ABC chorób wieku dziecięcego
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-200-4121-7
Autor: Rokicka-Milewska Roma
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788320041217
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: PZWL

Wprowadzenie do książki

ABC chorób wieku dziecięcego

    Książka ABC chorób wieku dziecięcego, w przeciwieństwie do wielu innych publikacji znajdujących się na rynku wydawniczym, uwzględnia polskie normy rozwoju i spotykaną u nas specyfikę zachorowań.
   W pierwszej części książki ABC chorób wieku dziecięcego zawarto wiadomości dotyczące prawidłowego rozwoju dziecka, zdrowego i racjonalnego odżywiania, zapewnienia bezpieczeństwa w domu i poza nim oraz profilaktyki chorób zakaźnych - od życia płodowego do wieku szkolnego.
   W drugiej części omówiono najważniejsze choroby wieku dziecięcego w podziale na poszczególne specjalności medyczne, w tym m.in.: alergologię, chirurgię, dermatologię, gastroenterologię, endokrynologię, kardiologię, nefrologię, okulistykę, ortodoncję, psychiatrię, psychologię, pulmonologię i reumatologię.
   Hasła obejmują przyczyny i objawy różnych chorób, sposoby zapobiegania im oraz metody leczenia, a także praktyczne wskazówki dotyczące właściwego postępowania w przypadku choroby. Cenny jest również rozdział przedstawiający najczęściej występujące u dzieci objawy chorobowe.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Rokicka-Milewska Roma

 • Liczba stron: 

  744

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-200-4121-7

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...