Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-1989-4
Autor: Michael E. Metz, Barry W. McCarthy
EAN: 9788324619894
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Sztuka szczytowania

    Książka Sztuka szczytowania jest poradnikiem do samodzielnego wykorzystania, ale nie służy do amatorskiej autoterapii. Tymczasem mężczyźni i pary bardzo często ociągają się ze skorzystaniem z konsultacji u terapeuty, bo myślą, że to oznaka choroby psychicznej, przyznanie się do nieudolności lub wyjawienie, że życie i związek są w poważnych tarapatach. W istocie zwrócenie się po profesjonalną pomoc świadczy o mądrości i sile psychicznej. Rozpoczęcie indywidualnej, małżeńskiej lub seksualnej terapii oznacza, że przyjmujesz do wiadomości istnienie problemu i poczyniłeś •zobowiązanie, iż rozwiążesz go i poświęcisz się rozwojowi osobistemu oraz partnerskiemu.
   Dziedzina zdrowia psychicznego może budzić dezorientację. Terapia małżeńska i seksualna to podspecjalności psychologii klinicznej. Tego rodzaju terapię prowadzi kilka grup zawodowych, w tym psychologowie, pracownicy społeczni, terapeuci małżeńscy, psychiatrzy i duszpasterze. Profesjonalne wykształcenie takiej osoby mniej się liczy niż jej kompetencje w rozwiązywaniu problemów z PW i innych.
   Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje także opiekę nad pacjentem w zakresie zdrowia psychicznego. Niektóre osoby mogą sobie pozwolić na wizytę w prywatnym gabinecie. Można zastanowić się także nad skorzystaniem z usług miejscowego lub wojewódzkiego ośrodka chorób psychicznych, polikliniki lub akademii medycznej, która posiada taką specjalizację — lub ośrodka pomocy rodzinie.
   Gdy będziesz decydować się na terapeutę, nie bój się poprosić o referencje i zakres kompetencji. Zapytaj, na czym będzie oparta terapia, jak długo potrwa i czy nacisk zostanie położony na problemy seksualne, czy raczej ogólnie na sprawy osobowości, porozumiewania się
i związku. Szczególnie dokładnie wypytaj specjalistę o referencje w postaci dyplomu uniwersyteckiego i licencji na wykonywanie zawodu. Uważaj na ludzi, którzy nazywają siebie doradcami osobistymi, małżeńskimi i seksualnymi. To słabo wykształcone osoby — niektórzy to zwyczajni znachorzy — w jakiejkolwiek dziedzinie.
    Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego specjalisty jest wykonanie telefonu do miejscowej organizacji, na przykład zrzeszenia psychologów, związku terapeutów małżeńskich i rodzinnych, towarzystwa chorób psychicznych i kliniki psychiatrycznej. Możesz również poprosić kogoś o polecenie lekarza rodzinnego, duszpasterza albo zaufanego przyjaciela. Jeżeli mieszkasz w pobliżu uniwersytetu lub akademii medycznej, dowiedz się, jakie usługi w zakresie zdrowia psychicznego i seksualnego oferuje ta placówka.
Informacje na temat terapeutów i seksuologów znajdziesz na stronach Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego (http://unuw.ptUterapia.pl/) i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (http://www.seksuokjdzy.org.pl)/.
   Zanim zdecydujesz się na konkretnego terapeutę, porozmawiaj z dwoma lub trzema specjalistami. Sprawdź poziom nieskrępowania w czasie terapii, stopień wykazywanego zrozumienia, to, czy terapeuta ma specjalną umiejętność pracowania z parami, a także czy jego ocena problemu i podejście do leczenia mają dla Ciebie sens.
   Gdy rozpoczniesz terapię, daj jej szansę poskutkowania. Niewiele jest przecież cudownych leków. Postęp wymaga zaangażowania i podjęcia powolnego, a często trudnego procesu. Chociaż niektórym osobom dużo daje krótkotrwała terapia (poniżej dziesięciu sesji), większości potrzeba procesu terapeutycznego, który trwa od czterech miesięcy do roku lub dłużej. Rola terapeuty sprowadza się tu do funkcji konsultanta, a nie osoby podejmującej decyzje. Terapia wymaga wysiłku, nie tylko podczas sesji, ale i w domu. Przez to pomaga zmieniać postawy, uczucia i zachowanie. Mimo że zwrócenie się o profesjonalną pomoc łączy się z odwagą, terapia może dostarczyć niezwykle wsparcie w zakresie ewaluacji i odmiany osobistych, partnerskich oraz seksualnych problemów.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Michael E. Metz, Barry W. McCarthy

  • Tytuł oryginału: 

    Coping With Premature Ejaculation: How to Overcome PE, Please Your Partner & Have Great Sex

  • Liczba stron: 

    208

  • Wymiary: 

    148×210

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-246-1989-4

  • Tłumacz: 

    Izabela Szybilska-Fiedorowicz

  • Rok wydania: 

    2009

Polecamy