Rośliny Ozdobą Domu
Wczytuję dane...
KOD: 83-7175-550-3
Autor: Tourmente Nelly, Tourmente Pierre
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Delta W-Z

Wprowadzenie do książki

Rośliny ozdobą domu

  Jeśli lubimy rośliny, to kusi nas każdy szczegół: deseń liści, ich barwa, kwiaty przypominające wiosnę czy te, które kojarzą się nam z wakacjami spędzonymi na Południu lub prowokują marzenia o podróżach do odległych krajów.
  Chcemy znaleźć odpowiednią roślinę do każdego zakątka mieszkania. Aby pomóc w wyborze i prawidłowym utrzymaniu tych roślin, książka podzielona została na trzy różne części tematyczne.

Księga ilustracji
  W pierwszej części znajdziemy fotografie pięknych kompozycji roślinnych, wykonane w określonych warunkach: wiszące w oknach, storczyki w salonie, kilka doniczek na kuchennym parapecie. Każda z dekoracji to garść pomysłów: dobór kolorów, ustawienie roślin, oryginalne pojemniki, naturalne materiały na osłony do doniczek. W każdej kompozycji przedstawiamy idealne usytuowanie roślin, według ich wymagań świetlnych i cieplnych. Rzut oka na informacje zawarte pod tytułami „Zakupy” i „Pielęgnowanie” podpowie, czy rośliny są wytrzymałe, czy nie, jak długo kwitną lub też jakich szczególnych zabiegów wymagają. Sygnalizujemy także sposób ich rozmnażania, zwłaszcza jeśli nie nastręcza on zbyt wielu trudności. Dzięki temu będzie wiadomo, czy planowany zakup jest dobrym pomysłem.

Kopalnia informacji
  W drugiej części znajdują się zdjęcia każdej z prezentowanych roślin oraz jej opis. Pozwoli to na szybkie znalezienie potrzebnych informacji o roślinie, którą już mamy lub zamierzamy kupić. Aby pomóc w uprawie każdej z tych roślin, podpowiadamy również, jakich specjalnych zabiegów ona potrzebuje. W części dotyczącej ekspozycji znajdują się wiadomości, gdzie najlepiej ustawić nasz nowy zakup. Można także sprawdzić, czy w domu są idealne miejsca do życia i rozwoju roślin, które właśnie chcemy kupić. Punkt „Temperatura” wskazuje, czy roślina lubi ciepło, czy też wystarcza jej chłodne otoczenie. Można także dokonać niewielkich poprawek, oddając lub przybliżając roślinę do źródła ciepła, czy i jak naprawić ewentualne błędy w podlewaniu.

Porady praktyczne
   Trzecia część książki jest praktycznym poradnikiem. Pomoże w zakupie, uprawie, pielęgnowaniu i zapewnieniu możliwie jak najlepszych warunków wszystkim roślinom. Po pierwsze, będzie można dowiedzieć się, jak dokonać dobrego zakupu (gdzie i o jakiej porze roku), jak ocenić warunki panujące w mieszkaniu, aby wybrać dla roślin najlepsze miejsca. Są w niej podane specjalne sposoby, które warto znać, aby ułatwić sobie podlewanie czy poprawić wilgotność powietrza. Przesadzanie i rozmnażanie też nie będą kryły w sobie żadnych tajemnic. Wszystkie rośliny będą rosły tak dobrze, że będzie można sadzonkami obdarzyć przyjaciół.    Uprawa roślin cebulowych zostanie poznana do tego stopnia, że wiosna przyjdzie do naszego mieszkania już w Boże Narodzenie!
   Wyposażeni w dobre pomysły i dobre rady, zapewnimy doskonale warunki wszystkim wybranym przez nas roślinom.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Nelly i Pierre Tourmente

 • Tytuł oryginału: 

  Des plantes pour la maison

 • Liczba stron: 

  135

 • Wymiary: 

  200x260

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7175-550-3

 • Tłumacz: 

  Elżbieta Tarczewska Zych

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...