Seksowna Mamuśka, Czyli Jak Przejść Przez Macierzyństwo Na Wysokich Obcasach
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-1544-5
Autor: Betty Londergan
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Seksowna mamuśka, czyli jak przejść przez macierzyństwo na wysokich obcasach

   Seksowna mamuśka, czyli jak przejść przez macierzyństwo na u/yso-kich obcasach to książka, której nigdy nie udało mi się znaleźć, ale gdybym ją dostała, przycisnęłabym do mej bujnej (w ciąży) piersi jak najlepszego przyjaciela. Książkę, która poradziłaby Ci kupić śliczne bransoletki, bo gdy dziecko wreszcie przyjdzie na świat, okaże się, że masz jakieś 7000 zdjęć swoich przedramion. Książkę, która uczciwie powie Ci, jak to jest być przez dziewięć miesięcy w ciąży (pomyśl o Hindenburgu kilka sekund przed atakiem). Książkę, która przygotowałaby matkę na największą, najtrudniejszą i najbardziej pochłaniającą przygodę miłosną w jej życiu, równocześnie doradzając, aby nie wylewać szpilek od Manolo Blahnika razem z kąpielą. Właśnie tym jest Seksowna mamuśka, czyli jak przejść przez macierzyństwo na wysokich obcasach —- alternatywną książką o ciąży i dzieciach, przeznaczoną zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych mam. Do dzieła!
  A więc jesteś w ciąży.
  Gratulacje!
   Poza tym, że przez najbliższe dziewięć miesięcy będziesz wyglądała niewiarygodnie paskudnie, możesz jeszcze powiedzieć swojemu życiu, temu, jakie do tej pory znałaś, czułe, lecz nieodwołalne „do widzenia”. Dobra wiadomość jest taka, że zakochasz się bez pamięci w swoim maleństwie, ale bądźmy szczerzy — Twoje życie i figura są dość wysoką ceną za przywilej macierzyństwa. Pamiętaj jednak, że sama sobie tak pościeliłaś i teraz musisz się w tej pościeli wyspać (choć gdybyś przedtem w nocy więcej spała, a mniej figlowała, nie byłabyś teraz w błogosławionym stanie).
   Nieważne. Od tej chwili wszystko będzie podporządkowane Dziecku.
   Czekaj chwilę! Wróć! Przemyśl. Przeanalizuj.
   Od tej chwili wszystko będzie podporządkowane Dziecku — oprócz tej płytkiej i uroczej części Ciebie, która wciąż chce pięknie wyglądać, mieć ładne rzeczy, cieszyć się odrobiną ciszy i spokoju, czytać i wylegiwać się w kąpieli, podziwiając swój pępek (jeśli jeszcze będziesz w stanie go dojrzeć). Tej części, która nigdy nie zadowoli się byciem stateczną matroną, gdy ewidentnie jest uroczą i seksowną babką, która musi zaliczyć jeszcze mnóstwo miejsc i wielu facetów (oj, wymsknęło mi się!). Ta część macierzyństwa, o której mówię, jest częścią zagrożoną — fatalnie ją zaniedbujesz i dlatego znajduje się ona na skraju całkowitej zagłady. Poważnie! Za chwilę spocznie na Tobie jakieś czterdzieści milionów kilogramów społecznej presji, wymagając nie tylko tego, byś całkowicie zrezygnowała ze swojego życia, niezależności i uświęconej samolubnej płytkości dla macierzyństwa, ale również — abyś wyrzekła się tego wszystkiego z uśmiechem na ustach.
   Podsunę Ci małą sugestię: „Przejrzyj na oczy, dziecinko”. Pierwszą Zasadą, której musisz się nauczyć, jest ta, że tak jak uwielbiasz swoje dziecko, tak samo ważne jest to, abyś Ty sama była Godną    Uwielbienia. I to nie tylko dlatego, że będąc śliczną mamusią, urodzisz śliczne dzieci. Nie, bycie śliczną jest i zawsze powinno być celem samym w sobie. Nie czymś, co osiągasz dla swoich dzieci, męża, czy też przypadkowo mijanych po drodze budowlańców.
   Słuchaj, kobieto! Nie ma tak naprawdę pułapu dla części Twojego życia, którą Twoje dzieci chciałyby przywłaszczyć — a więc lepiej, żebyś już teraz narysowała linię na piasku, oddzielającą sprawy dzieci i    Twoje własne. Obiecaj sobie, że nie zrezygnujesz z rzeczy, które sprawiają, że życie wydaje Ci się cudowne, tylko dlatego, że czterdzieści razy dziennie wymiotujesz w porcelanę. Oparcie się nieustającemu naciskowi, by być pełną poświęcenia, jest możliwe i Seksowna mamuśka, czyli jak przejść przez macierzyństwo na wysokich obcasach ma na celu oświetlenie drogi do tego celu. Ta książka mówi o tym, jak zachować zdrowie psychiczne, nie umierać z poczucia winy i pozwalać sobie na bycie próżną, pozostając przy tym troskliwą, opiekuńczą mamą. I jeśli uda mi się pomóc choć jednej matce w wydobyciu się z marazmu całkowitego zaniedbania swoich potrzeb i w powrocie do raju sporadycznej samolubności, uznam, że mój czas na tej planecie był czasem dobrze spędzonym (no, oprócz tego oczywiście chciałabym mieć parę milionów dolarów, piękne rezydencje i niekończące się zasoby wyśmienitego wina, ale to tylko taka dygresja).
   Małe zastrzeżenie: Seksowna mamuśka, czyli jak przejść przez macierzyństwo na wysokich obcasach nie jest przeznaczone wyłącznie dla mam zostających w domu z dzieckiem, mam pracujących, mam starszych, mam nastoletnich, mam będących kiedyś królowymi piękności, mam zakochanych w komputerach, mam samotnych, a nawet takich, jak z reklamy proszku do prania. Jeśli jeszcze to do Ciebie nie dotarło, pozwól, że Ci to uświadomię: wszystkie mamy przechodzą koszmar. Ta książka jest przeznaczonym dla każdego esejem na temat tego, jak ważne jest bycie nieco powierzchownym, wychowując następne pokolenie mieszkańców tej planety. Istnieje przynajmniej sto tysięcy książek o macierzyństwie, przez które zaczniesz się bać, że nie sprostasz zawartym w nich oczekiwaniom. Moje motto brzmi: głowa do góry! Każdy może być wspaniałą mamą. Bycie próżną, niesamowitą matką wymaga kreatywności, odwagi i zaangażowania. Koniec gadania, oto moje Zasady Matki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Betty Londergan

 • Tytuł oryginału: 

  Im Too Sexy for My Volvo: A Moms Guide to Staying Fabulous!

 • Liczba stron: 

  216

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-1544-5

 • Tłumacz: 

  Tomasz Misiorek

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...