EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:
- zabrudzenia
- otarcia okładki
- zagięcia i zbicia rogów
- wgniecenia brzegów okładki
Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.
Wprowadzenie do książki
Zdejmowanie klątw i uroków
Ludzie, którzy dążą do osiągnięcia dominacji nad innymi, mogą się odwoływać do zaklęć, kiedy ich normalna siła nie przyniesie rezultatu. Sama wiara w zaklęcia przynależy do magicznego systemu myślenia. Jak już wspominałem, gdy ktoś naprawdę wierzy, to zaklęcia mogą okazać się bardzo skuteczne. „Rzucać zaklęcie" oznacza dążyć do osiągnięcia kontroli nad osobą lub sytuacją za pomocą samej tylko mocy umysłu tak, aby osoba lub obiekt został „zaklęty", czyli wprawiony w trans, zahipnotyzowany i zmuszony do działania wbrew własnej woli. We wszystkich napotkanych kulturach zaklęcie powstaje dzięki koncentracji siły woli. Potężne zaklęcia takie jak fithfath były używane już przez Celtóww celu osiągnięcia niewidzialności lub przemiany w zwierzę. „Fath" oznaczało „sztukę poetycką", czyli „Na początku było słowo", jako pierwotne zaklęcie.
Zdolność rzucania zaklęć nie zaginęła. Nie zaginęła też zdolność człowieka do zdejmowania wszelkiego rodzaju klątw, zaklęć i uroków w celu samoobrony i obrony. I właśnie to zagadnienie będzie tematem niniejszej książki.
Ponadto trzeba sobie wziąć gorąco do serca następujące ostrzeżenie i bezwzględnie je przestrzegać: Każdaforma magli rytualnej, obrzędowej czy jakiejkolwiek innej, która posłuży manipulowaniu inną istotą (nawet w dobrej intencji), wtaczając w to istoty niewidzialne - wyrządza im krzywdę i jest dzialaniem destruktywnym. Wyrządzając komuś krzywdę zawsze pamiętać należy, że wcześniej czy później zła energia do nas powróci i poniesie się za to karę odpowiednią do wyrządzonej przez nas krzywdy. Tak samo niedozwolone jest przymuszanie za pomocą czarów, aby powróciła do nas dawna miłość, ponieważ jest to łamanie czyjejś wolnej woli. Nawet jeżeli chciałbyś ukarać za pomocą czarów kogoś, kto cię skrzywdził, nie czyń tego. Lepiej, zamiast tego, posłuż się magią do naprawiania szkód lub ochrony przed ewentualnymi przyszłymi stratami.
Pamiętaj też, że nawet najlepsze intencje mogą okazać się chybione. Pomaganie drugiej osobie bez jej wyraźnej zgody lub prośby nie jest zgodne z etyką magii. Nawet jeżeli jesteś przekonany, że mógłbyś pomóc, nie narzucaj się. Tak samo nie możesz ślepo spełniać próśb innych. Zawsze rozważ, czy życzenie tej osoby jest słuszne i wykonalne. I ostatnia bardzo ważna zasada: Nigdy nie bierz pieniędzy ani żadnego innego ekwiwalentu za czary. Magia za pieniądze nigdy nie przynosi dobrych efektów i wpływa ujemnie na samą sztukę magiczną i na jej chciwego bądź nieuczciwego adepta. Bez względu na to, z jakimi teoriami, autorytetami i książkami się w życiu zetkniesz, zawsze pamiętaj o powyższym ostrzeżeniu.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Mirosław Winczewski
-
Liczba stron:
256
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-7377-182-6
-
Rok wydania:
2009