Opinie o książce Więź Gordon Neufeld

Opinie o książce Więź Gordon Neufeld

Gordon Neufeld, jest psychologiem klinicznym z Vancouver, cenionym na całym świecie autorytetem w dziedzinie rozwoju dzieci. Założony przez niego Instytut Neufelda prowadzi wiete kursów opracowanych z myślą o rodzicach oraz pedagogach i służy pomocą specjalistom na kilku kontynentach. Gordon Neufeld słynie z wyjątkowej zdolności docierania do sedna złożonych problemów związanych z wychowywaniem i uczeniem dzieci.

Gabor Mate jako ceniony autorytet w wielu dziedzinach - stresu, równowagi między ciałem a umysłem, ADHD, rodzicielstwa i nałogów - doradza pracownikom służby zdrowia i nauczycielom. Prowadzi praktykę lekarską, jest czynnym wykładowcą i autorem bestsellerowych książek.

Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Więź Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

  Dlaczego i z jakiego powodu dziecko - dotychczas posłuszne -staje się zbuntowane i opryskliwe? jak zauważyć moment, w którym rodzic traci swój autorytet, a dziecko zaczyna szukać akceptacji wśród rówieśników?
  Autor wyjaśnia przyczyny niewłaściwego ukierunkowania instynktu więzi w relacjach dziecko - dorosły i sugeruje, jak je odbudować, bo przecież one decydują o jakości komunikacji międzypokoleniowej.
Emilia Żurek

   Dzięki lekturze Więzi inaczej już postrzegam rolę rodzica we współczesnym świecie. Autor wyjaśnia, dlaczego wychowanie dziecka jest dla wielu z nas znacznie trudniejszym zadaniem, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Z książki dowiesz się, w jaki sposób stworzyć silną więź z własnym dzieckiem. Uchroni cię ona przed ciągłą walką o władzę i pomoże wyeliminować z życia rodzinnego takie metody jak groźby czy kary na rzecz prawdziwej współpracy z córką lub synem.
Kamil Nowak

   Na wielu etapach rozwoju dziecka każdy rodzic musi się zmierzyć z „detronizacją". Najpierw przegrywamy z panią wychowawczynią, a potem z kolejnymi autorytetami („Pani w szkole wie lepiej!" - znasz to?). Problem zaczyna się wtedy, gdy twoje dziecko przestaje ci ufać i oddala się od ciebie emocjonalnie, uznając, że koledzy i koleżanki dają mu wystarczające poczucie bliskości, akceptację i służą pełną wiedzą o świecie. Dzieci i rodzice kochają się bezwzględnie, a te przyjaźń i zaufanie wymagają nieustannego zaangażowania. Przeczytaj tę książkę, aby znaleźć odpowiednią drogę, którą będziesz mógł prowadzić swoje dziecko.
Paulina Holtz

   Świadome wychowanie dziecka to wielkie wyzwanie, trzeba bowiem dzielić się własną mądrością, spokojem, siłą, otwartością. Dziecko uczy się przez obserwację i przykład - wpajamy więc mu nasze wartości, postawy i reakcje, aby mogło się właściwie rozwijać. Wspaniale, że w czasie wielu chybionych eksperymentów edukacyjno-rozwojowych powstała książka, która przypomina znaczenie tej relacji, przywracając jej właściwe miejsce. Polecam Więź wszystkim świadomym rodzicom.
Dagamra Skalska

„Wspaniała książka i dzwonek alarmowy dla rodziców. Autorzy w otrzeźwiający i poruszający sposób opisali szkodliwy wpływ zależności od rówieśników na proces emocjonalnego dojrzewania. Ale książka nie stroni od optymistycznych tonów, podkreśla bowiem ogromną wartość więzi w wychowywaniu dzieci oraz sposoby jej pielęgnowania na co dzień. To lektura przemyślana i skłaniająca do refleksji. Mądra i potrzebna książka”.
- Anthony Wolf, psycholog kliniczny i autor książki Get Out of
My Life, but First Could You Drive Me & Cheryl to the Mail

„Więź to wizjonerska książka, która wykracza poza typowe wyjaśnienia i naświetla podłoże kryzysu o niepojętej skali. Autorzy pokazują, jak tracimy kontakt z dziećmi i jak zanik tych więzi podkopuje rozwój młodzieży oraz zagraża samej tkance społeczeństwa. Przede wszystkim jednak, na podstawie konkretnych przykładów i przystępnych sugestii, proponują praktyczną pomoc rodzicom w instynktownym odgrywaniu swojej roli. Błyskotliwa i świetnie napisana książka, którą należy potraktować bardzo serio”.
- dr Peter A. Levine, międzynarodowy ekspert i autor bestsellerów
Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy oraz It Won t Hurt Forever:
Guiding Your Child through Trauma

„Czerpiąc z trzydziestu lat badań i doświadczeń, Neufeld stworzył spójną, przekonującą teorię rozwoju dziecka, która od pierwszych słów wzbudzi w czytelnikach uznanie i akceptację. Jego podejście jest zdolne zmienić, a może nawet uratować życie naszych dzieci”.
- „National Post"