Wczytuję dane...
KOD: 978-83-933778-0-0
Autor: Jerzy Maslanky
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Eco Medico

Nowe Jubileuszowe Poprawione Wydanie 2020 rok.

Wprowadzenie do książki

Od lekarza do grabarza Nie bójmy się raka, Nie bójmy się chorób serca

Dr Ralph Moss, były pracownik naukowy jednego z najsłynniejszych w kręgach „konwencji" szpitali na świecie, Memoriał Sloan Katering, zwolniony za odmowę udziału w próbach zatuszowania przez szpital fenomenalnych rezultatów leczenia raka z użyciem amigdaliny (patrz: rozdział „Perły medycznej interakcji - amigdalina").

   „Nie ma żadnego dowodu na to, że chemoterapia przedłuża życie, a wielkim kłamstwem w odniesieniu do chemoterapii jest utrzymywanie, że istnieje jakikolwiek związek pomiędzy kurczeniem się guza a przedłużeniem życia pacjenta".
   A co na to lekarze, którzy tak chętnie (od 60 lat!) przepisują ją chorym na raka pacjentom? Myślę, że informacja, jaką uzyskałem z Health Science Institut (USA), może posłużyć tu jako odpowiedź.
   Otóż jednym z pytań ankiety skierowanej do onkologów zatrudnionych w kanadyjskim centrum onkologii (Mc Gili Center) było: Czy w przypadku choroby nowotworowej ich lub ich członków rodziny zastosowaliby znane im terapie onkologiczne? Na 79 ankietowanych 64 odpowiedziało: „nie".
   Powód? Proponowane terapie są „nie do zaakceptowania z uwagi na ich nieefektywność oraz wysoki stopień toksyczności". Pytam więc, czy onkologia konwencjonalna to hipokryzja, ignorancja czy po prostu medyczna głupota? A może jeszcze gorzej?
   A co z kardiologami, nadciśnieniem i kolejnym „przełomem medycznym" znanym lekarzom oraz bardziej pacjentom jako diure-tyki?7 (to te leki, które „regulują" pracę nerek).
Dr J. Whitaker pisze: „Wiem, że diuretyki są nadużywane, ekstremalnie niebezpieczne i są przyczyną tysięcy przypadków śmiertelnych rocznie".
   A co ze statynami kontrolującymi „śmiercionośny" cholesterol? Czyżby miały one również stanowić część ekonomicznego spojrzenia na medycynę? Czy regulując poprzez ingerencję w wątrobę poziom cholesterolu, faktycznie posiadają jakikolwiek wpływ na powstrzymanie tragedii zawałów serca i wylewów krwi do mózgu?
   Dr David Williams, zdecydowany przeciwnik jakiejkolwiek formy manipulowania zdrowiem, jedynie potwierdza, co mówią inni: „Więcej aniżeli 60% wszystkich przypadków zawałów serca dotyczy tych, których poziom cholesterolu określa się jako «normalny»" (niektóre źródła podają 80%) oraz że „zdecydowana większość ludzi z podwyższonym cholesterolem nigdy ich nie doświadcza".
   Co ciekawe, jak dodaje amerykański lekarz: „połowa ofiar zawałów serca nie wykazuje tzw. czynników ryzyka, takich jak palenie, nadwaga, zmiany genetyczne czy wysoki cholesterol" („Alternatives"; 2004).
   Jak to się dzieje, że tego typu opinie nie są ani ogólnie dostępne, ani powszechnie znane? Odpowiedź jest prosta: „naukowy marketing" czyli promocja własnych i dewaluacja opinii innych. Zwłaszcza tych, którzy mają czelność posiadać odmienne.
   „Chemoterapia zabija bardziej efektywnie aniżeli czyni to choroba nowotworowa" (dr G. B. Dremer).
   „Przepisywanie leków statynowych jest medyczną głupotą i nieodpowiedzialnością" (dr J. Whitaker).
   „Zdecydowana większość pacjentów umiera z powodu chemoterapii", która „nie eliminuje raka piersi i okrężnicy i płuc", co „udokumentowane zostało już dziesięć lat temu, a lekarze wciąż korzystają z niej w leczeniu tego typu nowotworów" (dr A. Levin).
   Nie są to w żadnym wypadku opinie wybiórcze. Jest ich o wiele więcej. Przytoczę choćby tę, pochodzącą z „Journal of the National Cancer Institute" (1992) mówiącą o 3% „trwalszej reakcji" pacjentów leczonych chemoterapią.
   Nie będzie też zapewne przesadą jeśli dołączę wypowiedź naukowców z Uniwersytetu Harvarda, którzy stwierdzili, że zdecydowana większość pacjentów przeznaczonych do operacji by-passu nie wymagała tego zabiegu i że ludzie leczeni nieinwazyjnie wykazali dokładnie ten sam współczynnik przeżycia co ci, którzy go przeszli. Ci sami naukowcy poinformowali też, że od 2 do 3% pacjentów poddanych operacji wszczepienia by-passu umiera na operacyjnym stole.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jerzy Maslanky

 • Liczba stron: 

  277

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-933778-0-0

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...