v
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-937029-0-9
Autor: Mahasatvaa Ma Ananda Sarita
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Święta Seksualność Radość Tantry

   Słowo „Tantra" błyskawicznie rozpala ogromną ciekawość, ponieważ mamy poczucie, że gdzieś w zamierzchłej przeszłości żyh ludzie, którzy znali sztukę doskonalenia aktu seksualnego, tak by móc wykorzystać jego ostateczny boski potencjał i którzy umieli przekazać tę wiedzę innym. Widzimy odniesienia do tej utraconej wiedzy w sztuce, architekturze i nieodszyfrowanych świętych pismach. Te osiągnięcia wydają się być skazane na pozostanie częścią okrytej tajemnicą przeszłości, jako zbiorowość skłaniamy się ku myśleniu, że seks to dzika siła nieodłącznie związana z popędem biologicznym, którą należy ujarzmić, podobnie jak ujarzmia się dzikie konie. Mamy skłonność do wierzenia, że seks jest czymś, co nie wymaga nauki, że to jest czysto instynktowna siła. Wielu lud:i uważa, że jest to siła niemal demoniczna, nad którą musimy sprawować silną kontrolę, aby nie doprowadziła nas do rozwiązłości Niektórych ogarnia przerażenie na dźwięk słowa „Tantrą", gdyż są przekonani, że osoby, które ją praktykują, uczestniczą w orgiach i oddają się szalonej zwierzęcości.
    W rzeczywistości Tantra jest podejściem do życia, które poprzez różnorodne metody medytacji oferuje alchemiczną transformację każdego z aspektów naszego jestestwa. Przeciwne polaryzacje są przyjmowane z wdziękiem i poddawane eksploracji. Aspekty męskie i żeńskie są czczone jako uzupełniające się przeciwieństwa, odzwierciedlające twórczą zasadę. Poprzez scalenie medytacji i miłości z naszym ludzkim doświadczeniem odkrywamy Boga w materii i ducha w seksualności. Cierpienie wynikające z przeświadczenia, że jesteśmy wyspami we wrogim świecie, rozpuszcza się i odkrywamy, że każda komórka naszych ciał jest odbiciem całego kosmosu. Stajemy się współtwórcami i celebrujemy taniec życia.
   W tym podejściu do życia mieści się cała nauka dotycząca oczyszczania doświadczenia seksualnego, tak aby doprowadzić orgazm do najwyższego potencjału i uczynić z niego trampolinę do duchowego przebudzenia.
   Mahamudra, słowo zaczerpnięte z Tantry wyrażające oświecenie, oznacza „potężny przepływ powstający z największego orgazmu ze wszechświatem". Naturalnie, takie zintegrowane podejście do życia zawiera również naukę na temat tego, jak przeciwne bieguny: męski i żeński mogą odkryć harmonijne połączenie, prowadząc do harmonii w społeczeństwie. Mistrzowie starożytnej Tantry z Indii, Chin, Japonii, Tybetu, Mongolii i innych tradycji posiedli ponadczasową mądrość znacznie wykraczającą poza kultury, z których się wywodzili, inspirując tym samym zbiorową psyche współczesnego społeczeństwa i umożliwiając wpłynięcie uzdrawiających wód swoich potężnych wglądów w nasz wyschnięty świat Aromat Tantry do nas dotarł, mimo że była ona spychana do podziemia w różnych momentach rozwoju naszej kultury przez siły polityczne i religijne. Kiedy ludzie są w seksualnej i duchowej ekstazie, jak to się dzieje w Tantrze, trudno ich kontrolować. Aby narzucić dominację, potrzebne jest poczucie strachu i winy. Stłum seksualność, a otrzymasz społeczeństwo, które łatwo kontrolować.
   Ta książka wyzwala czytelnika z okowów wypaczonych przekonań narosłych wokół seksualności i wprowadza świeżą wizję seksualności, miłości i duchowości jako uzupełniających się stron jednej całości. Odpowiada na liczne pytania pojawiające się w umysłach wielu ludzi, dotyczące tego, jak zapewnić sobie bardziej satysfakcjonujące życie seksualne. Przywraca godność naszym seksualnym impulsom, ukazując pragnienia jako lustro boskiej sztuki stworzenia. Zostały tu przedstawione anatomiczne odkrycia, zaskakujące sposoby badania ekstazy i orgazmu oraz erotyczne zdjęcia, które ukazują seks jako formę sztuki Na końcu książki znajduje się menu, w którym można wyszukać konkretny obszar zainteresowania i znaleźć medytację lub ćwiczenie wspierające nasze dobre samopoczucie w obszarze seksualności i związków.
  Pisałam tę książkę z nadzieją, że pomoże ona współczesnym kochankom poszerzyć ich potencjał, pozwalając, aby mądrość Tantry przywiodła nas do rozkoszy poza czasem, w tej doskonałej, wiecznej przestrzeni, w której jesteśmy jednym ze wszystkim, co istnieje.

Z miłością, Mahasatvaa Ma Ananda Sarita

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mahasatvaa Ma Ananda Sarita

 • Tytuł oryginału: 

  Divine Sexuality: The Joy of Tantra

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  190x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-937029-0-9

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Klimek, Bożena Pierga

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...