Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-159-4
Autor: James Ball, Robbie Carman, Matt Gottshalk, Richard Harrington
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Filmowanie lustrzanką cyfrową

   Książka Filmowanie lustrzanką cyfrową została napisana właściwie dla mnie. Dobrze, no może nie do końca, ale w dużej mierze. Jakiś rok temu wieloletni klient mojego studia fotograficznego zaczął wypytywać mnie - z początku niezobowiązująco - o to, czy byłbym w stanie nakręcić film. Zaś pewnego dnia zadzwonił do mnie i smutnym głosem powiedział, że musi zrezygnować z moich usług, ponieważ jego firma chce zastąpić drukowane materiały promocyjne filmami reklamowymi publikowanymi w internecie.
   Mając świadomość, że mogę zostać wyeliminowany z gry, postanowiłem się nauczyć wszystkiego na temat robienia filmów. Na szczęście, lustrzanki umożliwiające zapis klipów wideo pojawiły się dokładnie w tym samym czasie. Ale zakup Canona 5D Mark II lub podobnego aparatu to nie wszystko. Kręcenie filmów to zupełnie inna bajka.
   Dopiero po zagłębieniu się w temat, uświadomiłem sobie, jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie. Ponieważ postęp techniczny zaciera różnice pomiędzy różnymi mediami, oczywiste wydawało się to, że kolejnym etapem rozwoju techniki fotograficznej będą lustrzanki pozwalające rejestrować ruchomy obraz.
    Przez ponad 30 lat byłem zawodowym fotografem i muszę przyznać, iż myślałem, że pójście w kierunku robienia filmów będzie dla mnie stosunkowo łatwe,Musiałem się jednak nauczyć zupełnie innego sposobu opowiadania; poznać obsługę nowego sprzętu, a następnie zrozumieć, na czym polega narracja sekwencyjna; dowiedzieć się, czym są story-boardy, jakie są rodzaje ruchu kamery, z jaką liczbą klatek na sekundę rejestruje się materiał wideo, jak oświetla się scenę oraz modyfikuje kolorystykę obrazu i tak dalej. Wystarczy tylko powiedzieć, że będziesz bardzo zadowolony, że możesz liczyć na pomoc, kiedyjużzdecydujesz się wykonać ten krok.
   A pomoc znajdziesz właśnie tutaj. Książka Filmowanie lustrzanką cyfrową prezentuje rozwiązania i szczegółowe wskazówki ułatwiające rozwiązywanie większości problemów. A tym, co najbardziej w niej cenię, jest jej praktyczność. Nie znajdziesz tu bezwartościowych frazesów i banałów. Autorzy prezentują szczegółowe opisy metod pracy, przedstawiają studium przypadków, a nawet dołączyli klipy wideo i inne pliki, pozwalające samodzielnie wykonać różne zadania z zakresu postprodukcji na autentycznych materiałach.
   Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą czy początkującym fotografem, jeśli nie kręciłeś wcześniej filmów za pomocą lustrzanki, w tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, nawet jeżeli nie wiesz jeszcze, jakie one są.
  Richard Harrington, Robbie Carman, Matt Gottshalk i James Bali - każdy z nich ma duże doświadczenie w produkcji i prowadzeniu szkoleń. To fantastyczny zespół, który wspólnie stworzył łatwy w odbiorze i szczegółowy podręcznik dla tych wszystkich, którzy chcą się nauczyć, wjaki sposób poprawnie i profesjonalnie kręcić filmy lustrzanką.
   Dzięki temu, czego nauczyłem się od nich, ciągle pracuję dla mojego starego klienta. Patrząc z perspektywy czasu, nie zamieniłbym tego doświadczenia na nic innego. Jestem pewien, że nie inaczej będzie w twoim przypadku. Życzę miłej lektury książki Filmowanie lustrzanką cyfrową.

Scott Bourne

Szczegóły

 • Autor: 

  James Ball, Robbie Carman, Matt Gottshalk, Richard Harrington

 • Tytuł oryginału: 

  From Still to Motion: A photographer's guide to creating video with your DSLR

 • Objętość: 

  336

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  200x230

 • ISBN: 

  978-83-7579-159-4

 • Tłumacz: 

  Przemysław Imieliński

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...