Bardzo Długi Bieg
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-345-1
Autor: Mishka Shubaly
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Bardzo Długi Bieg

  Mishka Shubaly soczystym, dosadnym językiem opisuje swoje przegrane młodzieńcze lata. „Alkohol jest uniwersalnym usprawiedliwieniem: jeśli go nadużywasz, zaczynasz sobie nim tłumaczyć każdy problem". A tych miał Shubaly niemało: wstręt do samego siebie, skłonność do autodestrukcji i pogarda dla trzeźwości. Gdy przypadkiem odkrył, że bieganie pozwala ujarzmić demony skuteczniej niż burbon z górnej półki, zaczął odwracać się od dotychczasowego życia i stał się kimś, kim nigdy być nie chciał: biegaczem... I to w dodatku biegaczem ultra.

   Bardzo długi biegto świetny tytuł, bo zanim otworzymy książkę, już wiemy, że bohater nie będzie miał łatwo. I to nie z powodu picia i ćpania, ale dlatego że do celu, jakim jest życie bez nałogów, prowadzi tylko ciężka i żmudna praca. Nie ma cudów... i nie ma sekretnych sposobów na nagłe ozdrowienie. Jest codzienny trud, po którym przychodzi nagroda - odnalezienie własnej drogi. Mishce Shubalyowi udało się to dzięki bieganiu. Pisze o nim bez koloryzowania i dorabiania idei. Bardzo długibiegto mocna książka dla tych, którzy nie lubią upiększania rzeczywistości.

Łukasz Grass, redaktor naczelny portalu Akademia Triathlonu

   Bardzo długi bieg to na pierwszy rzut oka historia typowa. Alkoholik rzuca po latach nałóg i traci głowę na punkcie biegania. Jak to często bywa w przypadku uzależnionych, szybko przechodzi od biegowego neofity do ultramaratończyka. Tyle że Mishka Shubaly nie robi z tego sensacji, nie napawa się swoimi biegowymi sukcesami i nie oczekuje braw za wyrwanie się ze szponów nałogu. Potrafi za to rozbawić do tez. Komediowych wstawek jest w jego książce całe mnóstwo. Podobnie jak upiornie trzeźwych porównań biegania do alkoholizmu. Shubaly nie owija w bawełnę, pisząc, że w obu przypadkach trzeba się nacierpieć. Konkluduje jednak przytomnie, że ultrapicie lepiej zamienić na ultrabieganie.

Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski, Program III Polskiego Radia

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mishka Shubaly

 • Tytuł oryginału: 

  The Long Run

 • Liczba stron: 

  94

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7579-345-1

 • Tłumacz: 

  Piotr Cieślak

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...