Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-094-6
Autor: Vasant D. Lad, B.A.M.S., M.A.SC.
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490946
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Ajurweda Księga domowych środków leczniczych

   Pradawna ayurvedyjska sztuka uzdrawiania postrzega człowieka jako całość. Vaidya (ayurvedyjski lekarz) każdego traktuje jak niepodzielną, kompletną i jedyną w swoim rodzaju istotę. Filozofia wedyjska mówi o wiecznej relacji makrokosmo-su (wszechświata) i mikrokosmosu (człowieka). Człowiek bezustannie podlega wielu zmianom: w środowisku naturalnym, pór roku, diety, stylu życia, emocji, pracy, sytuacji finansowej oraz relacji z innymi ludźmi. Aby zachować zdrowie albo je odzyskać, trzeba uwzględnić wszystkie te czynniki.
   Zakłócenie równowagi vata-pitta-kapha może prowadzić do powstania choroby. Celem uzdrawiania ayurvedyjskiego nie jest tylko przyniesienie ulgi w objawach konkretnej choroby, ale także przywrócenie harmonii zaburzonych czynników.
   Ayurvedyjskie środki lecznicze (lekarstwa ziołowe, zmiany w diecie i odżywianiu, asany jogi, zabiegi oczyszczania, ćwiczenia oddechowe) służą do zwalczenia źródłowych przyczyn choroby, a nie jedynie usunięcia objawów. Rzecz jasna konieczne jest także bezpośrednie oddziaływanie na objawy krytyczne oraz zagrażające życiu (na przykład sapanie w astmie, ból serca w schorzeniach serca czy wysoka gorączka przy zakażeniach). Jeśli jednak fundamentalne przyczyny choroby nie zostaną usunięte, problem kiedyś objawi się na nowo, w tej samej czy innej postaci.

Elementy uzdrawiania w ayurvedzie

   Podejście ayurvedy do przywracania zdrowia, znane jako chikitsa (prowadzenie osoby chorej), tradycyjnie obejmuje osiem elementów. Chikitsa jest pełnym programem uzdrawiania, który zaczyna się od określenia i usunięcia rzeczywistej przyczyny choroby, prowadzi przez oczyszczenie ciała oraz przywrócenie równowagi, a kończy się wzmocnieniem, a także rewitalizacją organów, tkanek i układów dotkniętych stanem chorobowym, czego celem jest zapobieżenie nawrotowi choroby.
   Jeśli zachorujesz, pełne uzdrowienie będzie trudniejsze, jeśli nie zmienisz zachowań, które doprowadziły do danej choroby. Niewłaściwe odżywianie, stresujące życie, uwikłane emocje, brak ruchu, to tylko niektóre czynniki powodujące większość chorób. Rozpoznanie i usunięcie tych czynników to niezbędne elementy procesu uzdrowienia. Skorzystanie z podanych tu receptur ziołowych, bez zmiany niezdrowych nawyków, raczej nie przyniesie trwałej albo znaczącej poprawy.
   Dlatego też przy każdym stanie chorobowym podaję nie tylko lekarstwa, ale także wiele innych środków, które należy wykorzystać w uzdrowieniu, na przykład konkretne asany jogi i ćwiczenia oddechowe, potrawy, których warto używać albo unikać, olejki do masażu, herbaty, masy uzdrawiające oraz inne środki wspomagające uzdrowienie. Dodatkowo część II książki podaje wskazówki żywieniowe, a także czynności dnia, które utrwalają nawyki zdrowego sposobu życia w harmonii z naturą. Skorzystaj z tych zaleceń, aby opracować własny holistyczny program tworzenia i utrzymania zdrowia.
   Wrodzone mechanizmy uzdrawiania ciała działają cały czas, ich celem jest zachowanie pełnego zdrowia oraz równowagi albo ich przywrócenie. Zalecenia te pomogą organizmowi w procesie jego naturalnego uzdrowienia.
   Poniższe informacje pomogą ci także najlepiej wykorzystać niniejszą encyklopedię ayurvedyjskiego uzdrawiania.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Vasant D. Lad, B.A.M.S., M.A.SC.

 • Tytuł oryginału: 

  The Complete Book of Ayurvedic Home Remedies

 • Liczba stron: 

  384

 • Wymiary: 

  170x240

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7649-094-6

 • Tłumacz: 

  Daniel Nowicki

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...