Wczytuję dane...
KOD: 978-83-933778-0-0
Autor: Jerzy Maslanky
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Eco Medico

Wprowadzenie do książki

Od lekarza do grabarza

Dr Ralph Moss, były pracownik naukowy jednego z najsłynniejszych w kręgach „konwencji" szpitali na świecie, Memoriał Sloan Katering, zwolniony za odmowę udziału w próbach zatuszowania przez szpital fenomenalnych rezultatów leczenia raka z użyciem amigdaliny (patrz: rozdział „Perły medycznej interakcji - amigdalina").

   „Nie ma żadnego dowodu na to, że chemoterapia przedłuża życie, a wielkim kłamstwem w odniesieniu do chemoterapii jest utrzymywanie, że istnieje jakikolwiek związek pomiędzy kurczeniem się guza a przedłużeniem życia pacjenta".
   A co na to lekarze, którzy tak chętnie (od 60 lat!) przepisują ją chorym na raka pacjentom? Myślę, że informacja, jaką uzyskałem z Health Science Institut (USA), może posłużyć tu jako odpowiedź.
   Otóż jednym z pytań ankiety skierowanej do onkologów zatrudnionych w kanadyjskim centrum onkologii (Mc Gili Center) było: Czy w przypadku choroby nowotworowej ich lub ich członków rodziny zastosowaliby znane im terapie onkologiczne? Na 79 ankietowanych 64 odpowiedziało: „nie".
   Powód? Proponowane terapie są „nie do zaakceptowania z uwagi na ich nieefektywność oraz wysoki stopień toksyczności". Pytam więc, czy onkologia konwencjonalna to hipokryzja, ignorancja czy po prostu medyczna głupota? A może jeszcze gorzej?
   A co z kardiologami, nadciśnieniem i kolejnym „przełomem medycznym" znanym lekarzom oraz bardziej pacjentom jako diure-tyki?7 (to te leki, które „regulują" pracę nerek).
Dr J. Whitaker pisze: „Wiem, że diuretyki są nadużywane, ekstremalnie niebezpieczne i są przyczyną tysięcy przypadków śmiertelnych rocznie".
   A co ze statynami kontrolującymi „śmiercionośny" cholesterol? Czyżby miały one również stanowić część ekonomicznego spojrzenia na medycynę? Czy regulując poprzez ingerencję w wątrobę poziom cholesterolu, faktycznie posiadają jakikolwiek wpływ na powstrzymanie tragedii zawałów serca i wylewów krwi do mózgu?
   Dr David Williams, zdecydowany przeciwnik jakiejkolwiek formy manipulowania zdrowiem, jedynie potwierdza, co mówią inni: „Więcej aniżeli 60% wszystkich przypadków zawałów serca dotyczy tych, których poziom cholesterolu określa się jako «normalny»" (niektóre źródła podają 80%) oraz że „zdecydowana większość ludzi z podwyższonym cholesterolem nigdy ich nie doświadcza".
   Co ciekawe, jak dodaje amerykański lekarz: „połowa ofiar zawałów serca nie wykazuje tzw. czynników ryzyka, takich jak palenie, nadwaga, zmiany genetyczne czy wysoki cholesterol" („Alternatives"; 2004).
   Jak to się dzieje, że tego typu opinie nie są ani ogólnie dostępne, ani powszechnie znane? Odpowiedź jest prosta: „naukowy marketing" czyli promocja własnych i dewaluacja opinii innych. Zwłaszcza tych, którzy mają czelność posiadać odmienne.
   „Chemoterapia zabija bardziej efektywnie aniżeli czyni to choroba nowotworowa" (dr G. B. Dremer).
   „Przepisywanie leków statynowych jest medyczną głupotą i nieodpowiedzialnością" (dr J. Whitaker).
   „Zdecydowana większość pacjentów umiera z powodu chemoterapii", która „nie eliminuje raka piersi i okrężnicy i płuc", co „udokumentowane zostało już dziesięć lat temu, a lekarze wciąż korzystają z niej w leczeniu tego typu nowotworów" (dr A. Levin).
   Nie są to w żadnym wypadku opinie wybiórcze. Jest ich o wiele więcej. Przytoczę choćby tę, pochodzącą z „Journal of the National Cancer Institute" (1992) mówiącą o 3% „trwalszej reakcji" pacjentów leczonych chemoterapią.
   Nie będzie też zapewne przesadą jeśli dołączę wypowiedź naukowców z Uniwersytetu Harvarda, którzy stwierdzili, że zdecydowana większość pacjentów przeznaczonych do operacji by-passu nie wymagała tego zabiegu i że ludzie leczeni nieinwazyjnie wykazali dokładnie ten sam współczynnik przeżycia co ci, którzy go przeszli. Ci sami naukowcy poinformowali też, że od 2 do 3% pacjentów poddanych operacji wszczepienia by-passu umiera na operacyjnym stole.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jerzy Maslanky

 • Liczba stron: 

  376

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-933778-0-0

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...