Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-526-8
Autor: Aryan Goehling
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373775268
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych

    Witam cię serdecznie. Cieszy mnie to, że możemy się spotkać się na naszym „kursie” wróżenia z kart klasycznych. Dziś, kiedy najbardziej znaną techniką wróżenia jest Tarot, karty klasyczne są troszkę zapomniane, a szkoda, ponieważ są o wiele prostsze w nauce i interpretacji, konkretniejsze w swoim przekazie i bardziej „przyjazne” energetycznie. O ile do kart Tarota powinno się być przygotowanym, i aby je poznać trzeba poświęcić wiele pracy, tak do kart zwykłych nie potrzeba, aż takiego przygotowania.
     Pragnę podzielić się z Tobą moją wiedzą, doświadczeniami osobistymi i zawodowymi na temat rozwijania umiejętności wróżenia z kart klasycznych. Chciałbym ci wyjaśnić nie tylko w teorii, ale również w praktyce, jak korzystać z umiejętności intuicyjnego odczytywania kart.
Myślę, że zdajesz sobie sprawę, iż każdy człowiek rodzi się z różnymi zdolnościami: wróżenia, intuicji, jasnowidzenia, telepatii czy uzdrawiania. U jednych są one bardziej zaawansowane, u innych mniej. Często rodzą się ludzie, którzy mają już rozwinięte zdolności na wyższym stopniu, inni odbierają wiele informacji na poziomie intuicyjnym, ale na mniejszą skalę.
     Zapewne zdarzyło ci się, że myślałeś intensywnie o kimś i po pewnym czasie ta osoba zadzwoniła do ciebie lub spotkałeś ją przypadkiem na ulicy. Czy nie zdarzyło ci się wiedzieć kto do ciebie dzwoni, zanim podniosłeś słuchawkę? Czy miałeś czasami wrażenie, że powinieneś coś zrobić, albo czegoś zaniechać? Albo jadąc samochodem, nagle pojechałeś zupełnie inną drogą niż planowałeś? Czy nie zdarza ci się, spotykając kogoś czuć się przy nim bardzo przyjemnie, a przy innych osobach mieć wiele odczuć negatywnych?
    To właśnie jest twoja intuicja, która nierzadko podpowiada ci w życiu codziennym i niesie wiele ważnych wiadomości, ale pęd życia sprawia, że nie zwracamy na nie najczęściej uwagi. Jeśli postarasz się ją jeszcze bardziej rozwinąć, może być ona dla ciebie wielkim przyjacielem, który pomaga ci w życiu i wskazuje najlepsze wyjście z sytuacji, poddając świetne pomysły.
    Karty są po to, aby móc zobaczyć nasze intuicyjne odczucia, poprzez symbole zawarte w mowie i języku pomagają obrazowo zinterpretować przeczucia, pozwalają też z biegiem czasu rozwijać naszą intuicję, otwierają zdolności jasnomyślenia, jasnosłyszenia i jasnowidzenia.
    Przychodzimy na ten świat, aby oprócz rozwoju duchowego, każdy z nas mógł rozwinąć wewnętrzny duchowy potencjał i odnaleźć swoją ścieżkę. Każdy ma do spełnienia jakąś misję, rolę, i do tego w mniejszym lub większym stopniu dążymy. Czy nam się to uda, to zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Tylko my sami jesteśmy w stanie je rozwinąć, albo tego zaniechać i żyć wyłącznie codziennymi problemami, w kieracie rzeczywistości, bez głębszych uniesień duszy.
     Uważam, że każdy człowiek posiada intuicję i różnego rodzaju zdolności. Mogą być one związane z uzdrawianiem, jasnowidzeniem, przepowiadaniem przyszłości, nauczaniem innych poprzez głęboką wewnętrzną mądrość... Najważniejsze jest jednak to, aby pomagać innym, przy okazji realizując swojej cele, i by odnaleźć dzięki temu spełnienie i swoje miejsce w świecie.
   Ja sam, bardzo dawno temu odkryłem w sobie zdolności widzenia świata innymi oczyma, niż większość ludzi. Od dzieciństwa potrafiłem przewidzieć pewne zdarzenia, sytuacje lub nadchodzące choroby. Jestem zwyczajnym człowiekiem, który na co dzień stara się rozsupłać spętane ścieżki losu, dając niekiedy moim klientom nadzieję na lepsze jutro.
    Wykorzystuję moje zdolności dla dobra innych ludzi. Jednak, zanim dowiedziałem się jak z nimi funkcjonować w normalnym świecie, musiałem lepiej je zrozumieć, nauczyłem się je w sobie doskonalić poprzez systematyczne ćwiczenia i praktyki oraz akceptować je. Zawód „wróżki” niesie pewne zagrożenia, o których również wspomnę w książce Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych.
