Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8301-403-6
Autor: Deborah Blake
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788383014036
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Księga Cieni, grymuar czy po prostu magiczny notatnik co to jest?

Jeśli interesujesz się czarami i magią, z pewnością zetknąłeś się z terminem Księga Cieni. Jest dość intrygujący, prawda? Czas odkryć, czym jest Księga Cieni, co to takiego i do czego służy? Dla praktykującej czarownicy nie ma narzędzia bardziej osobistego niż czarodziejska Księga Cieni. Czasami nazywana grymuarem, zawiera magiczne informacje i wiedzę, którą czarownica zdobywa w trakcie swojej wieloletniej praktyki. Można w niej zapisywać receptury na magiczne eliksiry, ozdabiać magicznymi symbolami, ukrywać zaklęcia ochronne i opisywać tajemne rytuały. Księga Cieni rozrasta się wraz z magicznym doświadczeniem czarownicy. To swego rodzaju magiczny notatnik.

Księga Cieni to termin stworzony dość niedawno, bo zaledwie w ubiegłym stuleciu. Słowo grymuar zaś, czyli dosłownie księga traktująca o magii, sięga głęboko w przeszłość i wywodzi się z Europy. W czasach polowań na czarownice samo posiadanie takiej księgi z zaklęciami groziło śmiercią. Na szczęście dziś większość współczesnych czarownic może dodać Księgę Cieni do swojej kolekcji magicznych narzędzi. Bez obawy, że ktoś spłonie na stosie.

Księga Cieni twoje najpotężniejsze magiczne narzędzie!

Czarownice, praktykując swoje magiczne rzemiosło, używają wielu różnorodnych narzędzi. Dla niektórych kluczowe są athame i kociołek. Dla innych może to być różdżka, miotła, kolekcja kryształów, zioła lub świece. Warto mieć w zasięgu ręki wszystko to, co jest przydatne, i zwiększa twoją magiczną moc, a jeśli jeszcze pięknie wygląda, stanowi to dodatkową wartość. Narzędzia, które znaczą coś dla nas na osobistym i emocjonalnym poziomie, są również tymi, które mają największą moc. Księgę Cieni tworzy i używa pojedyncza czarownica. Tradycyjnie takie księgi zawsze były sporządzane odręcznym pismem. Uważano, że taka forma zapisywania zaklęć, rytuałów i informacji dodawała czarownicy mocy. Wraz ze wzrostem popularności komputerów powszechne stało się, aby wklejać wydrukowane listy, zaklęcia i przepisy albo korzystać z księgi napisanej przez kogoś innego.

Piękne ilustracje, praktyczne informacje i miejsce na twoje zaklęcia

Taką księgę przygotowała dla ciebie Autorka, doświadczona czarownica. Jej intencją było stworzenie pełnego czarów notatnika, osobistego grymuaru, Księgi Cieni dla tych, którzy zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w sztuce magii. Księga wypełniona jest praktycznymi informacjami o wielu czarodziejskich narzędziach, takich jak świece, zioła, kryształy, magiczne symbole, ale Autorka wiele miejsca w tej książce pozostawiła tobie! Abyś sam zapełnij ją śladami twojej magicznej podróży. Książka, która jest pięknie ilustrowana, zawiera wiele stron, które czekają, aż je wypełnisz zaklęciami ochronnymi, wróżeniem, białą magią, rytuałami, magicznymi recepturami czy rysunkami.

Detale

 • Autor: 

  Deborah Blake

 • Format: 

  205x145 mm

 • Ilość stron: 

  296

 • ISBN: 

  9788383014036

 • Oprawa: 

  twarda

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy