Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64647-58-1
Autor: Sarah Young
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Jezus mówi do dzieci

   Nic mnie bardziej nie wzrusza niż mała dziewczynka o jasnych włosach z wielkimi niebieskimi oczami i szerokim uśmiechem, któremu nie można się oprzeć - to moja wnuczka, Elie Marie. Kiedy w naszej rodzinie pojawił się również jej braciszek, John Elliot, zdałam sobie sprawę, jak bardzo ważna jest pomoc dla tych maluchów - i wszystkich innych dzieci - w rozwinięciu osobistej więzi z Jezusem.
   Książka Jezus mówi do dzieci. Opowieści biblijne została stworzona po to, by umożliwić dzieciom zapoznanie się ze Słowem Bożym i dać im radość, której źródłem jest Jego obecność w ich życiu. Ta książka opowiada cudowną historię wielkiej miłości Boga do Jego ludu. Pokazuje, że w każdym momencie tej historii najważniejszy był i jest Jezus. Jest On nie tylko centralną postacią w Biblii, ale również najważniejszą postacią w naszym życiu. Jezus był obecny wtedy, gdy Adam i Ewa zostali wygnani z Raju, kiedy Noe budował swoją arkę i kiedy Mojżesz spotkał się z Bogiem przemawiającym z gorejącego krzewu. Jezus jest z nami na co dzień, w każdej chwili naszego życia. Dzięki ofierze poniesionej za nas na krzyżu tym wszystkim, którzy powołają się na Jego imię i zaufają Mu jako Zbawicielowi, odpuszczone będą wszystkie winy i darowane będzie życie wieczne.
   Jak pewnie wiecie, książka Jezus mówi do ciebie powstała po latach osobistego obcowania z Biblią, modlitwy i prowadzenia dziennika. Latami modliłam się i pisałam, a wciąż towarzyszyło mi pragnienie coraz większej obecności Boga w moim życiu. Postanowiłam pilniej się wsłuchiwać w to, co Bóg ma mi do powiedzenia, i starałam się to zapisywać. W ten sposób mój dziennik z monologu przekształcił się w dialog. Ten nowy sposób rozmowy z Bogiem stał się punktem kulminacyjnym każdego mojego dnia. Doskonale wiem, że to, co piszę, nie jest natchnione przez Ducha Świętego, tak jak Pismo Święte, ale pozwoliło mi jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga.
   Słuchanie tego, co mówi do mnie Jezus, pogłębiło moją więź z Nim bardziej niż jakakolwiek inna forma duchowej aktywności. Tak więc podzieliłam się częścią moich zapisków z innymi, publikując tę książkę, by pomóc ludziom, którzy chcą doświadczyć silnej obecności   Jezusa w swoim życiu, a także pragną doświadczyć Pokoju, który On przynosi. Oczywiście to Biblia stanowi jedyne źródło Słowa Bożego - zawsze dążyłam do tego, by nie sprzeniewierzyć się jej słowom.
  Mam nadzieję, że dzieci, którym spodobają się moje opowieści biblijne, zrozumieją na wczesnym etapie swego życia, że zawsze mogą zwrócić się do czekającego na nie Jezusa. Modlę się, żeby słuchały, kiedy Jezus kieruje do nich swoje Słowo, i żeby zrozumiały, jak bardzo je kocha.
   Odpowiadanie miłością na miłość jest naturalną reakcją dzieci, tak więc czytanie im o Jezusie i opowiadanie o Biblii jest idealną formą wzbudzania w nich miłości do Jezusa.
  W Opowieściach biblijnych załączam słowa Jezusa, podobnie jak czynią to autorzy książek dla dorosłego czytelnika, jednak są to cytaty, które łatwo mogą zrozumieć najmłodsi. Dzieci dowiedzą się, kim był Dawid i Goliat, poznają historię Daniela i lwów, a także wszystkich tych, którzy wielbią Pana i żyją w sposób aprobowany przez Niego.
   Niech więc Tobie i Twoim bliskim obecność Jezusa przysporzy wiele radości! Wzrastajcie w Jego łasce i z radością w sercach oczekujcie Jego powrotu.

Wiele błogosławieństw, Sarah Young

Szczegóły

 • Autor: 

  Sarah Young

 • Tytuł oryginału: 

  Jesus Calling Bible Storybook

 • Objętość: 

  256

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  165x215

 • ISBN: 

  978-83-64647-58-1

 • Tłumacz: 

  Magdalena Filipczuk

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...