Przestań Cierpieć Zacznij Kochać
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-06-2
Autor: Werner Ablass
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Przestań cierpieć Zacznij kochać

   Ta książka jest przeznaczona dla osób, które naprawdę chcą WIEDZIEĆ. Oznacza to, że znajdziesz tutaj nie te informacje, które miałyby zadowolić twój intelekt i poszerzyć wiedzę ezoteryczną, lecz te, które odmienią twoje życie. Jednak najczęściej zmiany następują nie w takiej formie, w jakiej się tego spodziewasz. Będziesz zatem odnosił więcej sukcesów, żył szczęśliwiej i bardziej harmonijnie i rozjaśni się twoja świadomość, ale zadziwi cię sposób, w jaki się to stanie.
   Przesłanie tej książki jest następujące: w gruncie rzeczy potrzebujesz jednego, naprawdę tylko jednego codziennego ćwiczenia, by móc cieszyć się wszystkim tym, czego pragniesz, i mieć spełnione życie. Istota tej książki sprowadza się do wyjaśnienia, dlaczego tak jest, w jaki sposób ćwiczyć i co zrobić, by wszelkie przeszkody zmieniać w sprzyjające okoliczności.
  Ma to być książka szczera, dlatego przyznam ci się, że przede wszystkim ja sam potrzebuję tego poradnika. Może nawet bardziej niż ty. I to każdego dnia na nowo. Jak to się mówi: najlepiej uczysz innych tego, czego sam najbardziej potrzebujesz.
   Niektóre osoby znające się na wiedzy ezoterycznej, filozofiach sukcesu, technikach mentalnych bądź innych metodach duchowych robią wokół tego dużo szumu. Ja sam zajmowałem się problemami duchowymi przez ponad trzydzieści lat, ale prawdziwą przyczyną tych zainteresowań były moje własne potrzeby wewnętrzne. Być może nauczyłem się tego wszystkiego tylko po to, by rozpoznać, co nie funkcjonuje lub przynajmniej funkcjonuje niezbyt dobrze. Moje długie poszukiwania „tego czegoś” skończyły się dopiero parę miesięcy temu, gdy mniej lub bardziej przypadkowo przeczytałem niewielką książeczkę, która pomogła mi w osiągnięciu ostatecznego zrozumienia. Pojawiła się ona na rynku w 1971 roku pod tytułem Der    Erie uchtung ist es egal wie du sie erlangst (Oświeceniu jest wszystko jedno, jak je osiągniesz)*. Jej tekst miesiącami czekał w moim komputerze - wtedy tej książki nie było już w księgarniach, znalazłem więc tekst w Internecie i ściągnąłem za darmo.
   Przypomniałem sobie o niej dopiero wtedy, gdy zobaczyłem jej tytuł na stronie Very F. Birkenbihl w dziale „Ezoteryka pragmatyczna”. Żadna inna książka nie. była przez nią tak gorąco polecana, a ponieważ bardzo sobie ceniłem zdanie Very, natychmiast przeczytałem tekst Thaddeusa Golasa. O autorze wiem tylko tyle, że urodził się w 1924 roku w USA, w polskiej rodzinie; potem pod koniec lat sześćdziesiątych, żył w hipisowskiej komunie, a zmarł na Florydzie.
   Z pewnością wyda ci się to olbrzymią przesadą, gdy powiem, że droga ćwiczeń proponowana przez Thaddeusa Golasa w ciągu zaledwie sześciu miesięcy zrewolucjonizowała mój świat wewnętrzny, moje związki oraz niektóre, bardzo dla mnie ważne aspekty życia. Mijałbym się jednak z prawdą, opisując to, co mi się przydarzyło, z mniejszym entuzjazmem.
   Jak sądzisz, co mam zrobić, gdy moim udziałem stało się tak niezwykłe przeżycie? Cieszyć się nim i zachować je tylko dla siebie? Nie mogę tak postąpić, ponieważ jestem absolutnie przekonany, że to, co mnie przeniosło w zupełnie inny obszar doświadczeń, może pomóc i tobie. Musiałbym być bez serca, żeby się tym z tobą nie podzielić.
    Gdy płoniesz entuzjazmem, nie napiszesz rzeczowego informatora. Dlatego proszę o wyrozumiałość i wybaczenie, że pozwolę sobie być nieco poufały wobec czytelnika i że będę powtarzał pewne treści, ilekroć w innym kontekście uznam to za konieczne.
   Żadna książka świata nie zastąpi drogi własnych ćwiczeń. Samo poznanie nie posunie cię ani o krok dalej. Ale niekiedy potrzeba nam jednego łub więcej drogowskazów, by pójść właściwą drogą lub na niej pozostać. Ta książka jest właśnie takim drogowskazem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Werner Ablass

 • Tytuł oryginału: 

  Leide nicht – liebe

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-06-2

 • Tłumacz: 

  Monika Wac

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...