Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64647-89-5
Autor: Sarah Young
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788364647895
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Esprit

Pakiet książek

Drogi Jezu Codzienne rozmowy z Jezusem

   Książka Drogi Jezu zrodziła się z mojej osobistej walki - z przeciwnościami losu, z ludźmi i z Bogiem. Przez lata ciężko chorowałam i przeszłam wiele operacji. Wielokrotnie doświadczałam sytuacji, w których moja siła ducha raczej nie miała znaczenia, za to moje słabości były aż nadto wyraźne. Gdyby było mi w życiu łatwiej, nie mogłabym napisać tej książki.
   Większą część pierwszej dekady naszego małżeństwa spędziliśmy z mężem w Japonii, gdzie bardzo dotkliwie odczuwałam swoją odmienność. Pozbawiona wszystkiego, z czym byłam kulturowo związana, czułam, jak wzbiera we mnie ogromna tęsknota. Zrozumiałam również, że ludzie nie zdołają dać mi tego wszystkiego, za czym tęsknię. Ponieważ już wtedy byłam chrześcijanką, ostatecznie całym sercem zwróciłam się ku memu Panu. Starałam się poznać Go bliżej, stać się bardziej świadoma Jego ciągłej obecności.
   Mój pierwszy zbiór modlitw,Jezus mówi do ciebie, powstał z tekstów, które napisałam w czasie zwiększonego skupienia na Jezusie - czekania w Jego obecności, nasłuchiwania w głębi duszy tego, co On chce mi powiedzieć. Podczas słuchania i pisania stale prosiłam o pomoc Ducha Świętego.
   Wiele lat po tym, jak zaczęła się moja przygoda ze słuchaniem, niektóre z moich tekstów zredagowałam, tak by uczynić z nich przesłania na każdy dzień. W większości modlitwy były przypisane poszczególnym dniom dość przypadkowo, lecz wielu czytelników mówiło mi, że pisma wybrane na konkretne dni w roku doskonale pasowały do potrzeb i sytuacji, z którymi się mierzyli akurat w tych dniach.
   Zrozumiałam wtedy, że to Bóg dopracował szczegóły, realizując Swój ogromny plan i wykazując się Swą nieskończoną inteligencją. Kiedy się zastanawiam nad Jego niezbadanymi ścieżkami, w moim sercu dźwięczą słowa apostoła Pawła: „O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!" (Rz ii, 33).
   Napisałam więc Drogi Jezu zasłuchana w Boga dokładnie tak jak podczas pracy nzdjezus mówi do ciebie. Pisałam z nieustającą pomocą Chrystusowego Ducha, który mną kierował, gdy wsłuchiwałam się w Niego. Wierzę, że Biblia to jedyne nieomylne Słowo Boże.    Moje teksty są oparte na tym właśnie wzorcu absolutnym i staram się, aby były z nim spójne.
   Modlitwy w Drogi Jezu maj ą formę dialogu. Każdy wpis składa się z trzech części: pierwsza i trzecia są pisane z perspektywy Jezusa, a część druga to moja osobista odpowiedź na Jego słowa. Wszystkie wypowiedzi są szczere i wyrażają rzeczywiste trudności i pragnienia. Nie dotyczą one jednak tylko mnie, ale wszystkich, którzy pragną zbliżyć się do Chrystusa. Skoro czytacie tę książkę, zakładam, że należycie do tej właśnie grupy.
   Forma dialogu ma wam pomóc pogłębić waszą relację z Jezusem, gdy będziecie Mu powierzali coraz więcej obszarów swojego życia. Podczas prowadzenia dziennika często pomaga mi otwarcie przed Bogiem serca, zanim oddam się milczącemu wyczekiwaniu w Jego obecności. Gdy pozbędę się ciężarów, łatwiej mi Go słuchać. Gdy przychodzę do Niego z konkretnymi troskami, słucham Go również w większym skupieniu.
   Ufam, że sprawy, o których mówię w Drogi Jezu, są bliskie również waszym sercom. W książce jest indeks haseł, który pomoże wam poruszać się między tekstami i wyszukiwać te, które w sposób szczególny odnoszą się do waszej obecnej sytuacji i aktualnych problemów.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sarah Young

 • Tytuł oryginału: 

  Dear Jesus : Seeking His Life in Your Life

 • Liczba stron: 

  400

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64647-89-5

 • Tłumacz: 

  Lucyna Wierzbowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...