Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-62-4
Autor: Susan E. Brown, Larry Jr. Trivieri
EAN: 9788364278624
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Przewodnik Odkwaszania Organizmu

Wpływ żywności na twój bilans kwasowo-zasadowy

   Wiedza o tym, jak ważną kwestią w kontekście zdrowia jest dieta, stanowi element wielu uzdrawiających tradycji, począwszy od starożytnych Chin, poprzez Grecję, Indie, aż po współczesne kultury zachodnie. Jak radził dwunastowieczny uzdrowiciel i filozof rabin Majmonides: „Choroba, którą można wyleczyć dietą, nie powinna być leczona w żaden inny sposób”. Obecnie ekscytujące badania nad wpływem produktów żywnościowych na równowagę kwasowo-zasadową dają nam wgląd w mądrość, która wykracza znacznie dalej poza tę poradę. Mamy nadzieję, że teraz gdy już przeczytałeś tę książkę, będziesz bardziej doceniał wpływ żywności na swoją równowagę kwasowo-zasadową oraz na szeroko rozumiane zdrowie.
Informacje, którymi się z tobą dzielimy, zwłaszcza zawarte w tabelach żywieniowych, dają ci możliwość poprawy swojego zdrowia dzięki prostej metodzie - mądrym wyborom żywieniowym dokonywanym każdego dnia. Chociaż niektóre z zaprezentowanych informacji mogą stanowić dla ciebie nowość, możesz z łatwością dowieść ich prawdziwości, podążając po prostu za podanymi wskazówkami i mądrze dobierając produkty żywnościowe oraz napoje na podstawie danych zawartych w tabelach, które rozpoczynają się na stronie 85. Gdy z czasem przyzwyczaisz się do nowego sposobu odżywiania, z łatwością zauważysz u siebie pozytywne rezultaty. Dodatkowo możesz, a nawet powinieneś, sprawdzić uzyskane wyniki, wykonując test pH omówiony w rozdziale 3. Będzie to obiektywna miara twoich postępów w uzyskaniu idealnej równowagi kwasowo-zasadowej.
    Od czasu do czasu możesz zauważyć u siebie nieprzepartą ochotę na niektóre zakwaszające pokarmy, takie jak pizza czy lody. Takie impulsy są całkowicie naturalne i nawet jeśli im się poddasz, nie zniechęcaj się. Po prostu postaraj się, aby kilka twoich kolejnych posiłków było wysoce zasadowych. Pamiętaj, że ważne jest to, jak odżywiasz swoje ciało przez większość czasu, a nie to, że okazjonalnie spożyjesz jakiś zakazany smakołyk. Nie zapomnij także, że pomiar pH o jakim mówiliśmy, nie jest bezpośrednią miarą twoich zapasów mineralnych. Jeżeli masz problemy z zalkalizowaniem organizmu jedynie za pomocą zmiany nawyków żywieniowych, sięgnij po szeroko dostępne suplementy diety. (Patrz lista na stronie 219). Najważniejsza w procesie osiągania i utrzymywania odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej jest cierpliwość względem siebie samego, zwłaszcza w czasie pierwszych dni wdrażania nowej diety i wybierania właściwych suplementów. Im większe będzie twoje zaangażowanie w ten proces, tym łatwiej przez niego przebrniesz.
   Na zakończenie chcielibyśmy dodać, że mimo ogromu informacji zawartych w tej książce, w temacie diety kwasowo-zasadowej nie padło jeszcze ostatnie słowo. Wciąż jeszcze wiele pozostaje do odkrycia.   Dlatego też, chociaż wiedza na ten temat jest już tak obszerna, nie możemy doczekać się, by zaktualizować tę książkę o nowe dane. A w międzyczasie życzymy ci maksimum zdrowia, radości oraz spełnienia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Susan E. Brown, Larry Jr. Trivieri

 • Tytuł oryginału: 

  The Acid-Alkaline Food Guide: A Quick Reference to Foods & Their Effect on pH Levels

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64278-62-4

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Liszyk

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...