Wczytuję dane...
KOD: 543604
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788382520996
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Rok 1990, Stentrsk w Szwecji. Notatka pozostawiona na kuchennym stole. Kochanie, poszłam zbierać maliny. Muszę wyjść z mieszkania. Markus jest u Karin. A potem gwiazdka w prawym dolnym rogu, ta, która wyglądała jak blizna po cesarskim cięciu. Podpis Heleny.

Zapadł zmrok, ale Helena i dziecko nie wrócili do domu.

Odgłos owadów prowadził ekipę ratunkową, głuche brzęczenie tysiąca krwiopijnych komarów. Dziewczynka już dawno przestała krzyczeć. Mrówki wchodziły i wychodziły z jej ust. Wzięli ją za martwą, ale kiedy opiekun psów Petterson podniósł ją, wydała z siebie cichy jęk. Dziecko przeżyło, ale Helena nie. Była i pozostanie zaginiona. Jej ciała nigdy nie odnaleziono. Nigdy więcej o niej nie słyszano. Zimne bagno stało się jej grobem.

Wiking Stormberg nigdy nie pogodził się ze stratą żony. Żył tylko dla swoich dzieci i pracy w policji w Stentrsk, i miał obsesję na punkcie bagien.

Mijają dekady.

Pewnego piątkowego popołudnia, w sierpniu 2020 roku, w skrzynce pocztowej Markusa, syna Wikinga i Heleny, ląduje list. Groźba, a może ostrzeżenie, napisane pismem Heleny i podpisane jej symbolem: gwiazdką.

Wiking musi zadać sobie pytanie, czy wariuje, czy widzi duchy, czy też jakaś zewnętrzna siła zagraża jemu i jego rodzinie - a jeśli tak, to kto lub co.

Książka znalazła się na shortliście nagrody Adilbris za najlepszą powieść kryminalną 2022.

Detale

 • Autor: 

  Liza Marklund, Elżbieta Frątczak-Nowotny

 • Format: 

  210x135 mm

 • Ilość stron: 

  368

 • ISBN: 

  9788382520996

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy