Słup Soli Jak Powstrzymać Szkolnych Dręczycieli
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60577-16-5
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788360577165
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Słup Soli

  Dręczyciel nie jest taki silny, na jakiego wygląda.
   Krąg obserwatorów jego poczynań nie jest taki obojętny, jak się wydaje. Kiedy stoisz w kręgu i nic nie robisz, nieświadomie go popierasz. Samemu bardzo trudno jest się przeciwstawić prześladowcy z obawy, aby nie być następną ofiarą.    Każdy członek kręgu sądzi, że tylko jemu nie podobają się działania dręczyciela. Tak nie jest. Porozmawiaj z innymi - zdawałoby się obojętnymi - kolegami i koleżankami. Sprawdź, kto czuje się w tej sytuacji fatalnie. Potem razem powiedzcie dręczycielowi, że nie zgadzacie się na jego zachowanie. Jeśli to nie pomoże, zwróćcie się o pomoc do nauczyciela, rodziców lub innych dorosłych.
   Solidarność polegająca na ukrywaniu czyjejś krzywdy to tchórzostwo. Nie bądźcie fałszywie solidarni. W ten sposób trzymacie z krzywdzicielem, a nie pomagacie krzywdzonym.
   Dręczycielowi w żadnym wypadku nie wolno dokuczać innym. Postępuje tak, bo nie chce dopuścić do siebie przykrych uczuć. Nie chce czuć się smutny, zły ani zazdrosny. Dominując nad innymi, przez chwilę czuje się dobrze, ale potem jeszcze gorzej. Wspierając jego działania, wcale mu nie pomagacie, a przyczyniacie się do pogorszenia jego samopoczucia.
  Nie bądźcie bierni, nie patrzcie obojętnie na to, co robi. Odejdźcie, protestujcie, rozmawiajcie z innymi o tym, co się wam nie podoba. Powiedzcie o tym komuś, kto może pomóc!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Elżbieta Zubrzycka

 • Liczba stron: 

  50

 • Wymiary: 

  165x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60577-16-5

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...