Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61-897-72-9
Autor: Andreas Moritz
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361897729
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Książka Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania zajmuje się fundamentalnymi kwestiami zdrowotnymi, takimi jak tryb życia, odżywianie, dieta, ruch, porządek dnia codziennego, wystawianie się na światło słoneczne itp., z których pewna część bierze początek w medycynie ajurwedyjskiej. Ajurweda, dosłownie oznaczająca naukę życia, jest najstarszym i kompleksowym systemem naturalnej opieki zdrowotnej. Oprócz odkrywania sprawdzonych ajurwedyjskich tajników długowieczności czy uzdrawiania, będzie można również nauczyć się wielu niezwykle skutecznych procedur oczyszczania, doskonale wpływających na zdrowie fizyczne, emocjonalne i duchowe. Uproszczona wiedza naukowa i zdroworozsądkowe podejście zastosowane w tej książce, tworzą motywację do „przekręcenia klucza" w drzwiach do zdrowia i odmłodzenia. Książka Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania wyjaśnia najczęściej występujące choroby i dzisiejszą mylnie pojmowaną praktykę medyczną, podając informacje z którymi każdy powinien się zapoznać.
   Jeśli chodzi o poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia, jesteśmy obecnie zmuszeni do dokonania znaczących zmian w naszym osobistym, ale także i zbiorowym pojmowaniu zdrowia i wolności. Musimy odejść od zaprogramowanych w nas oczekiwań dotyczących choroby i starzenia się, w kierunku oczekiwania nieprzerwanej młodości i witalności. Stare powiedzenie, że każdy musi się zestarzeć i umrzeć wydaje się być obecnie wielokrotnie potwierdzanym przekonaniem, które na ślepo powtarza większość ludzi na świecie, bez kwestionowania jego prawdziwości. Czy to możliwe, aby uwierzyć, że choroba i starość występują jedynie dlatego, że wierzymy, iż są one nieuniknioną klątwą, której wszyscy podlegamy? Jeśli tak, to aby klątwa ta lub nasze przekonanie potwierdziło się, a jest to faktem dla większości samospełniających się przepowiedni, musimy dla nich przygotować grunt.
   Zupełnie nieświadomi tego ludzkiego dramatu, sami wyniszczamy się złym odżywianiem, trybem życia i zachowaniem. Od najmłodszych lat, nasi rodzice, nauczyciele i społeczeństwo wpajali w nas „fakt", że nie ma innej możliwości dla naszego ciała jak zniszczenie i w końcu śmierć ze starości lub w wyniku choroby. Jeszcze nie tak dawno do lekarza chodziło się tylko wtedy, kiedy człowiek czuł się źle. Dziś trzeba mieć lekarza, który sprawdza cię regularnie już przed narodzinami, a potem przez resztę życia. Powszechnie akceptowane przekonanie, że ludzie są kruchymi istotami, które od czasu do czasu potrzebują pomocy medycznej, zwłaszcza gdy zaczynają się starzeć, generuje wyraźne poczucie braku kontroli, wrażenie, że jest się ciągniętym przez ciemny korytarz czasu, przez tajemniczą moc nazywaną starzeniem się.
   Uczucie braku kierowania lub kontroli jest jedną z najczęstszych przyczyn niedo-magań fizycznych i psychicznych: większość ludzi nazywa to „stresem". Sama idea bycia zagrożonym i braku bezpieczeństwa generuje strach, który z kolei wywołuje głębokie zmiany biochemiczne w organizmie. Zmiany te materializują się w „rzeczywistość" jako zły stan zdrowia i starzenie się. Dzięki intymnemu połączeniu umysłu z ciałem, każda myśl i uczucie, w większym lub mniejszym stopniu wpływa na doświadczanie przez nas zdrowia i dobrego samopoczucia. Epizod depresji może sparaliżować twój układ odpornościowy, a zakochanie się może poprawić jego funkcje.
