Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8015-683-8
Autor: Eva-Maria Zurhorst
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz

Dla kogo jest książka Kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz?

   Napisałam ją dla ludzi, którzy żyją w stałym, ale niezadowalającym związku i stoją krok przed rozwodem lub żyją w trójkącie; dla tych, którzy zdradzają, są zdradzani, odczuwają neurotyczny przymus zmiany partnera lub są ciągle opuszczani. Dla ludzi, którzy chcą uzdrowić swój związek, ale nie mają odwagi poddać się terapii lub nie znaleźli właściwej. Dla ludzi, którzy mają za sobą sporo cierpienia.
   Być może jesteś rozczarowany rutyną małżeńską. Może jesteś zrezygnowany, nie masz już nadziei, że kiedyś odnajdziesz prawdziwą bliskość z partnerem, ale coś w Tobie chce walczyć o starą, spraną miłość. Może jesteś zrozpaczony, masz potajemnego kochanka, dręczą Cię wyrzuty sumienia i niepokój o dzieci i partnera.
   Może myślisz o rozwodzie, boisz się wyznać prawdę, czujesz lęk przed wyprowadzką lub wyrzuceniem z domu. Niezależnie od tego, co nie gra w Twoim związku, moje doświadczenie wskazuje, że są dwa sposoby postępowania z „trudnym” związkiem. Albo czujesz się tak przytłoczony, że uważasz ucieczkę za jedyną szansę, albo też wypierasz natychmiast każde zakłócające spokój ducha uczucie i próbujesz „trzymać sztamę” z trzema buddyjskimi małpami, które nic nie widzą, nie słyszą i trzymają język za zębami. Może sam siebie obserwujesz.

Jeśli należysz do tych najbardziej znużonych...

   Czy wszystko działa, jak należy, ale w głębi ducha odczuwasz to jako bezwładne i pozbawione siły? Czy napada Cię czasem tępe uczucie zawodu i żalu? Czy wszystko w Tobie jęczy z bólu? Czy czujesz, że oszukujesz siebie lub partnera, czy wydaje Ci się, że Twój partner jest ostatnią osobą, która wie, co się w Tobie dzieje? Czy znasz obawę przed tym, że inni mogą zauważyć zakłamanie Twojego związku? Coraz częściej - w restauracji, na przyjęciach, wśród przyjaciół - pojawia się przypuszczenie, że inni są szczęśliwsi niż Ty. Czy robisz coraz więcej, a zostaje z tego coraz mniej? Czy seks zamarł, stał się mechaniczny i wymaga nowych, ekstrawaganckich podniet? Czy czujesz się wypalony? Czy masz kochanka lub kochankę? Czy marzysz o wielkiej miłości albo chociaż o ekscytującym romansie? Czy obawiasz się 0 dzieci? Boisz się, że będziesz musiał opuścić drugą osobę? Czujesz lęk przed porażką Twojego miłosnego marzenia? Lęk przed prawdą Twojego serca?

...lub przytłacza Cię rzeczywistość

   Może jesteś zbyt zajęty, aby zajmować się swoim związkiem 1 nie lubisz dyskusji o stanach ducha? Twoje wnętrze to przecież tylko Twoja sprawa. Czy mimo to boisz się czasem, że Twój partner Cię opuści? Może powątpiewa on w swoje uczucia do Ciebie, a Ty od dawna przeczuwasz lub właśnie się dowiedziałeś, że jest zakochany w kimś innym? Czy coraz bardziej poświęcasz się pracy, nowym zainteresowaniom i nie masz czasu dla partnera? Czy czujesz się odsunięty od świata przez partnera, znalazłeś się pod jego presją, oblężony lub przepędzony z domu? Czy masz uczucie, że nic, co robisz, nie może partnera zadowolić? Czy zdarzają Ci się romanse, choć właściwie ich nie chcesz?
  Czy odurzasz się alkoholem, jedzeniem, narkotykami, seksem, telewizją, komputerem lub innymi nałogami, których nie umiesz kontrolować? Nałogami, które w zabawnym towarzystwie lub w samotności działają ze zdwojoną siłą?
   Jeśli coś stosuje się do Ciebie, nie rozstanie z partnerem jest Ci potrzebne, lecz praca nad sobą. Potrzeba Ci stanowczej woli wyzdrowienia. Nie potrzeba Ci „tego jedynego”, właściwego partnera, lecz całkowitej otwartości na prawdę w   Waszym związku oraz siły woli, zrozumienia, czasu, cierpliwości i wielu, wielu ćwiczeń.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Eva-Maria Zurhorst

 • Tytuł oryginału: 

  Liebe dich selbst und es ist egal, wen du heiratest

 • Liczba stron: 

  269

 • Wymiary: 

  125x190

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8015-683-8

 • Tłumacz: 

  Barbara Chojnacka

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...