Wczytuję dane...
KOD: 978-83-280-0737-6
Autor: Shelly Kaldunski
EAN: 9788328007376
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Buchmann

Wprowadzenie do książki

Lody na patyku

   Lody na patyku we wszystkich kolorach tęczy to kwintesencja letnich smakołyków. Najczęściej kojarzą się nam z dzieciństwem, z nagrodą za dobre stopnie na świadectwie lub sprzedawcą chodzącym po plaży z przenośną lodówką, który w upalny dzień głośno zachęcał do zakupu tego mrożonego przysmaku: „Lody, lody! Komu lody dla ochłody?!". No i oczywiście z palcami lepkimi od słodyczy oraz poplamionymi koszulkami. I chociaż niektórzy z nas z wiekiem szukają bardziej wyrafinowanych smaków, to nie da się ukryć, że niewielu dorosłych potrafi się oprzeć urokowi lodów.

   Lody na patyku mają w sobie coś magicznego i - chociaż trudno w to uwierzyć - są łatwe do zrobienia. Właściwie jedyne, co potrzeba do ich przygotowania, to dzbanek świeżego soku owocowego, foremka, zamrażarka i... trochę cierpliwości. W nowych, „błyskawicznych" maszynkach do lodów, nawet w najbardziej upalny dzień w roku możesz mieć gotowy przysmak już po kilku minutach. Którykolwiek ze sposobów wybierzesz, możesz wyczarować tyle rodzajów lodów, na ile pozwoli ci wyobraźnia. Na stronach tej książki znajdziesz inspirujące przepisy na lody we wszystkich kolorach, kształtach i wielkości, doskonałe na różne okazje, od prostych po wyszukane. Zmiksowane, świeże owoce przeistoczą się w cudowne, kolorowe sorbety. Stopiona czekolada lub kakao w proszku zamienią się w lody, które zyskają uznanie gości. Jedwabiste sosy jajeczne nasączone aromatem wanilii, cynamonu i tropikalnego orzecha kokosowego staną się kremowymi lodami o różnych smakach. Wyrafinowani znawcy lodów będą się rozkoszować zupełnie nowymi smakami, takimi jak mango z imbirem, oszałamiająca lawenda z borówką czy sangria inspirowana wspomnieniem popołudniowego koktajlu.

   Jeśli szukasz pomysłu na słodkie zakończenie rodzinnego grilla, nietypowy finał cocktail party czy słodką niespodziankę dla dzieci, które właśnie wróciły z podwórka, lody na patyku będą doskonałym rozwiązaniem, smakołykiem, którym można zaskoczyć domowników bez specjalnej okazji.

Szczegóły

 • Autor: 

  Shelly Kaldunski

 • Tytuł oryginału: 

  Ice Pops

 • Objętość: 

  96

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  205x205

 • ISBN: 

  978-83-280-0737-6

 • Tłumacz: 

  Jolanta Perzanowska

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy