Wprowadzenie do książki
Horoskop na rok 2014. Sekrety zodiaku
Horoskop na rok 2014. Sekrety zodiaku zawiera horoskop na każdy miesiąc dla wszystkich znaków zodiaku. Kierując się wskazówkami w niej zawartymi masz szansę wziąć los w swoje ręce, będziesz wiedział kiedy unikać zagrożeń i szczególnie dbać o zdrowie a kiedy masz możliwości osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
Wyobraźmy sobie człowieka przekonanego, że to, co zaczął robić, skończy się źle. Taki człowiek martwi się przez cały czas i kiedy to, co robi, ma rzeczywiście zły koniec, przeżywa chwile wielkiego przygnębienia. Jeśli jednak tak się nie stanie i jego działanie zakończy się wynikiem pozytywnym, odczuje radość, ale po uprzednim długim i zbytecznym zamartwianiu się. Porównajmy tego sceptycznego pesymistę z osobą zakładającą, że to, co robi, skończy się dobrze. Ten optymista nie zamartwia się i jeśli rezultat jego pracy będzie dobry, po długim, spokojnym i radosnym działaniu przeżyje chwile szczęścia. Z kolei jeśli pomimo optymistycznych założeń finał jego działań będzie niepomyślny, przeżyje on chwilę rozczarowania, ale będzie to tylko c h w i 1 a, a nie wiele godzin. Który z tych dwóch straci więcej energii i spokoju ducha? Wiadomo! Ten, kto przez cały czas się martwi -wieczny sceptyk i pesymista. Szansę osiągania sukcesów życiowych będzie miał optymista, bo wiara w sukces to już połowa sukcesu. Jeśli zaczniemy kontrolować nasze myśli tak, by przyjmować, że to, co robimy, zakończy się pomyślnie, będziemy częściej cieszyli się sukcesami.
Jak rozumieć termin „myślenie pozytywne”? Oto, co niedawno przeczytałam w inspirującej książce dr. Bruce’a Liptona Biologia przekonań (2010 rok). Pisze on: „Zanim zacznę omawiać niezwykłą moc naszych umysłów oraz to, jak moje badania nad komórkami przyniosły zrozumienie działania więzów umysłu i ciała, muszę tu jasno oznajmić, że nie wierzę, iż tylko samo pozytywne myślenie zawsze prowadzi do fizycznego uzdrowienia”. Zdaniem autora musimy poprowadzić energię naszego umysłu ku pozytywnym, tworzącym pozytywne wartości myślom, a wyeliminować ciągle obecne, wyczerpujące nas i blokujące nas negatywne myśli. „Umysł świadomy jest kreatywny i to on generuje "pozytywne myślenie" - twierdzi dr Lipton. W odróżnieniu od niego istnieje umysł podświadomy, który jest „ nawykowy” - wypracowany społecznie, np. w rodzinach, gdzie wątpienie we wszelkie fakty (nawet udowodnione i pewne) bierze się za przejaw mądrości. „Niestety, umysł podświadomy jest potężniejszy od umysłu świadomego” - pisze cytowany autor. By uruchomić w sobie „pozytywne myślenie”, musimy stoczyć walkę z nawykowym podświadomym myśleniem, a jest to walka bardzo trudna.
Sama często toczę taką walkę. Znam ludzi, którzy nie chcą jej nawet zacząć oraz innych, którzy nie wytrwali w niej, poddali się i wrócili do starych nawyków i zachowań. Przypuszczam też, że trudne czasy (a także ten rok nie będzie łatwy) wywołają agresję u wielu ludzi i zniszczą w niejednym z nas „myślenie pozytywne”.
Twierdzenie Liptona, że nie tylko „geny nami rządzą”, ale i ich otoczenie informacyjne, jest odkryciem przełomowym nie tylko w biologii. Eksperymenty naukowe tego autora, a także innych uczonych, pokazują, że nie same geny i DNA kontrolująnasze życie biologiczne, lecz że sygnały (informacje) docierające z zewnątrz do komórki, włączając w to energetyczne sygnały pochodzące z naszych pozytywnych albo negatywnych myśli, również kontrolują działanie DNA. Oznaczałoby to, że nasza szeroko pojęta świadomość rządzi naszym życiem, wysyłając informacje do naszego mózgu. Hasło: „Jakie są nasze myśli, takie będzie nasze życie” jest uproszczonym skrótem powyższej innowacyjnej tezy naukowej. Dr Lipton odrzuca m.in. przemoc i agresję, jako motory ewolucji człowieka.
Czy wiecie Państwo, co to jest „nocebo”? Wróćmy do wyżej wspomnianej książki. „Wiele osób w środowiskach medycznych - pisze Lipton - jest świadomych efektu, »place-bo«, lecz niewiele rozważyło jego znaczenie w samouzdra-wianiu. Jeśli pozytywne myślenie może cię wyciągnąć z depresji i uzdrowić uszkodzone kolano, zastanów się, co negatywne myślenie może zrobić z twoim życiem. Kiedy umysł przysparza zdrowia dzięki pozytywnemu myśleniu, mówi się o efekcie »placebo«. I przeciwnie, kiedy ten sam umysł angażuje się w negatywne sugestie o ujemnych skutkach dla nas i dla naszego zdrowia, mówi się o efekcie »nocebo«. W medycynie efekt »nocebo« może być tak samo potężny jak »placebo«”. Autor przytacza wiele przykładów medycznych i przypadki, kiedy pacjenci „umierali z rakiem, ale nie na raka...”
Jeśli ten wstęp i hasło roku 2014 nie przekonały Cię, drogi Czytelniku, to jest mi przykro z tego powodu. Jeśli natomiast kogokolwiek zainspirowały do zmiany swych przekonań i docenienia znaczenia efektu „placebo”, to bardzo się cieszę. Zmiana przekonań „na tak” pomoże nam żyć ze świadomością, że mamy władzę nad swoim losem.
W moich książkach wykorzystuję wiedzę astrologiczną, aby ułatwić zainteresowanym Czytelnikom oszczędzanie swej energii podczas dokonywania ważnych wyborów życiowych. Ponadto traktuję astrologię niedeterministycznie. Astrologia, jak już wiele razy powtarzałam, nie jest wiarą, ale wiedzą gromadzoną przez wieki!
Wszystkiego najlepszego w 2014 roku!
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
David Harklay
-
Liczba stron:
160
-
Wymiary:
125x195
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-7399-572-7
-
Rok wydania:
2013