-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.PZWL
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wprowadzenie do książki
O dziewczętach dla dziewcząt
Nasza książka nie przynosiła ani przed laty, ani teraz (choć oczywiście jest nieco uzupełniona) żadnych sensacyjek, nie ma tu ani jednej nieprawdziwej informacji, choć - wiemy to, wiemy! - będą tacy dorośli, którzy zarzucą nam, że napisaliśmy zbyt wiele, i będą tacy, którzy - odwrotnie - zarzucą zbytnią zachowawczość.
Nikt nie lubi być krytykowany, my też wolelibyśmy być tylko chwaleni. Wiemy jednak, że to niemożliwe.
Od pierwszego wydania tej książki - a było tych polskich wydań już siedem i każde miało wielotysięczne nakłady - można śmiało uznać, że wychowało się na niej kilka milionów obecnych mam. Jeśli lektura (a zwłaszcza przemyślenia po niej!) pomogła im przebrnąć przez rafy dojrzewania i być teraz niezłymi mamami, to tym pewniej zapraszamy do niej i Ciebie.
Rozejrzyj się wokoło - patrz, oto pełza ślimak, malutki, ale wytrwale dźwiga swój ogromny dom na grzbiecie; w żelaznej klatce ogrodu zoologicznego huśta się na ogonie koczkodan; ulicą między trąbiącymi autami przebiega chudy kundelek.
Z. góry patrzymy na ślimaka, ustępujemy z drogi pieskowi, do zoo idziemy, aby pośmiać się z małpich figli... ale rzadko, może na lekcji biologii, może czytając książkę popularnonaukową, uświadamiamy sobie, że i one - zwierzęta, i my - ludzie należymy do tego samego świata, że podlegamy tym samym prawom biologii. Te same prawa biologii regulują podstawowe czynności naszych organizmów, te czynności, od których zależy utrzymanie życia jednostki, i te czynności, które zapewniają trwałość gatunku.
Choćby instynkt głodu! By żyć, każdy organizm musi przyjmować i przyswajać pokarmy. Natura wyposażyła zwierzęta w instynkt głodu. Głód zmusza do podjęcia wysiłku, aby zdobyć coś dojedzenia. Instynktowi głodu podlega także człowiek. I dobrze, że tak jest. Inaczej mogłoby się na przykład zdarzyć, że w nawale pracy zapomniałby o posiłkach.
A instynkt samozachowawczy? Nie skoczysz z IV piętra, choćby to był najlepszy sposób szybkiego znalezienia się na ulicy. Dlaczego? Powstrzyma Cię strach, przejaw instynktu samozachowawczego.
Jest jeszcze jeden instynkt. Instynkt zachowania gatunku, któremu zawdzięczamy to, że ludzie stale się rodzą, że rodzajowi ludzkiemu nie grozi wyginięcie.
Szczegóły
-
Autor:
Wanda Kobyłecka, Andrzej Jaczewski
-
Objętość:
236
-
Oprawa:
Miękka
-
Format:
145x205
-
ISBN:
978-83-200-4964-0
-
Rok wydania:
2015
-
Tematyka:
Medycyna