   Jeśli jesteś przekonany, że starzenie się jest naturalne i nie można go uniknąć, to stanie się ono rzeczywistością, którą dla siebie stworzysz. I na odwrót, można skorzystać z tej samej siły, która powoduje zniszczenie w organizmie i skierować ją w kierunku uzdrowienia i odmłodzenia. Możesz sobie udowodnić, że starzenie się i stawanie się bardziej podatnym na choroby to jedynie projekcje własnej niewiedzy o prawdziwej naturze życia. Choroba i starzenie się nie są częścią projektu genetycznego ciała. Nawet tzw. „gen śmierci", który odpowiada za zakończenie życia komórek w naszym organizmie, w zależności od ich różnego i z góry ustalonego czasu istnienia, jest tym samym, który utrzymuje nas przy życiu. Bez tego genu wszyscy umarlibyśmy na raka w ciągu kilku tygodni. W takim rozumieniu, kontrolowane zniszczenie jest dawcą życia, a życie rozwijające się poza kontrolą, jak ma to miejsce w przypadku komórek rakowych, może być zwiastunem śmierci. Nowe badania nad genami sugerują, że moglibyśmy żyć tak długo, jak zechcemy. Pierwotne mechanizmy naszego ciała przeczą tezie, jakoby miało ono samo z siebie powodować starzenie się i choroby. Jednakże, istnieje wiele dowodów wskazujących na to, że starzenie się i choroby są skutkami strachu, negatywnych postaw psychicznych, emocji i nadmiernego nagromadzenia odpadów toksycznych w organizmie.
   Jako rasa ludzka, jesteśmy o krok od uświadomienia sobie bezsensu uczestniczenia w zbiorowej hipnozie społecznej, która utrzymuje nasz umysł w cieniu dezinformacji. Wielu z nas już wyzbyło się obaw i wątpliwości powstrzymujących nas od wcielenia w życie ogromnych mocy, które cierpliwie czekają, abyśmy wcielili je w czyn. Aby nasze życie miało prawdziwe znaczenie, musimy zaprząc do działania niezmierzony potencjał energii, kreatywności i inteligencji, a następnie posłużyć się nim w naprawdę istotnych życiowych kwestiach oraz do stworzenia głębokiego poczucia szczęścia. Jednym z kluczy do uwolnienia naszych nieskończonych możliwości jest nasze własne ciało.
   Ciało nieustannie odtwarza swoje komórki, co samo w sobie jest cudownym i niezwykle złożonym procesem, czymś, czego człowiek nie był w stanie powtórzyć w żadnej rzeczy jaką wytworzył do tej pory (pragnę nadmienić, że wyrażenia „człowiek i „rasa ludzka" odnoszą się jednakowo do obu płci). Liczne rodzaje białek, które tworzą nasze geny i budują komórki w ciele są wymieniane co 2-10 dni. Badania radioizotopowe pokazują, że za rok nie będzie istniało 98% atomów, które dzisiaj tworzą nasze ciało. W tym procesie odnowy uczestniczą wszystkie części ciała, w tym także krew, mięśnie, narządy wewnętrzne, tłuszcz, kości, nerwy, oraz jak zostało to ostatnio dowiedzione, tkanka mózgowa. Jeśli więc nasze komórki bez przerwy odnawiają się, to powinniśmy mieć nowe ciało, a co za tym idzie, nowe życie, przynajmniej raz na kilka lat. Książka Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania, przybliży ci wbudowane mechanizmy ciała, które mogą zatrzymać zegar starzenia się i sprawić, że staniesz się młodszy i zdrowszy pomimo upływu lat.
   Jesteśmy w samym środku ogromnej transformacji świata, która w znaczący sposób już wpłynęła, jeśli nie wstrząsnęła, fundamentami medycyny konwencjonalnej. Stary podział na umysł i ciało jako podmioty całkowicie odrębne i niezależne, szybko rozpada się pod wpływem wiedzy z bardziej postępowych dziedzin nauk medycznych, takich jak psychoneuroimmunologia i medycyna umysłu i ciała. Podział na ciało i umysł, który opiera się na przestarzałych paradygmatach rozumienia ludzkiej natury, tak naprawdę nigdy nie istniał. Niemniej jednak, ten fałszywy pogląd odnośnie rzeczywistości ludzkiej egzystencji nadal sprawia, że wierzymy iż człowiek jest głównie bytem fizycznym. I do pewnego stopnia, wszyscy zgadzamy się z tą ideą. Ponieważ dzisiejsza nauka i praktyka opieki zdrowotnej w znacznym stopniu ignoruje ważną rolę umysłu, uczuć i emocji, ci, którym przypadła rola opieki nad naszym samopoczuciem mają nikłą możliwość, aby zagwarantować nam satysfakcjonujący stan zdrowia. 

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andreas Moritz

 • Tytuł oryginału: 

  Timeless Secrets of Health and Rejuvenation

 • Liczba stron: 

  439

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61-897-72-9

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Grzesik

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...