Wczytuję dane...
KOD: 978-83-283-7835-3
Autor: Monika Działowska, Aleksandra Multan
EAN: 9788328378353
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wyprawka noworodka lekarskim okiem

  Przyjście dziecka na świat (zwłaszcza pierwszego) to zmiana dotychczasowego życia o 180 stopni. To rewolucja, do której warto się odpowiednio przygotować. Jak się okazuje, wcale nie jest to takie proste. W internecie, mediach i czasopismach zalewa nas fala przeróżnych, często sprzecznych informacji i rad. Skąd wiedzieć, które z nich są dobre dla naszego dziecka? Które będą sprzyjały jego prawidłowemu rozwojowi? A których powinniśmy się wystrzegać jak ognia? By pomóc młodemu rodzicowi odpowiedzieć na te pytania, napisałyśmy niniejszą książkę.

  Jesteśmy lekarkami - pediatrą i lekarką w trakcie specjalizacji z pediatrii. Na co dzień zajmujemy się zdrowiem dzieci i niemowląt. Jednocześnie jesteśmy mamami, co umożliwia nam spojrzenie na każde omawiane zagadnienie również od strony rodzica. Za pomocą naszej książki chcemy Was zabrać na wycieczkę do dziecięcych sklepów, szepnąć kilka słów przy kompletowaniu wyprawki, poprowadzić za rękę przy pierwszej kąpieli. Przygotowałyśmy przewodnik po produktach składających się na mądrą wyprawkę, wspierającą zdrowie i rozwój noworodka. Piszemy, które gadżety mogą być przydatne, a które - mimo swej popularności - nie powinny być używane przez dzieci. Patrzymy na produkty lekarskim okiem, biorąc pod uwagę ich wielokierunkowe znaczenie dla zdrowia. Informacje, jakimi się tu z Wami dzielimy, bazują na oficjalnych zaleceniach towarzystw naukowych, w tym Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), oraz medycynie opartej na dowodach naukowych (EBM).

  Na wszystkie kwestie starałyśmy się patrzeć holistycznie - od strony pediatrycznej, ale też psychologicznej, fizjoterapeutycznej, neurologopedycznej. W wielu miejscach nie otrzymacie jednoznacznego wskazania najlepszego rozwiązania. Zamiast tego przedstawimy argumenty za i przeciw, by pozwolić Wam podjąć własną, świadomą decyzję.

  Okres noworodkowy, czyli pierwsze 28 dni życia dziecka, a później niemowlęcy (do ukończenia pierwszego roku życia) to dla dziecka czas intensywnych zmian i nabywania niezliczonej ilości umiejętności. Im młodsze dziecko, tym jego mózg i ciało są bardziej plastyczne, maluch szybciej się uczy, a potencjał, jaki „wiejemy’’ w niego w ciągu kluczowych 1000 dni (pierwsze trzy lata od narodzin), będzie procentować całe życie. Dlatego tematyka, jaką poruszymy, choć z założenia dotycząca przygotowania do opieki nad noworodkiem, wielokrotnie będzie miała związek z szeroko pojętym zdrowiem niemowlęcia, a nawet dzieci starszych.

   Pamiętajcie, że treści zawarte w książce są informacjami dotyczącymi głównie dzieci zdrowych, bez obciążeń, i nie mogą zastąpić indywidualnych porad lekarskich. W każdym przypadku lekarz opiekujący się dzieckiem może z różnych względów zalecić inaczej.

Monika Działowska ― mama pięciolatka, lekarz pediatra. Pracuje w szpitalu dziecięcym w Warszawie i w przychodni pediatrycznej. Prowadzi popularnego bloga pediatranazdrowie.pl, a także poświęcone zdrowiu dzieci szkolenia i webinary dla rodziców.

Aleksandra Multan ― lekarka rezydentka pediatrii i mama dwuletniego Leona. Wkrótce zostanie mamą po raz drugi. Poprzez połączenie wiedzy medycznej z praktyką rodzicielską dołożyła swoją cegiełkę do tej książki, aby wesprzeć młodych rodziców w poszukiwaniu rozwiązań, które ułatwią im stawianie pierwszych kroków w rodzicielstwie, a ich maluszkom pomogą prawidłowo się rozwijać.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Monika Działowska, Aleksandra Multan

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-283-7835-3

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...