18 Minut
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7778-781-6
Autor: Peter Bregman
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Burda

Wprowadzenie do książki

18 minut

   Poradnik 18 minut podpowiada, co zrobić, aby przestać się tak szamotać i frustrować.
   Wszechstronnie i przystępnie pokazuje, jak zarządzać rokiem, dniem i chwilą, żeby nasze życie posuwało się naprzód w taki sposób, byśmy byli skupieni i robili rzeczy, które są dla nas najistotniejsze. Ważny pierwszy krok prowadzący do kierowania własnym życiem.
    W części pierwszej Zatrzymaj się ustalimy założenia, które umożliwią ci przekucie spostrzeżeń z tej książki w działanie. Zapoznam was z pewnymi nawykami oraz sposobami myślenia, dzięki którym ujrzycie możliwości wykraczające poza te widziane dotychczas. Ta część pomoże wam skoncentrować się na właściwych sprawach, przełożyć je na plan dnia, postępować zgodnie z tym planem oraz radzić sobie z nieuniknionymi czynnikami rozpraszającymi, które grożą zniszczeniem waszych wysiłków.
   W części drugiej O co chodzi w tym roku? otrzymacie wskazówki, jak zorganizować sobie życie wokół spraw, które mają dla was znaczenie, dają wam szczęście, pozwalają na wykorzystanie talentów oraz popychają ku obranym celom. W tej części przedstawię wam cztery czynniki, na których powinniście skupić swoje wysiłki w ciągu roku. Przyjrzymy się, z jakiego powodu ludzie zbaczają z obranego toru, a potem zaproponuję strategie pozwalające uniknąć takiego „wykolejenia". W ostatnim rozdziale tej części stworzymy roczny plan zogniskowania energii: pięć obszarów, na których chcecie się skupić w przyszłym roku.
   W części trzeciej O co chodzi w tym dniu? nauczycie się, jak przełożyć wasz roczny plan na osiemnastominutowy plan dnia, który zapewni wam wykonanie zamierzonych zadań, uporządkowanie dnia, tak by stał się produktywnym, satysfakcjonującym, wymiernym krokiem w realizacji rocznego planu.
    W części czwartej O co chodzi w tej chwili? dowiecie się, jak zapanować nad dekoncentracją — czasami używając jej, czasami unikając. Dowiecie się też, jak się zmotywować, jak nie ustawać w wysiłkach, nawet gdy kusi was, by je zarzucić, oraz jak chronić siebie i swój czas poprzez tworzenie właściwych granic. Ta część dzieli się na trzy rozdziały: Zapanowanie nad swoimi działaniami, Opanowanie swoich granic, Opanowanie siebie; i pełno w niej prostych sztuczek, podpowiedzi i zasad, które pozwalają nie zbaczać z obranej drogi.
   Wreszcie zakończenie, Co teraz?, ustawia cię w życiu: daje ci niezawodną metodę, by nabrać właściwego rozmachu, który umożliwi poruszanie się w obranym przez ciebie kierunku. Wiele poradników dotyczących zarządzania czasem próbuje nauczyć, jak zrobić wszystko. Ale to błąd, ponieważ nie da się zrobić wszystkiego. I niebezpiecznie jest próbować. Przestajesz bowiem koncentrować się na tym, co ważne.
    Ta książka pomoże ci podjąć mądre, przemyślane decyzje dotyczące tego, na czym warto się skupić, a z czego trzeba zrezygnować. Zaproponuje proste narzędzia i umiejętności, które pomogą trzymać się podjętych wcześniej decyzji, tak żeby robić rzeczy znaczące, a unikać tych nieważnych. I jak cieszyć się tym procesem. Zapanowanie nad własnym życiem nie musi okazać się katorgą. To samo dotyczy lektury tej książki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Peter Bregman

 • Tytuł oryginału: 

  18 Minutes: Find Your Focus, Master Distraction, and Get the Right Things Done

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7778-781-6

 • Tłumacz: 

  Magdalena Koziej

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...