Wczytuję dane...
KOD: 978-83-88970-38-2
Autor: Phil Town
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis dla Paczki W Ruchu

Książka Zasada nr 1 Inwestowanie na giełdzie jest prostym przewodnikiem, jak osiągać co najmniej 15 procent zysków na giełdzie niemal bez ryzyka. W rzeczywistości, inwestując według Zasady nr l, praktycznie nie jesteś narażony na wzloty i upadki rynku giełdowego - i zanim ta książka dobiegnie końca, udowodnię ci to.
Inwestowanie według Zasady nr 1 jest dziś ważne z wielu powodów, z których najmniej istotnym jest fakt, że ludzie urodzeni w latach powojennego wyżu demograficznego mają teraz średnio jakieś 50000 dolarów oszczędności w banku, i będą z nich korzystać, gdy za dwadzieścia lat przejdą na emeryturę. Wydaje im się, że przydałby im się milion, ale im się to nie uda. Młodsze pokolenia mają trudności ze spłacaniem zadłużeń i oszczędzaniem pieniędzy, nie mówiąc już nawet o zastanawianiu się nad samodzielnym inwestowaniem na rynku. Jeśli ludzie nie robią nic, poza inwestowaniem w obligacje rządowe o niskim poziomie ryzyka, dające około 4 procent rocznie, gwarantują sobie pełną stresu emeryturę. Z drugiej strony, dążenie do 15-procentowego zwrotu poprzez zgadywanie, w co zainwestować (czyli, mówiąc żargonem inwestorów, poprzez „spekulowanie"), to gwarantowana droga, by pieniądze stracić. Zasada nr l rozwiązuje problem tego, jak osiągać wysokie zwroty przy niskim ryzyku, i może umożliwić ci dużo wcześniejsze przejście na emeryturę, nawet jeśli będziesz miał wtedy do dyspozycji znacznie mniejszą kwotę, niż wydawałaby ci się konieczna.
Nie wymyśliłem tej Zasady. Została ona po raz pierwszy sformułowana przez Benjamina Grahama z Columbia University a potem - co jest bardziej znanym faktem - była konsekwentna stosowana przez jego ucznia i zawodowego inwestora odnoszącegc największe sukcesy na świecie - Warrena Buffetta. Według Buffetta „Są tylko dwie zasady inwestowania: Zasada nr l: Nie trać pieniędzy., i Zasada nr 2: Nie zapominaj o Zasadzie nr l".
Piszę o Zasadzie dlatego, że nie jestem kimś takim jak Buffett czy Graham. Jeśli trzeba by było być geniuszem, żeby stosować Zasadę, nie byłoby za bardzo sensu o niej pisać, prawda? Jestem zwyczajnym człowiekiem, tak jak ty. Lubię, żeby rzeczy były proste i nieskomplikowane. Nie chodziłem do szkoły biznesu ani nie pracowałem na Wall Street. Tego, jak ważna jest Zasada, nauczyłem się w szkole ciężkich ciosów. Jeśli mógłbyś inwestować bez ryzyka straty pieniędzy, czy nie byłbyś wtedy bardziej skłonny wziąć sprawy w swoje ręce i robić to samemu?
Ponieważ oczywiście odpowiedź na to pytanie brzmi „tak", jestem zapraszany, by pokazać co najmniej 500 000 ludzi rocznie, jak łatwo jest stosować Zasadę nr l. Mówię o Zasadzie nr l podczas wielkich objazdowych seminariów Petera Lowe, „Get Motivated", gdzie jestem przedstawiany jako „człowiek, który nauczył więcej ludzi, jak inwestować, niż ktokolwiek w Stanach Zjednoczonych". Podczas tych seminariów występowałem z Rudym Giulianim, Billem Clintonem, George'em H.W. Bushem, Geraldem Fordem, Jimmym Carterem, Margaret Thatcher, Colinem Powellem, Micha-iłem Gorbaczowem i generałem Tommym Franksem - i opowiedziałem ponad dwu milionom ludzi o Zasadzie. Teraz nadszedł czas, żebym wreszcie dotarł do ciebie.
Zanim nauczyłem się Zasady nr 1 i zacząłem występować w seminariach objazdowych, musiałem się zwykle namęczyć i nabrudzić, żeby zarobić na życie, i nie śmiałem nawet marzyć o kupowaniu drogich nieruchomości czy luksusowych podróżach po świecie. Kopałem rowy, czyściłem sprzęt w wypożyczalniach, tankowałem samochody na stacjach benzynowych, jeździłem ciężarówkami, sprzątałem ze stołów w restauracjach i robiłem aparaty ortopedyczne.

Zasada nr 1 jest wynikiem jedynej sprawdzonej i potwier­dzonej strategii inwestycyjnej dostosowanej do rynku kontrolowanego przez fundusze instytucjonalne, w czasach, gdy dzięki komputerom narzędzia inwestowania dostępne są każdemu. Po r aż pierwszy w historii szary człowiek, który nie ma ośmiu godzin dziennie na przeprowadzenie wyczerpują­cych badań rynku, może stosować Zasadę nr l, a narzędzia, które już masz w swoim komputerze, umożliwiają ci odniesienie sukcesu inwestycyjnego, jeśli poświęcisz na to zaledwie 15 minut na tydzień. Masz olbrzymią, naturalną przewagę dzięki temu, co wiesz i do jakich informacji możesz mieć dostęp, oraz szybkości, z jaką możesz wchodzić na rynek i wycofywać się z niego. Ta przewaga jako całość umożliwia ci osiąganie lepszych wyników niż tak zwani eksperci. Jeśli potrafisz dokonywać dobrych zakupów i wiesz, jak znajdo­wać wspaniałe rzeczy po atrakcyjnych cenach, nie będziesz miał problemów z nauczeniem się Zasady nr l, która opiera się na tej samej koncepcji.

 

Książka Zasada numer jeden  wyraźnie uświado­mi ci, że połączenie technologii, pieniędzy i strategii dokonuje rewolucji w inwestowaniu w czasach, kiedy drobni inwestorzy tacy jak my, najbardziej tego potrzebują.

Mam nadzieję, że dzięki tej książce znów uwierzysz w inwestowanie. Jeśli jesteś gotów zaufać Zasadzie nr 1, nauczę cię, jak przenosić finansowe góry. Wszystko, co będzie ci do tego potrzebne, to trochę wiary, trochę praktyki i trochę wysiłku. Jeśli straciłeś nadzieję, że uda ci się samodzielnie inwestować, przekwalifikuję cię, a jeśli jesteś nowym inwestorem, wyszkolę cię od samego początku - nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia finansowego i chcesz po prostu zacząć robić coś, co jest wolne od ryzyka i zagwarantuje ci bezpieczeństwo finansowe.

Spis treści
Zasada numer jeden

WSTĘP: Nieważne, co się będzie działo, zarabiaj pieniądze
ROZDZIAŁ 1: Mity o inwestowaniu
ROZDZIAŁ 2: Zasada nr l i Cztery Z
ROZDZIAŁ 3: Kupuj firmy, a nie akcje
ROZDZIAŁ 4: Zidentyfikuj Zabezpieczającą Fosę
ROZDZIAŁ 5: Wielka Piątka liczb
ROZDZIAŁ 6: Obliczanie Wielkiej Piątki
ROZDZIAŁ 7: Obstaw dżokeja
ROZDZIAŁ 8 : Wymagaj Zadowalającego Marginesu Bezpieczeństwa
ROZDZIAŁ 9: Obliczanie Ceny Katalogowej
ROZDZIAŁ 10: Wiedz, kiedy jest właściwy moment, by sprzedawać
ROZDZIAŁ 11: Złap za kij
ROZDZIAŁ 12: Trójka Narzędzi
ROZDZIAŁ 13: Zacznij raczkować
ROZDZIAŁ 14: Wyeliminuj przeszkody
ROZDZIAŁ 15: Przygotuj się na swój pierwszy zakup według Zasady nr 1
ROZDZIAŁ 16: Pytania i odpowiedzi
Glosariusz
Podziękowania
Indeks

 

Polecamy