Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-19-8
Autor: Jeremy Rifkin, Ted Howard
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Entropia. Nowy światopogląd

   Codziennie budzimy się w świecie, który jest bardziej skomplikowany i chaotyczny od tego, który zostawiliśmy poprzedniego wieczora. Rzeczy, których używamy, psują się i zużywają, i jesteśmy zmuszani do ciągłych wymian, remontów i napraw. W życiu ciągle stajemy przed nowymi problemami. A kiedy już mamy nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze do wyjścia z kryzysu, pojawiają się nowe problemy. Z czasem tworzymy rozwiązania, które powodują jeszcze większe problemy od tych, które miały rozwiązać.
   Dowiadujemy się o wzroście inflacji, spadku produkcji i liczby miejsc pracy, o wypadkach w kopalniach i elektrowniach nuklearnych, o wybuchach na stacjach benzynowych, konfliktach zbrojnych, groźbie wojny nuklearnej. Zrozpaczeni wołamy: „Dlaczego nikt się tym porządnie nie zajmie?!". Narzekamy na przywódców państw, polityków, intelektualistów i właścicieli spółek naftowych i inne wpływowe osobistości, i to ich najczęściej obwiniamy o zły stan świata. Wszędzie widzimy stosy śmieci i zanieczyszczeń. Toksyczne substancje przenikają do ziemi i naszych rzek. Powietrze jest coraz bardziej skażone, a my coraz częściej zapadamy na choroby skóry, mamy problemy z płucami i bolą nas oczy.
   Na ulicach miast tkwimy w korkach i kolejkach, i często czujemy, jak świat wokół nabiera coraz szybszego tempa. Jesteśmy coraz bardziej zmęczeni i czasami odnosimy wrażenie, że poruszamy się w jakimś lepkim i nieprzyjemnym grzęzawisku. Są chwile, kiedy chcielibyśmy po prostu to wszystko rzucić i uciec od świata coraz bardziej pogrążającego się w chaosie.
   Jednakże wszędzie jest podobnie. Kiedy przyglądamy się innym narodom, okazuje się, że zarówno kraje bogate, jak i biedne borykają się obecnie z analogicznymi problemami. Ta sama nieubłagana silą rozkładu i chaosu działa we wszystkich miejscach naszej planety.
   Skoro rzeczywistość ulega rozpadowi i nie możemy nad tym zapanować, najwyższy czas, aby się lepiej przyjrzeć sposobowi, w jaki nasz świat został urządzony. I nie ma potrzeby winić poszczególne jednostki czy ideologie (oczywiście niektóre są lepsze od innych) za uniwersalny problem. Niemniej w obecnej sytuacji żaden przywódca ani żadna ideologia na świecie nie mogą od ręki zapanować nad ogólnym kryzysem. Dzieje się tak dlatego, że wszystko funkcjonuje w ramach istniejącego światopoglądu. Światopoglądu, który na naszych oczach niszczeje i umiera, zakażając sobą wszystko, co powołał do życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jeremy Rifkin, Ted Howard

 • Tytuł oryginału: 

  Entropy: A New World View

 • Liczba stron: 

  352

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-19-8

 • Tłumacz: 

  Beata Baczyńska

 • Rok wydania: 

  2008

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...