Skoro trafiłeś na tę książkę, to znaczy, że nie był to przypadek. Oznacza to, że szukasz wiedzy na temat, jak rozwinąć swoje zdolności, aby móc wykorzystać je praktycznie w swoim życiu lub chcesz pomóc innym.
    Jeśli sięgnąłeś po tę książkę od niechcenia, to znaczy, że w jakimś sensie cię „przyciągnęła” a może jest to znak, że warto zainteresować się tą dziedziną wiedzy? Może okaże się ona dla ciebie nową, pasjonującą i rozwijającą ścieżką…?
Być może sięgnąłeś po tę książkę, bo szukasz jakiejś wskazówki, rady… Chciałbyś sobie pomóc… To dla mnie wyraz zaufania, miły komplement skierowany w moim kierunku… Kksiążka Szybki kurs wróżenia z kart klasycznych powstała po to, aby ci pomóc, a być może dzięki temu ty będziesz mógł pomóc innym…
    Książka, którą trzymasz w dłoni służy do samodzielnej nauki wróżenia i na jej stronach postaram się przekazać ci jak najwięcej szczegółowych informacji na temat kabały i wróżenia z kart zwykłych oraz sposobów wykładania i odczytywania ich magicznej mowy.
    Przepowiadaniem i odkrywaniem przyszłości zajmowano się od zawsze. Na przestrzeni tysiącleci każda kultura stworzyła swoje własne systemy wróżebne i metody prognozowania tego, co ma się zdarzyć. Jedne z nich są już zapomniane, inne przetrwały do naszych czasów i są nadal modyfikowane, doskonalone czy unowocześniane.
     Obecnie coraz więcej osób interesuje się szeroko pojętą ezoteryką, parapsychologią, prawami natury, uzdrawianiem jak również poszukuje sposobów na poznanie swojej przyszłości. Jednym z najbardziej dostępnych i możliwych do opanowania jest wróżenie za pomocą kart zwykłych, run czy też Tarota.
    Wróżenie z kart zwykłych od wielu lat jest wypierane przez karty tarota i jest to raczej podyktowane modą, mnogością dostępnych książek czy oferowanymi kursami. Karty zwykłe są traktowane jako coś mniej wartościowego niż Tarot, co nie jest prawdą, ponieważ w niczym nie ustępują one tym pierwszym.
    Trudno powiedzieć, jakie są między nimi różnice, ale wydaje się, że karty klasyczne są „lepsze”, ponieważ są prostsze i można posługiwać się nimi profesjonalnie szybciej niż innymi kartami. Tarot ma głęboką symbolikę, która wymaga zazwyczaj dłuższej nauki, niż symbolika kart klasycznych, poza tym obie techniki różnią się znacznie w wykładaniu kart.
    Owszem, tak jak we wszystkim, na pewno potrzebna tu jest praktyka i bardzo szczegółowa umiejętność interpretacji układów i kart, ale znacznie łatwiej jest opanować i zrozumieć ich przekaz i głębię niż symbolikę innych kart…
     Tarot wymaga większego nakładu czasu i pracy oraz wiele cierpliwości i uwagi. Osobiście wyznaję zasadę, że nie ważne jakich atrybutów używamy, czyli jakimi kartami operujemy – najważniejsze jest to, aby pomagać jak najlepiej ludziom, którzy zgłaszają się do nas po radę lub pomoc.
    Tak naprawdę większość informacji przekazywanych przy pomocy kart jest odczytywana za pomocą intuicji, karty są tylko widocznym obrazem i symboliką, która pomaga nam zrozumieć to, co odbieramy na poziomie intuicyjnym. Karty klasyczne tę pomoc mogą bardzo ułatwić. Kabała francuska pochodzi z Francji. Narodziła się około XIV wieku, ale jak wiemy historia samych kart nie jest do tej pory jednoznacznie określona. Ezoterycy nadal spekulują, skąd rzeczywiście pochodzą karty i chyba długo się tego nie dowiemy... Na pierwsze ślady kart natykamy się już w starożytnym Egipcie, inni twierdzą, że karty wywodzą się z Chin. Najpierw były to drewniane deseczki z wizerunkami, które później zostały namalowane na papierowych kartach.
    W każdej książce i źródle znajdujemy bardzo różne informacje na temat pochodzenia kart, więc przyjmijmy, że mają one swoją historię, ale my nie będziemy w nią wnikać, bo czy doprawdy jest to takie ważne? Czy wiemy, która historia jest prawdziwa?

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Aryan Goehling

 • Liczba stron: 

  216

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-526-8

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...