzić w Tobie czujność i wskazać kilka znaków ostrzegawczych, na które według bogatego ojca musimy zwrócić uwagę,. Z książki Przepowiednia bogatego ojca  dowiesz się o błędzie w przepisach ERISA. W sformułowaniu tej mało znanej ustawy jest jeszcze mniej znany mały błąd, który - jak mówił bogaty ojciec - spowoduje największy w historii krach na giełdzie papierów wartościowych.
  2. Abyś widział obecny świat z właściwej perspektywy finansowej. Bogaty ojciec kierował się niezaprzeczalnymi faktami, takimi jak zmiany i błędy w prawie. Wykorzystywał także statystyki, na przykład fakt, że 75 milionów ludzi pochodzących z wyżu demograficznego lub 85 milionów -jeśli wliczymy legalnych i nielegalnych imigrantów - też się starzeje i większość z nich będzie żyła dłużej niż ich rodzice. Zadawał wtedy pytanie: „Ilu ludzi z tego pokolenia ma wystarczająco dużo aktywów, żeby móc przejść na emeryturę? Skromnie szacując, można przyjąć, że mniej niż 40% ma ich wystarczającą ilość".
  Jeśli rząd Stanów Zjednoczonych musi podnieść podatki, aby sprostać potrzebom finansowym i medycznym starzejącego się pokolenia wyżu, co stanie się z amerykańską gospodarką? Czy nasz kraj będzie w stanie utrzymać pozycję światowego przywódcy? Czy nadal będziemy konkurencyjni, jeśli rząd podniesie podatki, aby opłacić emerytów i ciągle płacić na utrzymanie silnej armii? Gdy zostanąpodniesione podatki, firmy mogą opuścić Stany Zjednoczone w poszukiwaniu krajów, gdzie są one niższe. No i co będzie, jeśli Chiny staną się największą gospodarką na świecie, większą nawet niż Stany Zjednoczone? Czy będziemy mogli utrzymywać płace na wysokim poziomie, jeśli ta sama praca wykonana przez chińskiego pracownika będzie tańsza? Dlatego bogaty ojciec uczył swojego syna i mnie, żeby opierać prognozy na teraźniejszych faktach.
  3. Abyś zadał sobie pytanie, czy jesteś naprawdę przygotowany na przyszłość. Nie twierdzę, że przepowiednia bogatego ojca się spełni. Przecież nie mówił, że ma jakiś wrodzony dar jasnowidzenia czy kryształową kulę albo specjalne układy z Bogiem. Chodzi tu jednak o to, żeby zadać sobie pytanie: „Czy jesteś przy gotowany, jeśli przepowiednia bogatego ojca się spełni?". Innymi słowyjeśli największy w historii krachna giełdzie rzeczywiście się wydarzy, gdzieś pomiędzy dniem dzisiejszym i rokiem 2020, jak wyglądać będą Twoje finanse? Czy na tym zyskasz, czy stracisz? Jeśli ten krach na rynku rzeczywiście się wydarzy, czy jesteś do niego przygotowany, czy doprowadzi Cię on do ruiny?
  4. Aby zaproponować kilka pomysłów na to, co możesz zrobić, by przygotować się do tego krachu. Chociaż niektóre z tych pomysłów pojawiły się już w moich poprzednich książkach, tym razem skupię się bardziej na tym, co możesz zrobić teraz, i co ważniejsze, dlaczego jest to takie ważne, żeby podjąć czynne kroki właśnie teraz.
  5. Aby poinformować Cię, Czytelniku, że masz czas na to przygotowanie do roku 2010. Tak naprawdę, z książki Przepowiednia bogatego ojca  dowiesz się, dlaczego istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że między dniem dzisiejszym i rokiem 2010 będzie miał miej scejeszczejeden olbrzymi boom na giełdzie - wielki boom przed wielką zapaścią. Więc nawet jeśli dziś nie masz nic, gdy będziesz przygotowany, możesz mieć jeszcze jedną szansę na hossę, podobną do tej z lat 1995-2000.
  6. Na koniec, aby zwrócić uwagę na to, że prawdopodobnie więcej skorzystasz, jeśli czynnie się przy gotujesz. Innymi słowy, jeżeli będziesz teraz planował, działał i przygotujesz się, Twoja finansowa przyszłość może być bardziej optymistyczna, nawet jeśli największy w historii krach na rynku papierów wartościowych się nie wydarzy. O wiele lepiej jest być aktywnym, wykształconym i przygotowanym, niż obrać pasywną strategię finansową, którą w stosunku do swoich inwestycji przyjmuje większość ludzi, mianowicie: „Kupuj, trzymaj i módl się...", żeby rynek przeżył boom, a nie zapaść. Oczywiście, ludzie, którzy wierzą, że rynek papierów wartościowych stale się umacnia i nigdy nie przeżywa kryzysu, pewnie wierzą też w Świętego Mikołaja.

Historia arki Noego jest wspaniałą opowieścią o wielkim proroku obdarzonym wizją, ogromną wiarą i odwagą. Książka Przepowiednia bogatego ojca  nie zrobi z Ciebie proroka, ale wierzę, że doda Ci więcej wiary w to, że Ty i Twoi najbliżsi macie w zasięgu ręki bardziej optymistyczną przyszłość finansową, niezależnie od tego, czy największy w historii krach na giełdzie wydarzy się, czy nie. Zatem książka Przepowiednia bogatego ojca nie ma być kryształową kulą, ale ma nauczyć Cię, jak być czujnym i przygotowanym na każdą ewentualność - dobrą lub złą. Innymi słowy, ma dać Ci większą kontrolę nad Twoją przyszłością* finansową. Jak mawiał bogaty ojciec: „W historii o arce Noego nie chodzi o to, że Noe miał rację, ale że miał wiarę, odwagę i że był przygotowany na każdą ewentualność, nawet na wielką powódź na środku pustyni -powódź, która zmiecie z powierzchni ziemi resztę świata".

 

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robert T. Kiyosaki

 • Liczba stron: 

  342

 • Wymiary: 

  150x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-922561-9-9

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...